Zamknij
REKLAMA

Koncert Sopranissimo. Zachwycająca była nie tylko muzyka... [ZDJĘCIA]

08:42, 10.02.2018 | A.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Krzysztof Kaźmierczak/Portal Płock

W piątkowy wieczór na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej zaprezentował się piękny tercet Sopranissimo. Trzy utalentowane śpiewaczki, które urzekły publiczność głosem i niebanalną urodą. Nie mamy wątpliwości, to był piękny koncert.

 

Tercet tworzą Agnieszka Sokolnicka, Agnieszka Hutek i Joanna Horodko. Każda ma w swoim dorobku występy zarówno na polskich scenach, jak i za granicą. Talent, dorobek artystyczny i miłość do muzyki dają zaskakujące połączenie, które warto usłyszeć.   

Agnieszka Sokolnicka wraz z mężem Wojciechem Sokolnickim tworzy duet „Opera Love” oraz grupę „Opera Night Project”, ich koncerty można usłyszeć w kraju i za granicą. Przygodę z muzyką zaczęła jako siedmiolatka od nauki w klasie skrzypiec Państwowej Podstawowej Szkoły Muzycznej w Wałbrzychu. Śpiewu uczyła się na Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie zrobiła dyplom w klasie śpiewu solowego. 

Joanna Horodko jest od lat solistką Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz laureatką krajowych i zagranicznych konkursów wokalnych. Śpiewała między innymi w Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu, a także za granicą, w Austrii, Holandii, Belgii i Niemczech.

Agnieszka Hutek jest laureatką konkursu Hans Gabor Belvedere organizowanego w Wiedniu. Jej głos można było podziwiać w Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Poznaniu, a także w Opernhaus Zurich i Opera de Oviedo. 

Tym razem trzy piękne śpiewaczki operowe zawitały do Płocka. 

(A.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

07zglossie07zglossie

7 0

Koncert był wspaniały - i nie tylko o repertuar tu chodzi, ale o atmosferę którą udało się stworzyć wykonawczyniom, ale także dyrygentowi. Dziękujemy, więcej takich... 12:53, 10.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

antyrafałantyrafał

7 0

Gratuluję! Płock pragnie wyższej sztuki. Nie tylko botoks, łomot i discopolo. Dajcie ludziom wybór a nie narzucacie gatunek.Nawet Pop czy cokolwiek innego. Pamiętacie drogie władze ile osób było na Kate Ryan czy na pikniku lotniczym? 14:37, 10.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

widzwidz

5 0

Koncert wspaniały :-) świetne zdjęcia! 21:46, 10.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

monkiamonkia

2 0

Chcemy więcej takich wydarzeń, nie tylko audioriver! 13:29, 11.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

solasola

1 0

Bylam i sluchalam z zachwytem.
Brawo solistki, dyrygent i orkiestra ! 06:48, 12.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone