Zamknij
REKLAMA

Transfer z PO do KUKIZ'15. Radna: "W klubie PO czułam się jak niewiele znaczący trybik"

11:22, 11.01.2018 | K.B.
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

W środę pojawiła się informacja o transferze jednego z radnych, który będzie jedynym przedstawicielem KUKIZ'15 w radzie miasta. Dziś nasze przypuszczenia się potwierdziły. - Zmieniam barwy klubowe, nie barwy partyjne - podkreślała Iwona Jóźwicka.

Wczoraj otrzymaliśmy informację od Macieja Dąbrowskiego, przewodniczącego miejscowych struktur, zaproszenie na konferencję prasową. Ruch KUKIZ'15 miał zyskać pierwszego przedstawiciela w Radzie Miasta Płocka. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że chodzi o Iwonę Jóźwicką, radną Platformy Obywatelskiej. Dziś nasze przypuszczenia się potwierdziły.

[ZT]17662[/ZT]

Iwona Jóźwicka postanowiła wyłamać się z szeregów klubu PO w Radzie Miasta Płocka (do partii nie należała). Pozostaje pytanie, jaką cenę za to zapłaci? Sama przyznaje, że nie wie, jak zareagują na taki wybór osoby, które dotychczas na nią głosowały. Deklarację o odejściu z klubu złożyła dziś przed konferencją prasową.

- Iwona Jóźwicka to marka sama w sobie – mówił o radnej szef okręgu 16 Kukiz’15 Maciej Dąbrowski.

Przedstawienie "głosu Kukiz'15" w radzie miasta było tylko czystą formalnością. Następnie radna wygłosiła oświadczenie:

- Rozumiem, że moja decyzja może być zaskoczeniem, podobnie jak wejście do rady miasta trzy lata temu nikomu nieznanej Iwony Jóźwickiej z osiedla Skarpa, startującej z listy Platformy Obywatelskiej. Już wówczas po wciągnięciu mnie na listę miałam nie mieć szans, a stało się inaczej. Zaufali mi ludzie i docenili moje zaangażowanie. Nie postrzegam siebie, jako polityka, tylko jako społecznika. W pracy społecznika najistotniejszy jest dialog i współdziałanie, a tego zabrakło mi w klubie Platformy Obywatelskiej.

Twierdziła, że poza ambicją, miała pomysły opisane w interpelacjach, ponadto liczyła na wysłuchanie. – Miałam nadzieję, że mój głos będzie brany pod uwagę. Chciałam poczuć się w klubie PO jak równy partner, a tak nie było. Czuję, że stałam się jednym z mniej liczących się trybików. Ta frustrująca sytuacja pozbawiała mnie dalszej motywacji do pracy.

Dlaczego stowarzyszenie Kukiz’15? – Upatruję w tym dobrych zmian. Alternatywy do tego, jak mamy. Tu przypomina mi się piosenka Pawła Kukiza „Bo tutaj jest, jak jest”. Kukiz’15 jest bliski moim poglądom. Przekonuje mnie jeden z jego postulatów o walce z nepotyzmem partyjnym. Radnego wybiera społeczeństwo i jest po to, aby temu społeczeństwu służyć. Swoje dalsze działania będę realizować poprzez poparcie Kukiz’15. Nepotyzm, jak sądzę, nie jest tu możliwy. Stawiają na społeczeństwo, współprace z lokalnymi stowarzyszeniami. Wydaje mi się, że PO podczas rządów zapomniała o społeczeństwie. Myślicie, że te wszystkie obwodnice, chodniki, drogi to coś nadzwyczajnego? To normalnie wymuszona rzecz, którą trzeba robić. Mamy w mieście przemysł chemiczny. Nie chcę jednak negować wszystkiego, bo są też w mieście rzeczy dobre. Można mieć alternatywne poglądy. Dla mnie Kukiz'15 jest taką alternatywą. Za rządów PO w kraju zadłużenie społeczeństwa wzrosło z 14 tys. do 22 tys. na osobę. Miasto bierze kredyty. Ciężko jednocześnie coś zrobić bez unijnego wsparcia. Nie można pozwolić sobie na poszerzanie tego zadłużenia w nieskończoność, skoro trzeba to kiedyś spłacić.

Czy na tę decyzję rzutowała sytuacja z sesji budżetowej w grudniu, kiedy wniosek radnej przepadł? Przypomnijmy, że chciała utworzenia przytuliska dla kotów za kwotę 2,3 mln zł, proponując zdjęcie funduszy z puli dla Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. - To nie był jakiś jednorazowy wyskok, aby zaistnieć, tylko był spowodowany sytuacją, która ciągnęła się od lat i wieloletnią pracą w jednym kierunku - zapewniała. - Od początku mojej działalności w charakterze radnej zabiegałam o przestrzeganie praw zwierząt, a dokładnie kotów wolno żyjących. Ich sytuacja jest bardzo trudna, o czym pisałam w interpelacjach. Wcześniej, 12 grudnia napisałam do prezydenta, mówiłam o inicjatywie obywatelskiej i że zbieram podpisy, aby poprawić sytuację zwierząt. Chodziło o trzy rzeczy, zbudowanie schroniska dla kotów wolno żyjących, utworzenie stanowiska wyłapywacza kotów, bo tego nie ma, i powstanie eko patrolu do pomocy w sytuacjach, kiedy płocczanie znajdują zwierzęta w różnych częściach Płocka. Podczas jednej z komisji omawialiśmy problem i było poparcie, natomiast na sesji już go nie uzyskałam. Moich kolegów radnych najbardziej zbulwersowało wskazanie źródła, zabranie pieniędzy z festiwali. Może akurat nie było to zbyt fortunne i niestety poległam. Słyszałam, że gdyby nie to źródło finansowania, mogłabym liczyć na  poparcie z ich strony.

Jedna z osób na konferencji pytała, czy najważniejszym tematem w Płocku jest sytuacji kotów. – One nie biorą się znikąd. Człowiek bierze je domu, potem okazuje się, że drapią i je wyrzuca. Koty dziczeją na ulicy. Nie są poddawane kastracji. Problem staje się poważny. Kotka w ciągu roku może mieć trzykrotnie młode. Nie jest to najważniejszy problem. Tyle innych tematów poruszałam w interpelacjach, ludzi uzależnionych, bezdomności. Trzeba pamiętać i o ludziach, i o zwierzętach.

Dlaczego na sesji poparła niektóre postulaty klubu Prawa i Sprawiedliwości? Tłumaczyła, że dotyczyło to spraw, w których interpelowała. – Nie mogłam zaprzeczyć sama sobie. Niestety te sprawy, o które się zwracałam, odkładano na później.

Po odejściu z klubu PO, jako „głos Kukiz’15”, radna będzie osamotniona. Jak przy takiej konfiguracji uzyskać poparcie? Wierzy, że jeśli nawet nie udało się doprowadzić do uchwały Rady Miasta Płocka na poprzedniej sesji, to można próbować poprzez inicjatywę obywatelską. - W sprawę zaangażowało się mnóstwo ludzi. Na sesji grudniowej nie mogłam ich zawieść!

Z Maciejem Dąbrowskim spotkała się niedawno w ratuszu w dniu sesji. Tak zaczęły się rozmowy. Czy czuje, że zawiodła wyborców, skoro startowała wcześniej z listy PO? – Wydaje mi się, że nie. Poglądów nie zmieniłam. Już wcześniej myślałam o odejściu z klubu, ale nie czułam się na to gotowa.

Radna zamierza startować w wyborach samorządowych. - A jeśli nie wyjdzie, to też nie koniec świata.

Dla stowarzyszenia sukcesem ma być wprowadzenie minimum 4 radnych do rady miasta. Planują wystawienie swojego kandydata na prezydenta Płocka. Jak dotąd do Kukiz'15 przystąpiło 49 osób w mieście, 128 w powiecie.

(K.B.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

wyborcawyborca

20 8

ewakuacja przed wyborami 12:28, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czyliczyli

14 9

zmiana ryja 12:32, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TadeuszTadeusz

21 10

Ale wstyd, farbowany lis. Rudy to nie kolor to charakter. Po trzech latach korzystania z bycia przy korycie teraz radną olśniło. Czego niektórzy nie zrobią żeby się utrzymać przy korycie. 12:45, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AniaAnia

26 8

Wstyd dla Kukiz, przyjmować ludzi z takim kręgosłupem moralnym. A nawołujecie do odstąpienia od partyjniactwa. Nie będę już na was głosowała. 12:48, 11.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

..........

13 0

Dobre....z takim kręgosłupem moralnym....a ludzie, którzy kręcą się przy Jakubiaku i ?tworzą? Kukiz?15 w Płocku to mają takie czyste i szlachetne intencje i sumienia? Synalek przewodniczącego Dąbrowskiego niech się zacznie zachowywać jak dorosły człowiek, a nie gówniarz. Tyle osób okłamał, naciągnął, nie wyszło mu w PSL to pcha się do koryta tutaj? 17:30, 11.01.2018


placformaplacforma

13 5

się zwija 13:45, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrytykKrytyk

21 10

Radna oświadcza zaufali mi wyborcy - kobieto zobacz ile głosów otrzymałaś, gdyby nie rezygnacja Izmajłowicza mogłabyś sobie tylko śnić o mandacie radnej. Bliski jest radnej postulat dotyczący walki z nepotyzmem partyjnym - no trzymajcie mnie bo pęknę ze śmiechu - ponad trzy lata korzystała z relacji partyjnych PO a teraz ją olśniło. Kobieto kończ wstydu sobie oszczędź. Takiej radnej Kukizowi należy tylko współczuć. Stawiając na takie osoby, o takich zasadach, które przede wszystkim dbają o siebie i własny lans, w wyborach nie macie szans. 14:16, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SkarpiakSkarpiak

13 9

Tia szczury uciekają z płonącego okrętu hahaha lewcko liberalna osoba u kukiza hahaha czyżby pani zmieniła zdanie na temat przyjmowania migrantów przecież browning za przyjęciem pani robiła......tak myślę że może wzięła by się pani za sprawy mieszkańców miasta a zwłaszcza skarpy skąd pani pochodzi a nie uprzykrza pani życie mieszkańcom i kociarnie osiedlowe urządza.... jest wiele do zrobienia dokończenie remontu na skarpie bo jej drugi odcinek sypie się w oczach jest jasna i mała które już dawno po skończeniu remontu dobrzyńskiej miały być zrobione ...łącznik polnej z Kobylińskiego.....parking na skarpie tuż za garażami może wkoncu powstanie jakieś wielopoziomy wraz z obiektami handlowymi.... działka po przedszkolu do zagospodarowania.....działka na rogu polnej i kwiatowej też można tam parking zrobić .....wiele do zrobienia a pani tylko koty w glowie 14:36, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

co tak małoco tak mało

10 17

wpisów krytykujących Panią Radną.Platformo do roboty.Na tylu zwolenników tej znikającej partyjki tak mało hejtu?.Partia zwana platformą nie słuchała i nie słucha ludzi.Czas by mieszkańcy Płocka to zobaczyli.Przyjdźcie na sesję i posłuchajcie hipokryzji partyjki władającej naszym miastem.Plujcie sobie na Panią Radną.Tylko to potraficie?.Gdzie merytoryczne dyskusje.Kończycie się towarzysze spod znaku tunów i innych brukselskich donosicieli. 14:53, 11.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ModekModek

11 0

A ta Pani radna to do tej pory gdzie była w kółku różańcowym czy klubie PO. Przestań pisać bzdury. Kobieta ucieka ponieważ wie, że platforma się kończy a ona chce zachować dostęp do korytka. 16:22, 11.01.2018


a skarpiaka skarpiak

5 5

z jakiego pieca na ......zleciał. 15:00, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monty PytonMonty Pyton

7 19

Radna Jóźwicka to jedyna uczciwa osoba w UM. 15:03, 11.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AgaAga

15 2

Jak taka uczciwa to powinna odejść dużo wcześniej, a nie teraz jak się grunt pali pod nogami. Fałszywa moralność i tyle. 16:24, 11.01.2018


REKLAMA

sypiesypie

10 5

się w sejmie nowośmieszna i antyobywatelska.Oby tak dalej.Sypta się chłopaki i dziewczynki.Róbta co chceta obyście na wieki wieków amen zniknęli ze sceny politycznej.Także w Płocku znikajcie.Nie będziemy po was płakać. 15:06, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cudnacudna

10 6

wiadomość.Ciekawe jaki stadion obieca nasz gospodarz by mieć spokój i odpowiednie głosowania.Pani Radna gratuluję.Proszę nie zważać na wpisy miłośników z partii miłości co lubią szczaw i mirabelki o raz dietę Stefka. 15:14, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanJan

19 4

Proponuję konsultacje ze specjalistą ponieważ te zamiłowanie do kotków ma postać chorobową. 16:18, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NauczycielNauczyciel

17 4

Czy Pani radna to była na urlopie w dniu dzisiejszym, że o tej godzinie konferencja, czy jak zwykle wychodzi w godzinach pracy, a pensyjka pełna. 16:41, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ALE ZASKOKALE ZASKOK

15 4

,,stałam się jednym z mniej liczących się trybików", mówi pani Iwonka.
Biedna, bezpartyjna społeczniczka, zorientowała się aż po trzech latach zorientowała się, jak jest w PO. W dodatku tak przypadkowo teraz, jak jej partia narobiła tyle błędów, że na własne życzenie niczym Palikot czy Petru zaczyna się topić.
Cały ten zabieg zmiany barw pani Iwonki, robiony jest na zasadzie skoku z tonącego już statku na inny płynący jeszcze statek, byle nadal być na powierzchni.
Ot cała prawda o pani Iwonce. 17:11, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GóralGóral

8 3

Widzą *%#)!& że z PO nie maja szans na wygraną i dostęp do koryta to *%#)!& gdzie jest większa szansa. Skala w całej Polsce jest ogromna. 19:12, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rtdrtd

4 6

Panie Arturze czas na Pana odwagę. Doskonale Pan wie że Pan do nich nie pasuje... 19:34, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do rtddo rtd

11 0

No dobra, to rozbieramy płocką platformę, ten tu, ten tu. Ale jest pewien problem, kto weźmie do siebie Joannę? 19:48, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Joanna do Joanna do

5 0

matki Joanny od aniołów. 21:09, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

teraz teraz

6 2

teraz Kukiz 15 będzie się kotami zajmował??? 08:37, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

MartasMartas

7 0

Liczą się ludzie, nie partie... Zwłaszcza w samorządach, gdzie wyborcy dobrze znają tych, na których głosują. 09:27, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KomornikKomornik

7 3

pan szef lokalnych struktur niech lepiej wytłumaczy czemu synuś nie rozliczył się z pracownikami a nie się w polityke bawi. jozwicka żadna persona także nie ma się co tym emocjonowac 09:32, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JointJoint

7 1

ZSL ręce zaciera bo ich rola się zwiększa, mogą żądać wincyj. 12:09, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kukiz Kukiz

3 0

to partia czy stowarzyszenie? Czy jest na garnuszku państwa? Może warto pognać zgrzybiałych politycznych recydywistów wszelkiej maści i dać szansę tym mało pazernym na kasę i stołki? 14:04, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AhhhAhhh

3 2

Okręt tonie trzeba uciekać...ja bym pani proponował transwer z ratusza do schroniska dla zwierząt tam się pani spełni.....a najlepsze jest to że jest taka cała masa szczurów i chorągiewek które w innym opakowaniu będą startować w wyborach 15:02, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TaaTaa

1 0

I ruszyła lawina... zmian. 18:56, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DrobnostkaDrobnostka

1 3

Nic nie znaczący trybik. Bardzo mierna radna, na sukces w kolejnych wyborach raczej nie miała szans. Nie ufam ludziom którzy wolą zapchlone koty od ludzi... Dziwię się, że ta pani została wystawiona w wyborach. Dużo w tej naszej radzie takich miernych, nic nie znaczących ludzi, po obu stronach barykady. 19:55, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zielonezielone

1 0

atakuje. 20:06, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZielnikZielnik

2 0

A po co Zielone ma atakować? Ta zmiana barw radnej Jóźwickiej jest im na rękę. 8 + 2 to tylko 10. 13:27, 13.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

erer

0 0

https://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/17669_transfer_z_po_do_kukiz_15_radna_w_klubie_po_czulam_sie_jak_niewiele_znaczacy_trybik.html 14:48, 13.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

TaaTaa

1 1

Miałem dziś okazję posłuchać Pani radnej, nadal jest dumna z tego co i jak zrobiła. Kultura mówi, zrezygnuj, dopiero zmień barwy, to minimum. w tej formie -żenada. 18:12, 14.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone