Zamknij
REKLAMA

Milionerzy zapłacą podatek. Ile osób w Płocku?

16:30, 15.05.2018 | A.B
REKLAMA
Skomentuj
fot. Depositphotos

Wczoraj prezydent Andrzej Duda podpisał dwie ważne ustawy: o podwyższeniu renty socjalnej i o szczególnych rozwiązaniach, wspierających osoby z niepełnosprawnościami. Jednym z nich jest danina solidarnościowa.  

Po raz pierwszy podatnik zapłaci ją w 2020 roku, składając zeznanie roczne za 2019 rok. Danina solidarnościowa będzie odprowadzana co roku, a uiszczać ją będą osoby fizyczne, których dochody w roku podatkowym przekroczą 1 mln zł, czyli ok. 87 tys. zł miesięcznie. 

Szacuje się, że w 2019 roku ok. 25 tys. osób zapłaci nowy podatek. Danina solidarnościowa wyniesie 4 proc. od nadwyżki ponad 1 mln zł. Od kilku lat w Płocku i powiecie dochód powyżej miliona złotych deklaruje ponad 100 osób. O czym informowaliśmy już na łamach portalu. 

[ZT]18865[/ZT]

Na Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych odprowadzanych będzie także 0,15 proc. podstawy składki dla Funduszu Pracy, jednak sama składka nie ulegnie zmianie. 

Ministerstwo Finansów szacuje, że na Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych tylko z tych dwóch źródeł wpłynie rocznie ponad 2 mld zł. 

(A.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

TE PANIE SĄ ŚMIESZNETE PANIE SĄ ŚMIESZNE

15 18

manifestują w sejmie w zaparte.
Najlepsza była ta pani brunetka, którą spytano, czy uważa, że to dobrze, że najbogatsi będą składali się na podwyżkę świadczeń dla jej dziecka na co mądra pani powiedziała, że ona nie chce, by bogatym zabierano dla niej.
Przepraszam ale napiszę to dosadnie, a *%#)!& jak innym potrzebującym zabiorą, przesuną w budżecie te pieniądze, bo akurat ona chce, to tu jest zupełnie w porządku. Bezmózga baba! 21:11, 15.05.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

zorrozorro

3 1

sam jesteś bezmózgi. ma racje - dlaczego ma zabierać najbardziej zaradnym? dlaczego maja zabierać komukolwiek?

wystarczy zacząć oszczędzać i zrezygnować z paru niepotrzebnych rzeczy. wystarczy ująć kościołowi - ponad 1 miliard rocznie idzie na pensje na katechetów!

zmniejszyć im dotacje o połowę i już będzie na niepełnosprawnych. 14:04, 16.05.2018


do zorrodo zorro

1 1

zobacz jaki jesteś obłudny podobnie jak te panie.

,,dlaczego maja zabierać komukolwiek?"
a za chwilę piszesz:
,,wystarczy ująć kościołowi, zmniejszyć im dotacje o połowę i już będzie na niepełnosprawnych."
Dalszy komentarz zbędny! 16:45, 16.05.2018


zgadzam się z tobązgadzam się z tobą

1 1

że komentarz jest zbędny,ale do twojego wpisu,ty to jesteś dzieckiem piasku i wichury czyli tuman, 20:07, 16.05.2018


do 16:45do 16:45

1 1

nic nie rozumiesz. co innego jest nie zabrać komuś coś na co ciężko zapracował, a co innego komuś nie dać i to w szczególności nie ze swojego. na kościół idą pieniądze, które państwo już zabrało siłą obywatelom w podatkach. czujesz różnicę?

moja intencja była taka, że od wielu lat słyszymy od rządzących o tym ile rozdadzą na lewo i prawo. na to potrzebne są pieniądze i coraz głębiej sięgają do naszych kieszeni. festiwal obietnic już przed nami - w trakcie przyszłych wyborów parlamentarnych.

nic nie mówi się o oszczędnościach, a przykład kościoła i religii w szkołach jest tylko jednym z wielu. jesteśmy jednym z najbiedniejszych krajów w UE a mamy rozbuchane wydatki jak byśmy mieli pola roponośne! pomimo że nie stać nas na nic kupujemy rakiety (4,5 miliarda dolarów, łodzie podwodne, budujemy kościoły (kilkadziesiąt milionów na betonowy bunkier w warszawie), dotujemy tych którzy dotacji nie powinni otrzymać. utrzymanie ZUSu to ponad 4 miliardy PLN rocznie! nie wspomnę ile kosztują prywaty rządzących, podróże samolotem do domu, miesięcznice, obstawy itd.

nie wspomnę juz o tym jak za 20 miliardów PLN kaczyński kupił sobie wyborców obiecując 500+. ciekawe czy znajdzie się ktoś odważny aby to teraz zabrać.

na koniec. ci ludzie którzy protestują maja rację, że nie godzą się aby zabierać innym ludziom - trzeba podjąć decyzję co jest ważniejsze - zdrowie obywatela czy religia w szkole, dla przykładu - i te pieniądze przesunąć. a kościół w Polsce jest tak bogaty że sam sobie poradzi.

w tym kraju powinno się finansować to co jest w tej chwili najważniejsze dla obywatela - służba zdrowia, pomoc najbardziej potrzebującym, policja i sądy. na resztę trzeba zmniejszyć dotacje lub je czasowo wstrzymać. 09:19, 17.05.2018


pani brunetkapani brunetka

15 13

nawoływała aby nie głosowac na rzarzacych=patologia POlityczna a nie wołanie o pomoc.... 21:33, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PlPl

10 12

Te wózki jako argument w negocjacjach to trochę jak pędzenie ludności cywilnej przed atakującymi czołgami.
Chwyt poniżej pasa. 23:16, 15.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MicMic

0 3

Widzowie TVP i tak ich nie zobaczą. XD 10:08, 16.05.2018


MTMT

1 0

To ja doprowadzenia do obniżenia pensji poniżej 87 tys zł i wtedy figa. Dla mnie kilka tysięcy w tą, czy w tamtą różnicy nie zrobi. 12:49, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do zorrodo zorro

0 3

zorro właśnie w tym jest problem cytuję:dlaczego ma zabierać najbardziej zaradnym? Bo gdyby najbardziej zaradni byliby najbardziej uczciwi to nie byłoby problemu. A tak najbardziej zaradni poczynili same zaradne afery vatowa, taśmowa, stadionowa, autostradowa, gazowa, hazardowa, amber gold, nik, teleinformatyczna, OFE, pendolino, paliwowa, weglowa itd... to jest właśnie zaradność. Wystarczyłoby nie pozwolić grabić kraju przez firmy o angielsko brzmiących nazwach ze wschodu jak i te z zachodu. Płacić uczciwie podatki i bogacić kraj i obywateli, niestety.

Natomiast zgadzam się co do twojego punktu widzenia odnośnie kleru.

14:35, 16.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zorrozorro

0 1

nie generalizuj. nie wszyscy milionerzy to złodzieje z układami wśród rządzących.
nie zmienia to faktu że i tak nie zapłacą tego podatku - od tego są zawiłe przepisy podatkowe aby podatki omijać.

czysty populizm. nic więcej. 09:39, 17.05.2018


do zorrodo zorro

2 1

zobacz jaki jesteś obłudny podobnie jak te panie.

,,dlaczego maja zabierać komukolwiek?"
a za chwilę piszesz:
,,wystarczy ująć kościołowi, zmniejszyć im dotacje o połowę i już będzie na niepełnosprawnych."
Dalszy komentarz zbędny! 16:50, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

antyrafałantyrafał

1 0

Żeby było sprawiedliwie, to po wprowadzeniu tego, biedni nie powinni mieć żadnych praw wyborczych bo płacą niższe (zerowe w porównaniu do bogatszych) podatki..... 18:35, 17.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone