REKLAMA

Nielegalna fabryka na prywatnej posesji. Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą

11:34, 11.10.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. CBŚP

Nielegalną fabrykę zlikwidowali policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zatrzymano sześć osób, którym już przedstawiono zarzuty. Straty Skarbu Państwa oszacowano na kilka milionów złotych.

Funkcjonariusze CBŚP pracowali nad tą sprawą od dawna, aż dzięki zebranym informacjom wpadli na trop, który poprowadził ich do małej miejscowości niedaleko Płocka, gdzie na prywatnej posesji znaleźli niemal 1,9 miliona papierosów i ponad 3,5 tony krajanki tytoniowej.

W trakcie działań w fabryce znajdowały cztery osoby (w tym troje było obywatelami Ukrainy), które zostały zatrzymane. Zabezpieczono znajdujące się w pomieszczeniu maszyny do produkcji papierosów, a także niezbędne do produkcji papierosów komponenty. W trakcie oględzin linii produkcyjnej dokonywanych przez śledczych, na teren posesji wjechał samochód dostawczy. Przywiózł ponad 1,7 tony krajanki tytoniowej przeznaczonej do produkcji papierosów.. Także i ten mężczyzna od razu został zatrzymany, podobnie jak właściciel hali, w której nielegalnie produkowano papierosy.

Jak dotąd ustalono, że w fabryce do chwili jej zlikwidowania można było wyprodukować około 25 milionów sztuk papierosów. 

- Zabezpieczone w trakcie przeszukania wyroby akcyzowe w postaci krajanki tytoniowej i papierosów naraziłyby Skarb Państwa na straty rzędu kilku milionów złotych – czytamy na stronie CBŚP. - Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały w Pomorskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Gdańsku zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz karno-skarbowe. Jednemu z mężczyzn przedstawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, za co zgodnie z kodeksem karnym grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Gdańsku, na wniosek Prokuratury nadzorującej śledztwo, aresztował zatrzymane osoby na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017