REKLAMA

Ukradli we dwóch samochód. Pokrzywdzona próbowała ich namierzyć

14:40, 12.01.2018 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

Policja namierzyła sprawców kradzieży i nadal sprawdza, czy nie mają na koncie kolejnych przestępstw.

Jak poinformowali policjanci z Gostynina. 7 stycznia wieczorem z parkingu miejscowego supermarketu zostało skradzione terenowe Suzuki. Kobieta, której auto ukradli, sama starała się odnaleźć pojazd, co zresztą jej się częściowo udało.

- W chwili, gdy zauważyła jak z jej pojazdu wysiada jeden ze sprawców, z postronną osobą ujęła 29-letniego mieszkańca Gostynina – relacjonują policjanci. -  Kierujący skradzionym pojazdem uciekł, a kobieta o całym zdarzeniu poinformowała policję. Nietrzeźwy 29-latek został osadzony w policyjnym areszcie, a policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania pozostałych sprawców. Jeszcze tego samego wieczoru porzucony pojazd został odnaleziony na obrzeżach Gostynina.

Następnego dnia w rękach policji byli już obaj sprawcy. Drugim okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu płockiego. Ustalono, że mężczyźni mieli na koncie już trzy włamania  do pojazdów na terenie miasta, z których ukradli radioodtwarzacz, głośnik oraz różnego rodzaju narzędzia. Praktycznie wszystkie przedmioty, skradzione z włamań do pojazdów, funkcjonariusze odnaleźli u 26-letniego mieszkańca Gostynina.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży pojazdu oraz włamań do trzech innych, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 26-latkowi policjanci przedstawili zarzut paserstwa - to przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

JanJan

3 0

Patusy zamiast iść do pracy i zapracować na swoje potrzeby i zachcianki to bawią się w gangsterów. Prace społeczne i niech zapie**alają bo w więzienie dla takich to chyba prestiż. (...) radioodtwarzacz, głośnik oraz różnego rodzaju narzędzia. Hahaha jakim trzeba być niedojdą życiowym, żeby z "gówna" się "utrzymywać". 19:07, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018