Zamknij
REKLAMA

WOŚP z moto orkiestrą wspólnie powalczą o rekord

19:25, 07.12.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Miecznik

Prezydent w czapce Mikołaja, szefowa Młodzieżowego Domu Kultury w bokserskich rękawicach, mistrz Drift Masters Piotr Więcek oferujący drift taxi. W czwartek nadszedł czas na odsłonięcie pierwszych kart kolejnego, 26. już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  

- Młodzieżowy Dom Kultury na kilka najbliższych tygodni stanie się płockim centrum dowodzenia dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówiła szefowa tej instytucji i płocka koordynatorka 26. finału WOŚP, Litosława Koper w czwartek na konferencji prasowej.

Na przygotowania mają jeszcze ponad miesiąc, aby wszystko dograć do 14 stycznia, czyli do dnia, kiedy 450 wolontariuszy wyruszy z puszkami (będzie im przysługiwał bezpłatny przejazd komunikacją publiczną). Po podjętej decyzji, aby zrezygnować z finału na Starym Rynku na rzecz Orlen Areny, organizatorzy nie zamierzają już tego zmienić. Fani „Światełka do nieba” (przez wiele lat będącego pokazem sztucznych ogni) także i w tym roku powinni nastawić się na pokaz laserowy.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wyjątkowa akcja. Fantastycznie łączy ludzi – uważał prezydent miasta, Andrzej Nowakowski. - Pokazuje, jak gorące serca mają Polacy, kiedy można wspólnie działać na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Wspomniał również o sprzęcie z Fundacji WOŚP dla płockich placówek medycznych.

[ZT]16925[/ZT]

[ZT]16789[/ZT]

Pomimo, że wielki finał będzie 14 stycznia, zbiórka rozpocznie się wcześniej. Cały czas przynoszone są nowe przedmioty do zlicytowania. Mistrz Świata w kickboxingu Jacek Jasion przyniósł plakat z autografem oraz swoje rękawice bokserskie (również z autografem). Na świątecznej bombce podpisali się Nafciarze. Jest także ich koszulka klubowa. W MDK-u mają płyty z autografami Izabeli Trojanowskiej i Katarzyny Groniec. - Jeszcze zastanawiam się, co przeznaczę na aukcję – stwierdził prezydent, który miewał nieszablonowe pomysły. Ponadto ustalono już, że odbędzie się zbiórka w teatrze i na koncercie Płockiej Orkiestry Symfonicznej na koncercie z przebojami grupy ABBA. W szpitalu na Winiarach tradycyjnie pojawi się Roma Ludwicka w towarzystwie młodych płocczan z puszkami. Płocki Klub Wesołego Biegacza zaproponował marsz nordic walking, z kolei Sebastian Dymek chce, aby ponownie odbył się bieg po serce na mecie.

Od południa 14 stycznia wolontariusze zaczną pojawiać się w płockich galeriach handlowych, w których cały czas będzie się coś działo, podobnie jak w samej Orlen Arenie (do godz. 22.00). A tam można liczyć na wiele stoisk, baseny z kulkami, czy zjeżdżalnie. Udział zapowiedziała Płocka Grupa Fotograficzna, WOPR i Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. W trakcie finału zostanie wylicytowany duży tort, a może nawet złote serduszko. Aby jednak złote serduszko ponownie trafiło do Płocka (w zeszłym roku zostało sprzedane za 12,5 tys. zł), najpierw musi do MDK-u zgłosić się osoba lub firma, która zadeklaruje wpłatę 10 tys. zł, jeśli w trakcie licytacji nie znajdzie się inny nabywca.

Oczywiście WOŚP to również muzyka. Ma być przekrojowo.

- Na początek na scenę wyjdą płockie zespoły, m. in. The Old Crone, Anamor, Kapela Płocka, punkrockowy Kto Nie Kocha Pieszczocha – zapowiedział dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Radosław Malinowski. - Scenę hip-hopową tym razem będzie reprezentował jeden z najszybszych raperów MC Silk. Po nim usłyszymy „Załogę G” - czyli zespół Hurt. Na sam koniec zaplanowano potańcówkę z zespołem Rockers.

Aby jednak to wszystko bardziej urozmaicić, WOŚP wspomoże moto orkiestra. 

- Zaoferujemy drift taxi, czyli przejazdy aż do godz. 20.00 w zamian za datki do puszki – zapowiadał startujący z powodzeniem w Formule Drift w USA, Piotr Więcek.

Na licytację trafią też gadżety od zawodników i partnerów Drift Masters.

- Swój udział zapowiedziały płockie motocyklistki i motocykliści z Ego Sum Via. Pojawi się znany z tricków na motocyklu, Maciej Dop. Będzie stunt i cross. Chcemy pokazać to, co kochamy od dawna – dodawał Dominik Jaroszewski.

Równocześnie ze wszystkimi wydarzeniami w pomieszczeniach w Orlen Arenie sztab osób przeliczy zawartość przynoszonych puszek. W tym roku jest zmiana, zajmie się tym mBank.

W trakcie 25. finału WOŚP udało się zebrać rekordową kwotę 313 tys. zł. Jak będzie tym razem? Niedługo się przekonamy.

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

wielkawielka

2 1

.........................................ma 23:11, 07.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ile miastoile miasto

6 5

wykłada na organizację tej imprezy.Czy inne akcje miasto też wspiera tak wspiera?. 23:13, 07.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie wspieranie wspiera

5 2

czy wspiera władza inne zbiórki?.Co się tak czerwone łapki denerwujecie.Pytać przecież wolno.Jaki jest podczas tej zbiórki stosunek kosztów do przychodu?. 00:48, 08.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

na 100%na 100%

0 2

ty do puszki nie wrzucasz,więc co cię to interesuje. 11:51, 08.12.2017


kiwikiwi

4 0

Ile to będzie kosztować?
Proszę o info!! 12:37, 08.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Andrzej NAndrzej N

6 0

...."Ile to będzie kosztować?
Proszę o info!! ..."

Tak 12:43, 08.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do 11.51do 11.51

2 2

też pytam ile miasto dokłada do tej Jurkowej zbiórki.Jeśli dokłada z miejskiego budżetu tzn dokłada także z moich pieniędzy.Ten budżet to także moje pieniądze bo powstał z podatków i innych danin ściąganych z naszych dochodów.Jeśli tego nie pojmujesz toś kiep.Jeśli tego nie pojmujesz to jest to tragedia.Tragedia,że tacy ludzie zabierają głos w sprawach między innymi kwesty i jej kosztów.Milton Friedman mawiał- NIE MA DARMOWYCH OBIADÓW.Kumasz o czym piszę?. 18:46, 08.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jeśli dokłada z miejjeśli dokłada z miej

1 1

budżetu tzn dokłada także z moich pieniędzy Ten budżet to także moje pieniądze bo powstał z podatków które ja tez płacę.Jesli tego nie pojmujesz tos kiep i jesli tego nie pojmujesz to jest to tragedia.Tragedia,że tacy ludzie zabierają głos w sprawach kwesty i jej kosztów.Kumasz o czym piszę?Nie kumasz,to ci powiem jeszcze raz,ja też płacę podatki i inne daniny które kiedys ściągali mi z moich dochodów a teraz dalej ściągają mi z emerytury.Ja i moje otoczenie tzn. rodzina,znajomi etc.etc.zgadzamy się na dofinansowanie takiej akcji jaką robi Owsiak.Kumasz czy dalej nie kumasz. 22:48, 08.12.2017


Andrzej NAndrzej N

2 1

Troszeczkę nie rozumiem ? Dokłada z moich pieniędzy ? Z jakich TWOICH pieniędzy ? Jakie twoje ? Czy Pan dał na miasto 10.000.000 żeby Pan pisał moje pieniądze ? Jesteś mieszkańcem płacisz takie same podatki jak każdy co zarabia i 1500 i 3500 tyś ? Piszecie o długach miasta to tamto - troszeczkę pokory. Czy Pan i pana dzieci będą spłacać dług miasta ? Z pensji im będą odcinać ? Miasto się rozwija każde ma długi a za 40 lat to już i pan i ja będziemy w piachu i napewno ani ja ani Pana dzieci nie będą mieli odcinane z wypłaty. Także trochę radze się hamować z wypowiedziami MOJE PIENIĄDZE. Moje pieniądze to są jak Pan pójdzie i z robi z żoną zakupy w Biedronce za 200 zł - to to są Pana wydane pieniądze. 20:02, 08.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sabatsabat

1 0

za moje 23:57, 08.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone