Zamknij
REKLAMA

WOŚP z moto orkiestrą wspólnie powalczą o rekord

19:25, 07.12.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Miecznik

Prezydent w czapce Mikołaja, szefowa Młodzieżowego Domu Kultury w bokserskich rękawicach, mistrz Drift Masters Piotr Więcek oferujący drift taxi. W czwartek nadszedł czas na odsłonięcie pierwszych kart kolejnego, 26. już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  

- Młodzieżowy Dom Kultury na kilka najbliższych tygodni stanie się płockim centrum dowodzenia dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówiła szefowa tej instytucji i płocka koordynatorka 26. finału WOŚP, Litosława Koper w czwartek na konferencji prasowej.

Na przygotowania mają jeszcze ponad miesiąc, aby wszystko dograć do 14 stycznia, czyli do dnia, kiedy 450 wolontariuszy wyruszy z puszkami (będzie im przysługiwał bezpłatny przejazd komunikacją publiczną). Po podjętej decyzji, aby zrezygnować z finału na Starym Rynku na rzecz Orlen Areny, organizatorzy nie zamierzają już tego zmienić. Fani „Światełka do nieba” (przez wiele lat będącego pokazem sztucznych ogni) także i w tym roku powinni nastawić się na pokaz laserowy.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wyjątkowa akcja. Fantastycznie łączy ludzi – uważał prezydent miasta, Andrzej Nowakowski. - Pokazuje, jak gorące serca mają Polacy, kiedy można wspólnie działać na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Wspomniał również o sprzęcie z Fundacji WOŚP dla płockich placówek medycznych.

[ZT]16925[/ZT]

[ZT]16789[/ZT]

Pomimo, że wielki finał będzie 14 stycznia, zbiórka rozpocznie się wcześniej. Cały czas przynoszone są nowe przedmioty do zlicytowania. Mistrz Świata w kickboxingu Jacek Jasion przyniósł plakat z autografem oraz swoje rękawice bokserskie (również z autografem). Na świątecznej bombce podpisali się Nafciarze. Jest także ich koszulka klubowa. W MDK-u mają płyty z autografami Izabeli Trojanowskiej i Katarzyny Groniec. - Jeszcze zastanawiam się, co przeznaczę na aukcję – stwierdził prezydent, który miewał nieszablonowe pomysły. Ponadto ustalono już, że odbędzie się zbiórka w teatrze i na koncercie Płockiej Orkiestry Symfonicznej na koncercie z przebojami grupy ABBA. W szpitalu na Winiarach tradycyjnie pojawi się Roma Ludwicka w towarzystwie młodych płocczan z puszkami. Płocki Klub Wesołego Biegacza zaproponował marsz nordic walking, z kolei Sebastian Dymek chce, aby ponownie odbył się bieg po serce na mecie.

Od południa 14 stycznia wolontariusze zaczną pojawiać się w płockich galeriach handlowych, w których cały czas będzie się coś działo, podobnie jak w samej Orlen Arenie (do godz. 22.00). A tam można liczyć na wiele stoisk, baseny z kulkami, czy zjeżdżalnie. Udział zapowiedziała Płocka Grupa Fotograficzna, WOPR i Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. W trakcie finału zostanie wylicytowany duży tort, a może nawet złote serduszko. Aby jednak złote serduszko ponownie trafiło do Płocka (w zeszłym roku zostało sprzedane za 12,5 tys. zł), najpierw musi do MDK-u zgłosić się osoba lub firma, która zadeklaruje wpłatę 10 tys. zł, jeśli w trakcie licytacji nie znajdzie się inny nabywca.

Oczywiście WOŚP to również muzyka. Ma być przekrojowo.

- Na początek na scenę wyjdą płockie zespoły, m. in. The Old Crone, Anamor, Kapela Płocka, punkrockowy Kto Nie Kocha Pieszczocha – zapowiedział dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Radosław Malinowski. - Scenę hip-hopową tym razem będzie reprezentował jeden z najszybszych raperów MC Silk. Po nim usłyszymy „Załogę G” - czyli zespół Hurt. Na sam koniec zaplanowano potańcówkę z zespołem Rockers.

Aby jednak to wszystko bardziej urozmaicić, WOŚP wspomoże moto orkiestra. 

- Zaoferujemy drift taxi, czyli przejazdy aż do godz. 20.00 w zamian za datki do puszki – zapowiadał startujący z powodzeniem w Formule Drift w USA, Piotr Więcek.

Na licytację trafią też gadżety od zawodników i partnerów Drift Masters.

- Swój udział zapowiedziały płockie motocyklistki i motocykliści z Ego Sum Via. Pojawi się znany z tricków na motocyklu, Maciej Dop. Będzie stunt i cross. Chcemy pokazać to, co kochamy od dawna – dodawał Dominik Jaroszewski.

Równocześnie ze wszystkimi wydarzeniami w pomieszczeniach w Orlen Arenie sztab osób przeliczy zawartość przynoszonych puszek. W tym roku jest zmiana, zajmie się tym mBank.

W trakcie 25. finału WOŚP udało się zebrać rekordową kwotę 313 tys. zł. Jak będzie tym razem? Niedługo się przekonamy.

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

wielkawielka

2 1

.........................................ma 23:11, 07.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ile miastoile miasto

6 5

wykłada na organizację tej imprezy.Czy inne akcje miasto też wspiera tak wspiera?. 23:13, 07.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie wspieranie wspiera

5 2

czy wspiera władza inne zbiórki?.Co się tak czerwone łapki denerwujecie.Pytać przecież wolno.Jaki jest podczas tej zbiórki stosunek kosztów do przychodu?. 00:48, 08.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

na 100%na 100%

0 2

ty do puszki nie wrzucasz,więc co cię to interesuje. 11:51, 08.12.2017


kiwikiwi

4 0

Ile to będzie kosztować?
Proszę o info!! 12:37, 08.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Andrzej NAndrzej N

6 0

...."Ile to będzie kosztować?
Proszę o info!! ..."

Tak 12:43, 08.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do 11.51do 11.51

2 2

też pytam ile miasto dokłada do tej Jurkowej zbiórki.Jeśli dokłada z miejskiego budżetu tzn dokłada także z moich pieniędzy.Ten budżet to także moje pieniądze bo powstał z podatków i innych danin ściąganych z naszych dochodów.Jeśli tego nie pojmujesz toś kiep.Jeśli tego nie pojmujesz to jest to tragedia.Tragedia,że tacy ludzie zabierają głos w sprawach między innymi kwesty i jej kosztów.Milton Friedman mawiał- NIE MA DARMOWYCH OBIADÓW.Kumasz o czym piszę?. 18:46, 08.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jeśli dokłada z miejjeśli dokłada z miej

1 1

budżetu tzn dokłada także z moich pieniędzy Ten budżet to także moje pieniądze bo powstał z podatków które ja tez płacę.Jesli tego nie pojmujesz tos kiep i jesli tego nie pojmujesz to jest to tragedia.Tragedia,że tacy ludzie zabierają głos w sprawach kwesty i jej kosztów.Kumasz o czym piszę?Nie kumasz,to ci powiem jeszcze raz,ja też płacę podatki i inne daniny które kiedys ściągali mi z moich dochodów a teraz dalej ściągają mi z emerytury.Ja i moje otoczenie tzn. rodzina,znajomi etc.etc.zgadzamy się na dofinansowanie takiej akcji jaką robi Owsiak.Kumasz czy dalej nie kumasz. 22:48, 08.12.2017


Andrzej NAndrzej N

2 1

Troszeczkę nie rozumiem ? Dokłada z moich pieniędzy ? Z jakich TWOICH pieniędzy ? Jakie twoje ? Czy Pan dał na miasto 10.000.000 żeby Pan pisał moje pieniądze ? Jesteś mieszkańcem płacisz takie same podatki jak każdy co zarabia i 1500 i 3500 tyś ? Piszecie o długach miasta to tamto - troszeczkę pokory. Czy Pan i pana dzieci będą spłacać dług miasta ? Z pensji im będą odcinać ? Miasto się rozwija każde ma długi a za 40 lat to już i pan i ja będziemy w piachu i napewno ani ja ani Pana dzieci nie będą mieli odcinane z wypłaty. Także trochę radze się hamować z wypowiedziami MOJE PIENIĄDZE. Moje pieniądze to są jak Pan pójdzie i z robi z żoną zakupy w Biedronce za 200 zł - to to są Pana wydane pieniądze. 20:02, 08.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sabatsabat

1 0

za moje 23:57, 08.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Local Media Group, ul. Wojska Polskiego 10a w Kutnie, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez Local Media Group, ul. Wojska Polskiego 10a w Kutnie i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone