Zamknij
REKLAMA

Płocczanin ma szansę wygrać w ogólnopolskim plebiscycie. Głosujmy

13:46, 10.02.2018 | A.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. archiwum Portal Płock

Plebiscyt Książka Roku 2017 odbywa się już po raz trzeci. W kategorii literatura faktu, publicystyka szansę na tytuł ma książka "Ostatnia wizyta" Jacka Ostrowskiego pochodzącego z Płocka. Autor przedstawił w niej prawdziwą historię, która wydarzyła się w Płocku blisko 50 lat temu. 

Autor zrekonstruował sprawę porwania płockiej lekarki Stefani Kamińskiej, by wiernie odtworzyć przebieg wydarzeń Ostrowski zapoznał się  z materiałami ze śledztwa, aktami sądowymi, spotkał się nawet z prokuratorem prowadzącym dochodzenie. 

[ZT]14831[/ZT]

Czy książka zostanie doceniona w plebiscycie? O tym zadecydują internauci, a głosowanie trwa do końca lutego na stronie lubimyczytac.pl.

- Co roku wyniki naszego plebiscytu pokazują, jakie książki są najpopularniejsze wśród polskich czytelników - mówi Izabela Sadowska, prezes portalu lubimyczytać.pl. - To odróżnia naszą nagrodę od innych nagród literackich. Właśnie dlatego jest ona ważna dla całego środowiska literackiego, a wydawcom i autorom sprawia szczególną radość. 

Jacek Ostrowski o nagrodę w plebiscycie Książka Roku 2017 powalczy zarówno z polskimi, jak i z zagranicznymi autorami, których książki wydane zostały w minionym roku w Polsce. Łącznie w 12 kategoriach nominowanych zostało 240 pozycji książkowych. O głosy czytelników walczy łącznie 78 autorów z Polski, a wśród nominowanych w kategorii literatura faktu, publicystyka, oprócz płocczanina są  także m.in. Peter Wohlleben za “Duchowe życie zwierząt”, Paweł Reszka za reportaż “Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy” czy Berenika Lenard i Piotr Mikołajczak za “Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii”.

Plebiscyt cieszy się dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku na najlepsze książki oddano aż 110 tys. głosów. Organizatorzy są przekonani, że tegoroczne wyniki będą jeszcze bardziej imponujące.

- To największe głosowanie i najbardziej demokratyczna nagroda literacka w kraju - mówi Izabela Sadowska - O jej przyznaniu decydują głosy kilkudziesięciu tysięcy czytelników. Pod tym względem nasz plebiscyt jest absolutnie wyjątkowy.

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone na początku marca. Trzymamy kciuki za płocczanina i zachęcamy do oddania głosu na książkę "Ostatnia wizyta". 

(A.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone