Zamknij
REKLAMA

Jest nowa firma w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym [FOTO]

17:40, 13.12.2017 | M.W
Skomentuj Fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock
REKLAMA

Dziś uroczyście otwarto płocką siedzibę firmy Centrostal-Wrocław S.A, która zajmuje się m.in. wyrobem i handlem wyrobami stalowymi. 

To dziesiąta placówka firmy, która główną siedzibę ma we Wrocławiu. Płocka siedziba powstała na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Centrostal zajmuje się handlem stalą, produkcją prefabrykatów i innymi usługami. 

- Rozpoczął się kolejny etap w historii naszej spółki - mówił Tomasz Podlawski, prezes Centrostal-Wrocław. - Płocki oddział jest najbardziej oddalony od Wrocławia. Można powiedzieć, że jesteśmy największym dystrybutorem stali w południowo-zachodniej Polski. W tych rejonach Polski do tej pory tak aktywni do tej pory nie byliśmy, choć przez ostatnie 7 lat staliśmy się firmą o zasięgu ogólnopolskim. 

Prezes dziękował władzom miasta i PPP-T za przychylność i sprzyjające warunki do inwestycji. Płockie centrum ma zaspokoić potrzeby rynku lokalnego, ale też innych części kraju. 

- Gratuluję bardzo szybko zrealizowanej inwestycji. Mam nadzieję, że to będzie strzał w 10 - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - Dla mnie, jako prezydenta, bardzo istotne są nowe miejsca pracy i podatki, jakie firma będzie odprowadzać do budżetu miasta. 

A tych na razie powstanie 12, choć prezes jest optymistą i liczy na powiększenie załogi w przyszłości. Płocka placówka ma powierzchnię 1200 metrów kwadratowych i będzie zajmować się głównie sprzedażą i dystrybucją wyrobów hutniczych, usługami związanymi z obróbką stali i sprzedażą prefabrykatów zbrojeniowych. Docelowo mają tu być umieszczone maszyny, które będą wytwarzać prefabrykaty. 

Jak tłumaczył prezes, o ulokowaniu kolejnej siedziby spółki zadecydowała dobra współpraca z władzami lokalnymi, ale też i dobra komunikacja z centralą we Wrocławiu. Jak ujawnił prezes, Płock był pierwszym i głównym kandydatem, ale zastanawiano się też nad ulokowaniem inwestycji np. Toruniu. 

- Miasto Płock jest otwarte na inwestorów - dodaje prezydent. - Jeśli ktoś rozważa zainwestowanie tutaj robimy wszystko, żeby tego inwestora przyciągnąć. To nowe miejsca pracy i szansa dla płocczan. 

Prezydent zapewnia jednak, że inwestor nie otrzymał żadnych dodatkowych ulg i zwolnień z podatków. 

- Staramy się, żeby klient który do nas dociera został obsłużony w taki sposób, żeby nie dostrzegał potencjalnych problemów - tłumaczył Zbigniew Bednarski, prezes PPPT. - Mamy dedykowaną osobę, która prowadzi inwestora za rękę. Pomaga w sprawach urzędowych, bo np. taka firma z Wrocławia nie zna realiów i urzędników. Inne atuty to niewątpliwie bliskość zakładów petrochemicznych. Dla wielu firm to duży klient. Dla Centrostalu ważna była też bliskość Warszawy, czyli rynku na którym jeszcze nie byli. Różne firmy dostrzegają różne zalety Płocka. 

Na terenie objętym zasięgiem Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego wolnych jest jeszcze ok. 60 hektarów. Większość terenów należy do PKN Orlen. Do PPPT należy ok. 7 hektarów, ale nie jest to jedna działka. Jak na razie na terenie parku działa ponad 20 podmiotów produkcyjnych i ok. 30 firm, które wynajmują powierzchnię biurową. 

- Ta liczba stale się zmienia. Szczególnie cieszymy się z firm produkcyjnych, bo są trwałym zasobem dla miasta. Jeśli ktoś decyduje się na produkcje, raczej nie przenosi jej gdzie indziej - zakończył Bednarski.  

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (24)

zkszkszkszks

20 2

Nędzna propaganda sukcesu. 19:24, 13.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nareszcie nareszcie

14 1

jasno wyrażono misję PPPT :"Staramy się, żeby klient który do nas dociera został obsłużony w taki sposób, żeby nie dostrzegał potencjalnych problemów - tłumaczył Zbigniew Bednarski, "
Polega ona na ukrywaniu przed klientami problemów jakie mogą napotkać . Trudno to jaśniej wyłożyć. Można było powiedzieć że "pomagamy rozwiązać te problemy" , "usuwamy przeszkody przed nimi", etc ale sprawiać aby inwestorzy ich nie widzieli to bardzo innowacyjne podejście . Czeski błąd ? freudowska pomyłka ? Nie ! Sama prawda ! 19:42, 13.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

no i panno i pan

21 1

prezydent nie otwiera zakładu produkcyjnego ale hurtownię stali , magazyn . Za chwilę będzie otwierał przecinając wstęgę pralnie chemiczną , ciuchland, chiński sklep a może nawet agencję towarzyską. Ciekawe że dotąd nie otwierał stoisk na targowisku przy rembiela.
Inwestor z Wrocławia nie ukrywa radości z dotarcia do Płocka jako najbardziej wysuniętej placówki . Świetnie, wielki sukces ! Co będzie jak dotrą do Suwałk o Cisnej nie wspominając . 19:51, 13.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

i znowu ten sprośny i znowu ten sprośny

13 1

komentarz o dedykowanym pracowniku prowadzącym inwestora za ...rękę , Jak wiemy w krzaki tak żeby nie dostrzegał problemów. Ciekawe czemu wrocławski centrostal ma płacić podatki w Płocku skoro jest zarejestrowany we Wrocławiu . Mistrzostwem świata jest komentarz następujący :"Różne firmy dostrzegają różne zalety Płocka. " . Nic dodać nic ująć, szczera prawda . 19:59, 13.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

inwestorinwestor

12 1

Euforia z kolejnego kawałka handlu taka, jak po wyczynie samotnego wypicia litra wódki, co jak wiadomo rozum odbiera i skłania do wyjątkowo szczerych i wyjątkowo niemądrych (czytaj durnych) wypowiedzi. Ale co zrobic, jak głuuuupota najwyraźniej triumfuje oraz dominuje i tylko ona ciśnie się na usta- ewidentnie rozwagi i namysłu nie staje. Jest też druga możliwość, że to falstart przed wigilią, kiedy jak powszechnie wiadomo osły przemawiaja ludzkim głosem.
To były uwagi o tym, jak sie obsługuje (czytaj uwodzi i oszukuje jeleni) inwestorów. Po tak szczerym wyznaniu wróżę długie kolejki inwestorów/jeleni chętnych do takiej obsługi i "WIELKIE SUKCESY" w tzw przyciganiu i pozyskiwaniu ich.
A perspektywy sa takie piękne i rozległe, cytuję : >>>Do PPPT należy ok. 7 hektarów, ale nie jest to jedna działka. Jak na razie na terenie parku działa ponad 20 podmiotów produkcyjnych i ok. 30 firm, które wynajmują powierzchnię biurową.<<<
PKP, wprost szczać po nogach.
PS. nareszcie znowu w sedno

20:37, 13.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bzyczekbzyczek

28 1

park Technologiczny iluzja, otwierają uroczyście hurtownię (ba 14 miejsc pracy) w Kutnie w Parku Technologicznym pracuje 12 tysięcy ludzi i nie robili takich jasełek w uroczystym przecinaniem wstęg jak w Płocku, po prostu otwierali 20:42, 13.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prezes bednarski prezes bednarski

12 1

( na kłopoty bednarski) stosuje politykę zachęt inwestycyjnych nigeryjską, polegała ona jak wiadomo na fałszowaniu danych geologicznych aby następnie zwabione zyskiem korporacje znacjonalizować. Podobnie w pppt wabi się brakiem problemów, następnie dedykowana osoba prowadzi inwestora w krzaki powiedzmy za rękę a potem on już nie widzi problemów,
"Nie widzę problemów!" jak powiedział niewidomy dżokej zapytany czy wystąpi w Wielkiej Pardubickiej. Z tym wynajmem też nie jest dobrze bo na Zglenickiego 42 jest od metra powierzchni której nikt nie chce wynająć. Krótko mówiąc pppt ukrywa problemy przed inwestorami , ma pustostany , kredyty do spłacenia i wynik pod kreską więc otwiera hurtownie przedstawiając je jako inwestycje . Panie prezesie zaciągnij pan prezydenta od razu do przecięcia wstęgi na składzie węgla ! 20:46, 13.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

InformatorInformator

11 0

Cztery lata temu kupowałem coś tam metalowego w Centrostalu-Wrocław SA przy Chopina 1 (na piętrze). Czy ten w PPPT to nowy, drugi oddział w Płocku, czy też ten z Chopina 1 został tam przeniesiony??? 22:38, 13.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GrażaGraża

0 0

Ten sam- został przeniesiony. 09:25, 18.12.2017


arletaarleta

14 0

pan prezydent 8 lat temu a artykule "i ciemny lud to kupi" krytykował poprzedniego prezydenta za to że park jest oszustwem i nic się w nim nie dzieje. 8 lat minęło i dalej nic się nie dzieje. więc otwiera "budynki" (niedługo będzie otwierał kioski RUCHu) aby ciemny lud kupił jak to on dba o miejsca pracy dla mieszkańców miasta 06:37, 14.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

klika PO -SLDklika PO -SLD

8 4

nie wygra juz wyborow w Plocku, ludzie widza tą ohydę 09:22, 14.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrezydenciePrezydencie

13 0

Zamiast wyjeżdżać nałogowo ze swoimi ludźmi na zagraniczne wycieczki jedź pan do Kutna podpatrzeć jak tam tworzy się miejsca pracy w parku technologicznym. Przed wyborami to będziesz pan wstęgi przecinał nawet w lumpeksie, żeby pokazać, że powstają nowe miejsca pracy 10:19, 14.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Andrzej NAndrzej N

7 0

to oszust. Pewnie nie pamięta swoich deklaracji sprzed lat. Szkoda , że dziennikarze mają równie kiepską pamięć i nie przypominają niezałatwionych spraw. Prezydencie przesyłam link z pana obietnicami. Wielu pan nie zrealizował, czyli chyba jest pan oszustem?
http://plock.wyborcza.pl/plock/1,35681,8784221,Nowego_prezydenta_rozliczymy_za_cztery_lata__Co_obiecal.html 10:29, 14.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Busola - Informacja Busola - Informacja

6 0

Firma Centrostal-Wrocław S.A. w/g nas działa w Płocku od 2012 roku. Ma swoje biuro handlowe przy ul. Chopina 1 Ip. Wydaje nam się, że biuro handlowe zostanie przeniesione do PPP-T (ul. Kobiałka 7b)
www.busola.info 10:43, 14.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Busola - Informacja Busola - Informacja

7 0

Firma Centrostal-Wrocław S.A. w/g nas działa w Płocku od 2012 roku. Ma swoje biuro handlowe przy ul. Chopina 1 Ip. Wydaje nam się, że biuro handlowe zostanie przeniesione do PPP-T (ul. Kobiałka 7b)
busola.info 10:46, 14.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NafciarzNafciarz

3 3

Wal się. Wisła, Wisełka najważniejsza i to zrobił. A kogo interesuje cisza na Starówce, brak SPP i wielopoziomowy parking blisko Starego Miasta, galeria handlowa za więzieniem. Wisła i kibice to jedyna promocja miasta, reszta to pikuś. Starówka może się rozsypać. Tak dalej Prezydencie! 10:47, 14.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zbrojarzzbrojarz

7 0

tu jest link do STAREJ strony internetowej NOWEJ W PŁOCKU firmy Centrostal-Wrocław oddz. w Płocku, obecnej w Płocku już od wielu lat.
Miejsc pracy nie przybyło, może przybędzie kilka w wytworni prefabrykowanych zbrojeń stalowych, np siatek 100 x 100 zgrzewanych z prętów fi 10 mm, stosowanych do wzmacniania placów żelbetowych (np w miejscu ustawienia cięzkiego dżwigu samojedznego na budowie lub do manewrow równie cięzkiego sprzętu) albo zbojeń szerokich nadporoży czy innych belek lub słupów żelbetowych. 11:07, 14.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zbrojarz betoniarzzbrojarz betoniarz

6 0

tu jest link do STAREJ strony internetowej NOWEJ W PŁOCKU firmy Centrostal-Wrocław oddz. w Płocku, obecnej w Płocku już od wielu lat.
Miejsc pracy nie przybyło, może przybędzie kilka w wytworni prefabrykowanych zbrojeń stalowych, np siatek 100 x 100 zgrzewanych z prętów fi 10 mm, stosowanych do wzmacniania placów żelbetowych (np w miejscu ustawienia cięzkiego dżwigu samojedznego na budowie lub do manewrow równie cięzkiego sprzętu) albo zbojeń szerokich nadporoży czy innych belek lub słupów żelbetowych.
http://www.centrostal.pl/hurtownia-stali-wroclaw/hurtownia-stali-plock/ 11:08, 14.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zbrojarz betoniarzzbrojarz betoniarz

5 0

tu jest link do STAREJ strony internetowej NOWEJ W PŁOCKU firmy Centrostal-Wrocław oddz. w Płocku, obecnej w Płocku już od wielu lat.

http://www.centrostal.pl/hurtownia-stali-wroclaw/hurtownia-stali-plock/

Miejsc pracy nie przybyło, może przybędzie kilka w wytworni prefabrykowanych zbrojeń stalowych, np siatek 100 x 100 zgrzewanych z prętów fi 10 mm, stosowanych do wzmacniania placów żelbetowych (np w miejscu ustawienia cięzkiego dżwigu samojedznego na budowie lub do manewrow równie cięzkiego sprzętu) albo zbojeń szerokich nadporoży czy innych belek lub słupów żelbetowych.
PS. PR-owcy znów ciała dali, miało byc ogłoszenie sukcesu w "przyciaganiu inwestorów" i tworzeniu nowych miejsc pracy a wyszło jak zwykle: nieporozumienie i obciach.. 11:18, 14.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieli biuro mieli biuro

7 0

handlowe , teraz mają i biuro i magazyn ( nie za wielki zresztą ). Tyle . Prezio i jego przydupasy od "otwierania miasta na inwestorów" już nawet bar piwny będą otwierać przed wyborami aby pokazać jak prężnie się miasto rozwija 19:28, 14.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a jedna firma a jedna firma

4 0

z parku zniknęła , chodzi o opijusa , pusta hala i biurowiec stoją, zarasta to powoli chwastami , gotowy pusty obiekt a nie ma chętnego nawet na wynajęcie o kupnie nie wspominając. Takie jest parcie na te tereny inwestycyjne ! 10:19, 17.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PaulinkaaaPaulinkaaa

3 0

Piszę tutaj do portalu Płock napisaliscie ze beda nowe miejsca pracy a na jakie to stanowiska oraz kiedy bedzie możliwość zlozenia cv no i przede wszystkim gdzie je wyslac???? Proszę o odpowiedź. 11:19, 17.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

z Berdyczowaz Berdyczowa

1 0

stanowisko: operator nożyc do cięcia pretów, operator translokacji prętów, swarczik-opertor zgrzewarki pretów, operator składowania elementow prefabrykowanych
termin : od 01.01.2018
adres: pisz na Berdyczów - Zbrojowka 10:57, 18.12.2017


niestetyniestety

1 0

portal zszedł na psy 00:01, 18.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA