Zamknij
REKLAMA

By ograniczyć liczbę wypadków motocyklowych...

12:01, 16.04.2018 | J.W
REKLAMA
Skomentuj
fot. Pixabay

Przez weekend płoccy policjanci prowadzili działania „Motocykl”, które miało na celu ograniczyć wypadki z udziałem motocyklistów oraz faktów brawurowej i niebezpiecznej jazdy na motocyklach. 

W czasie prowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili pięć wykroczeń popełnionych przez motocyklistów. W czterech przypadkach było to przekroczenie dozwolonej prędkości, natomiast w jednym przypadku były to niebezpieczne manewry wykonywane przez motocyklistę. Wszyscy sprawcy tych wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi. 

Rzecznik prasowy policji wyjaśnia powody zorganizowania akcji.

- Cieplejsze dni sprawiają, że wiele osób przesiada się z samochodu na motocykl - mówi Krzysztof Piasek, rzecznik KMP. - Niestety sezon motocyklowy charakteryzuje się również wzrostem liczby zabitych i rannych motocyklistów. W przeważającej większości zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, to właśnie oni są sprawcami tych zdarzeń. 

W opinii rzecznika wśród miłośników motocykli jest wielu pasjonatów, dla których to swego rodzaju sposób na życie. I oni z reguły jeżdżą zgodnie z przepisami ruchu drogowego, nie powodując zagrożenia dla siebie i innych użytkowników drogi. Niestety policjanci obserwują również takie osoby, które nigdy nie powinny wsiadać na motocykl, gdyż ich niebezpieczne zachowanie na drodze świadczy o tym, że nie dorośli do tego.

- Problem dotyczy w głównej mierze kierowców ścigaczy, którzy lekceważąc wszelkie przepisy dotyczące ograniczeń prędkości rozpędzają swoje motocykle do bardzo niebezpiecznych prędkości - twierdzi Piasek. - Takie zachowanie powoduje, że w przypadku pojawienia się jakiejkolwiek przeszkody na drodze, motocyklista nie jest w stanie odpowiednio zareagować, co w większości przypadków kończy się tragicznie. 

Ze względu na duże zagrożenie bezpieczeństwa, powodowane przez niektórych nieodpowiedzialnych motocyklistów, funkcjonariusze zapowiadają dalsze tego typu działania. 

(J.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

cukierekcukierek

4 0

Te 5 wykroczeń które ujawniliście to pewnie podczas parkowania. Dawcy organów tak za..p.. ją po mieście że przecież nie da się ich najlepszym radiowozem doścignąć! 18:09, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ja1ja1

4 0

A ja jak widzę przepisowo jadącego motocyklistę po mieście to jest to ewenement. Reszta za......la jak idioci wyjąc tym paździerzem, że wieczorem nie można spokojnie zasnąć. Od czego jest policja? Przecież to wystarczy stanąć na kilku takich prostych i zabierać prawa jazdy za prędkość i dowody rejestracyjne za tłumiki poza normą hałasu. Akcję przeprowadzić skutecznie przez choćby miesiąc i połowę *%#)!& da się wychwycić. 08:51, 17.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone