Zamknij
REKLAMA

Kolejni zatrzymani w sprawie napadu. Znamy więcej szczegółów

09:38, 16.01.2018 | M.W, J.W
REKLAMA
Skomentuj
Miejsce napadu na konwój, fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock

Wczoraj informowaliśmy o pierwszych zatrzymaniach ws. czwartkowego napadu na konwój w Borowiczkach. Dziś policja ujawniła więcej szczegółów. 

Płoccy policjanci zatrzymali już łącznie cztery osoby podejrzane o napad na konwój. Przypomnijmy, że w czwartek 11 stycznia zamaskowani sprawcy najpierw staranowali samochód konwojentów, a następnie obezwładnili ich i ukradli pieniądze. Po wszystkim zostawili dostawczego Lublina na miejscu i odjechali innym autem. 

[ZT]17667[/ZT]

- Już w sobotę, około 3:00 w nocy, niedaleko Piaseczna płoccy policjanci zatrzymali jednego ze sprawców, którym okazał się 36-letni mieszkaniec Piaseczna - mówi Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. -  Mężczyzna został zatrzymany w wynajętym samochodzie, którym wybierał się w podróż  do Hiszpanii. Był zaskoczony zatrzymaniem i nie stawiał żadnego oporu. Po przeszukaniu samochodu policjanci znaleźli schowane pod kołem zapasowym pieniądze, które jak się okazało pochodziły z rozboju.

Jak relacjonuje rzecznik, drugiego z mężczyzn zatrzymano tego samego dnia w jednym z gdańskich hoteli. Okazał się nim 42-latek z Płocka. 

-  Obydwaj mężczyźni zostali przesłuchani przez prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Płocku, pod nadzorem której wykonywane były czynności - informuje rzecznik. - Prokurator skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu. Do wniosku tego Sąd Rejonowy w Płocku przychylił się i aresztował mężczyzn na trzy miesiące.

W poniedziałek wieczorem funkcjonariusze zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn. 23 i 35-latek to mieszkańcy powiatu płockiego. Dziś zostaną przesłuchani przez prokuraturę. 

- Zostały zatrzymane cztery osoby odpowiedzialne za dokonanie rozboju - potwierdza Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku. - Dwie z nich są osadzone w areszcie, wobec kolejnych dwóch prowadzone są czynności.

Dla dobra śledztwa na razie prokuratura nie ujawnia więcej informacji. Za rozbój w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(M.W, J.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

MicMic

25 3

A miało być tak pięknie. Plaże, słońce, zimne drinki i gorące kobiety. Po czym się okazało, że za zrabowaną sumkę można dotrzeć najwyżej do Hiszpanii i to samochodem a do kamienistej plaży będzie 1km. ;-) 10:36, 16.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

M.M.M.M.

16 2

Swoją drogą 400.000 tyś osobową skodą fabią dwóch ochroniarzy biorących pieniądze z Banku który znajduję się na osiedlu domków jednorodzinnych to trochę przegięcie. 12:56, 16.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obsobs

10 3

W USA ci przestępcy by nawet nie wysiedli z samochodu, inaczej w takiej sytuacji byliby martwi 14:01, 16.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StudentStudent

5 2

Brawo Policja w Płocku 08:22, 17.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018