Zamknij
REKLAMA

Kolejny pożar lasu. Ktoś robi to celowo?

08:23, 15.05.2018 | J.W
REKLAMA
Skomentuj
fot. OSP Nowy Duninów

W poniedziałek w godzinach popołudniowych służby pożarnicze już kolejny raz w tym tygodniu wyjechały do gaszenia pożaru w lesie. W działaniach brało udział aż siedem zastępów. Wszystko wskazuje na to, że ktoś podpala lasy celowo!

Do pożaru doszło już kolejny raz w miejscowości Lipianki, gmina Nowy Duninów, powiat płocki.

[ZT]19032[/ZT]

- Pożar swoim zasięgiem objął obszar 1,5 hektara leśnego poszycia i drzew - informują strażacy z OSP Nowy Duninów. - Jest to trzecie tego typu zdarzenie w przeciągu sześciu dni, co wskazuje na celowe działanie podpalacza, którego nieodpowiedzialne zachowania narażają wielu strażaków, pobliskich mieszkańców i leśną zwierzynę na ogromne niebezpieczeństwo.

[ZT]18994[/ZT]

Na miejscu obecna była również policja, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Po opanowaniu ognia całe pogorzelisko zostało obwodowo odcięte od reszty lasu za pomocą ciągnika z pługiem, a następnie dokładnie przelane i miejscami przekopane przez strażaków. W działaniach brały udział: dwa zastępy z PSP Płock, dwa zastępy OSP Nowy Duninów, OSP Lipianki, OSP Łąck i OSP Gąbin.

(J.W)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (5)

Kur w ci za idiotaKur w ci za idiota

7 1

Brak słów na takiego idiotę . Takiego to tylko pod mur i strzał ostrzegawczy w przód głowy 09:54, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jarojaro

5 2

podobna sytuacja kiedyś była , gdzie w kraju okazało się , że podpalaczem był strażak z OSP bo mają płacone za wyjazdy, chciał dorobić troszkę... a niby ochotnicza.... 10:23, 15.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DpdDpd

4 0

W każdym zawodzie może trafić się czarna owca ale jeżeli okaże się że to strażak to powinien zostać dwa razy wyższą kara za narażenie m.in swoich kolegów.
A co do płacenia za wyjazdy to nie wiem czy chciałbyś narażać własne życie za parę
złoty bo to co płacą to są grosze za prace niekiedy bardzo ciężka i w trudnych warunkach.
U nas cała jednostka zrzekła się pieniędzy za wyjazdy . 15:14, 15.05.2018


PłocczaninPłocczanin

3 1

Jak można być takim idiotą, za celowe podpalanie lasów jak pisano wyżej strzał w łeb 13:53, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

to wsiuny!!to wsiuny!!

0 2

To wsiuny się nudzą i podpalają...ostatnio podpalali pola w sikorzu teraz przyszła kolej na nowe wyzwania.... 10:44, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone