Zamknij
REKLAMA

Przyjazne radary w Płocku? Jest propozycja ratusza

09:07, 12.03.2018 | J.W
REKLAMA
Skomentuj
fot. Rafał

Jest odpowiedź ratusza na propozycję radnych PSL-u. Rajcy postulowali, by zakupić radarowe wyświetlacze prędkości w miejscach, w których kierowcy nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość. Zdaniem urzędników mogłyby one powstać w rejonie przejść dla pieszych w Alejach Piłsudskiego.

W interpelacji radnych można było przeczytać, że takie prewencyjne radary instalowane są w większości krajów europejskich, a coraz częściej również w polskich miastach. To skuteczne narzędzie do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Tego typu urządzenia stanowią ciekawą alternatywą dla tradycyjnych fotoradarów, które są nakierowane na sankcje.

[ZT]18182[/ZT]

- Instalacja tego typu wyświetlaczy w kilku newralgicznych miejscach, mogłaby przyczynić się do zmniejszenia ilości przypadków przekroczenia prędkości, a co za tym idzie zagrożenia wypadkowego - podkreślają pomysłodawcy.

W odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz powołuje się na rozporządzenie Ministra Infrastruktury, które mówi o tym, że wyświetlacze prędkości powinny podawać prędkość tylko tych pojazdów, które ją przekraczają. Tym samym mogą być stosowane tylko urządzenia spłeniające ten wymóg.

Istotna kwestią, zdaniem wiceprezydenta, jest przeanalizowanie miejsc, w których często jest przekraczana prędkość.

- Pełnomocnik ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego zwrócił się do Komendy Miejskiej Policji w Płocku, Straży Miejskiej w Płocku oraz Miejskiego Zarządu Dróg w Płocku o zajęcie stanowiska w tej sprawie - odpowiedział wiceprezydent. - Co więcej Miejski Zarząd Dróg w Płocku został poproszony o przekazanie informacji dotyczącej terminu, w jakim mógłby nastąpić zakup i montaż takich urządzeń.

Ponadto, jak zauważył  pełnomocnik ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego, zasadne byłoby umieszczenie wyświetlaczy prędkości rzeczywistej w rejonie przejść dla pieszych w Alejach Piłsudskiego, zlokalizowanych w pobliżu przystanków autobusowych Piaska.

Do sprawy więc urząd powróci po otrzymaniu od wymienionych jednostek stosownej analizy.

(J.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

zorrozorro

9 1

napisano: "zasadne byłoby umieszczenie wyświetlaczy prędkości rzeczywistej w rejonie przejść dla pieszych w Alejach Piłsudskiego, zlokalizowanych w pobliżu przystanków autobusowych Piaska." - już bardziej idiotycznego pomysłu nie widziałem - te przejścia trzeba zlikwidować poprzez budowę kładek lub postawić światła na przycisk, a nie jakieś protezy w formie wyświetlacza prędkości. idiotyzm za pieniądze podatnika. niech PSL sfinansuje ten *%#)!& pomysł z własnej subwencji. 14:27, 12.03.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Kładki!Kładki!

1 0

Z pomysłem kładek (tudzież przejść podziemnych) zgadzam się w całości.

Ale wyświetlacze to również super pomysł ,który sprawdza się doskonale w wielu miastach Europy, w Polsce też (proponuję przejazd przez Gostynin). 22:02, 12.03.2018


kierowcakierowca

6 1

bzdura do entej potęgi , kolejna kasa wyrzucona w błoto
19:43, 12.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MichaloMichalo

1 0

co da ten niby radar jak nie ma żadnych konsekwencji z przekroczenia prędkości ??? totalna bzdura!! 13:47, 15.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone