REKLAMA

Powiesił się po kłótni z żoną. Uratowali go policjanci

11:42, 21.11.2017 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie poglądowe, fot. Depositphotos

Kłótnia małżeńska mogła przerodzić się w prawdziwy dramat. Mężczyzna wyszedł z domu i oświadczył, że chce popełnić samobójstwo. Gdyby nie szybka i skuteczna akcja policjantów, skończyłoby się tragedią. 

Wszystko wydarzyło się w niedzielne popołudnie w Brudzeniu Dużym. Dzielnicowi dostali zgłoszenie o awanturze, która może mieć tragiczne skutki.

-  Policjanci bez chwili namysłu pojechali pod wskazany adres. Na miejscu szybko ustalili co się stało - relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. - Z pozoru niegroźna kłótnia małżeńska przerodziła się w tak duży problem, że mąż wychodząc z domu oświadczył żonie, że idzie się targnąć na swoje życie. Przerażona kobieta nie potrafiła go zatrzymać.

Nie było go już na terenie posesji, ale funkcjonariuszom udało się skontaktować z nim telefonicznie. Głos w słuchawce był zrezygnowany i powtarzał, że chce targnąć się na swoje życie. Policjant próbował przeciągać rozmowę. Rozpoczęły się dramatyczne poszukiwania. 

-  Mimo zdawkowych informacji dzielnicowi dzięki bardzo dobrej znajomości terenu skojarzyli miejsce, w które mógł udać się zdesperowany człowiek. Policjanci szybko dotarli do jednego z pustostanów. Gdy wbiegli do środka, mężczyzna wisiał. Dzielnicowi natychmiast odcięli sznur - mówi Piasek.

Mężczyzna jednak nie oddychał. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy i udało im się przywrócić funkcje życiowe. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przytomnego już niedoszłego samobójcę zabrała do szpitala.

Nie ma wątpliwości, że ów mężczyzna zawdzięcza życie aspirantom Andrzejowi Joniakowi i Krzysztofowi Malanowskiemu z posterunku w Starej Białej. Funkcjonariusze zachowali zimną krew i wykorzystali zdobytą na szkoleniach wiedzę. Jak informuje Piasek, funkcjonariusze w każdej komendzie policji dwa razy w roku przechodzą szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. 

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

winiwini

39 3

brawo panowie świetna robota. 13:37, 21.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......

28 1

Bravo dzielnicowi, bravo Policja! Premia się należy. 15:30, 21.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AniaAnia

2 1

Wszystko fajnie tylko szkoda ze ten artykuł troche klamie bo to nie wydarzylo sie w brudzeniu duzym tylko w siecieniu a w siecieniu jest jeden pusto stan i to jest spichlerz wiec nie musieli policjanci nie wiadomo jak bardzo znac topografi miejscowosci a facet ktory sie chcial targnac na zycie to pochodzi z brudzenia obecnie wynajmuje mieszkanie na siecieniu. 21:21, 22.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Anna B.Anna B.

1 1

Wyczerpujące informacje Pani pseudo redaktor.Pustostan piszemy razem,a nazwy miejscowości wielką literą. 18:23, 23.11.2017


JustaJusta

0 0

Ania jak zwykle sąsiedzi najlepiej wszystko wiedzą wkurzaja mnie tacy jak ty, może jesZcze wiesz o której godzinie chodzi się załatwiać przemadrzalec w mordę bym Ci naplula frajerowo 06:59, 25.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017