Zamknij
REKLAMA

Nowa metoda oszustów. Nie dajcie się nabrać!

12:15, 14.11.2017 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie poglądowe, fot. Fotolia

Oszuści opracowali kolejną metodę na wyłudzanie pieniędzy. Tym razem "na kuriera". 

Na jedną z naszych skrzynek mailowych przyszła wiadomość. System trafnie zidentyfikował ją jako spam. Nic dziwnego - to nieco nieudolna próba wyłudzenia. 

Oszuści informują, że kilka dni temu kurier próbował doręczyć paczkę. Nie ma jednak adresu dostawy, a mail nie zawiera polskich znaków.  Adres mailowy co prawda zawiera nazwę znanej firmy kurierskiej, ale już na pierwszy rzut oka wygląda na podrobiony.

Jest za to prośba o wpłacenie ponad 170 złotych, a w załączniku jest rzekoma faktura VAT. Na wszelki wypadek jednak go nie otwieraliśmy. Po dokonaniu wpłaty można udać się do najbliższego punktu kuriera i odebrać paczkę. Sęk w tym, że w tym przypadku żadnego zamówienia nie było. 

Zgłosiliśmy sprawę na policję. Funkcjonariusze przyznają, że ta metoda nie była w Płocku jeszcze rozpowszechniana.

- To prawdopodobnie próba oszustwa - przyznaje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. - Być może to nowa metoda oszustów w okresie przedświątecznym, kiedy to robimy więcej zakupów online. 

 

Tak wygląda mail, który otrzymaliśmy na skrzynkę

(M.W)
REKLAMA

Komentarze (1)

socsoc

3 0

A mnie od dwóch lat za pośrednictwem telemarketingu call center okrada spółka skarbu państwa zwana "energa' Wydzwaniała do mnie panienka że jak podpiszę umowę na okres trzyletni z energą to będę miał przez ten okres stałą cenę ,i nawet po krótkim czasie przyszła umowa a w niej nawet słowa że będę płacił t.z.w.opłatę handlową w wys 13,81PLN netto.Kiedy po dwóch miesiącach przyszedł rachunek za energię okazało się że na zerwanie umowy jest już za pużno.Mam na stanie trzy liczniki,więc mam porównanie.Gdybym pozostał na starych zasadach zaoszczędziłbym ponad dwieście pln 18:53, 14.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018