REKLAMA

Chcą mieć park na osiedlu. Ale to nie takie proste, jak sądzili

16:36, 20.09.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie poglądowe, fot. depositphotos

Mieszkańcy marzą o parku lub zielonym skwerku na osiedlu. Upatrzyli już nawet teren, chcieli doprowadzić do powstania parku dzięki budżetowi obywatelskiemu. A jak to bywa z marzeniami, nie zawsze już tak łatwo o ich spełnienie.

Chodzi o teren na osiedlu Wyszogrodzka znajdujący się pomiędzy ul. Słoneczną, torami kolejowymi, parafią św. Józefa a Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 7.

- Teren przed rozpoczęciem budowy szkoły został przekazany spółce Inwestycje Miejskie i pozostaje jej własnością do dziś, co uniemożliwiło złożenie mieszkańcom czy radzie osiedla projektu związanego z tym terenem do budżetu obywatelskiego – wyjaśnia nam jeden z mieszkańców.

Uważa, że utworzenie na wskazanym terenie parku jest wręcz niezbędne. Pan Piotr argumentuje, że osiedle Górna stale się powiększa, w związku z czym wprowadziło się bardzo wiele młodych rodzin z dziećmi, ponadto osobom starszym także przydałoby się miejsce do odpoczynku w otoczeniu przyrody, a nie ścian swojego domu. Roztacza wizję pięknie urządzonego terenu z posadzoną roślinnością, wykończonymi alejkami z nowym oświetleniem, placem zabaw dla najmłodszych, a może nawet z siłownią pod chmurką. Niestety obecnie wskazany teren znacznie odbiega od roztoczonej wizji. Zarasta chwastami, a stara i błotnista ścieżka prowadząca do kościoła oraz do ul. Słonecznej skutecznie uniemożliwia przechodzenie.

W Ratuszu znają temat.

- Pomysł zrobienia tam parku istnieje od pewnego czasu i mamy w planach zrealizowanie takiej inwestycji – przyznaje Hubert Woźniak z zespołu prasowego Ratusza.

Wskazany teren faktycznie częściowo jest własnością spółki Inwestycje Miejskie, co okazało się przeszkodą w realizacji parku w ramach budżetu obywatelskiego. Tak jest już regulamin BO, że teren musi być własnością miasta. - Nie jest to jednak przeszkoda w realizacji takiej inwestycji przez Urząd Miasta – zapewnia Hubert Woźniak. Bo akurat spółka mogłaby teren przekazać ponownie gminie.

Jest jeszcze jedna przeszkoda, o czym wspomina pracownik Ratusza. - Fragment tego terenu należy do PKP. A więc najpierw musimy w jakiejś formie ten grunt pozyskać. Zaczęliśmy już negocjacje z kolejarzami, PKP nie powiedziało "nie", ale takie rozmowy są czasochłonne - zastrzega.  

Fot. Czytelnik

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

antyrafałantyrafał

26 8

Przeszkodą jest sama dzielnica. Gdyby to były Podolszyce, park byłby już dawno gotowy bez żadnego "ale". 20:23, 20.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gdyby to był np gdyby to był np

22 4

Zielony Jar to nikt by nie musiał prosić.Jakieś ważne głosowanko .....poparte i po krzyku. 21:03, 20.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zdzd

26 5

Piękne zdjęcia , uroczyska płockie......To właśnie dokonywano rzeczy nieciekawych. Mojej Radzie J Kadencji, kiedy jedni pełni euforii pozyskiwania wolności , pracowali na rzecz mieszkańców i Miasta, już działali FACHOWCY i uczynili ustawy o drakońskich skutkach..........

Tzw dodzielenie sąsiedniego terenu do xx posesji.......majstersztyk geszeftu.......

PŁockie zakątki Duszy Płocka , jak Tumy, Mostowa z sankami z góry na dól .....po schodach od Katedry.......są zdjęcia , filmy......, Rybaki...Przystań z parowcami....... tereny wędrówek dla odpoczynku i nasycania się POWIETRZEM. Tereny Majówek na kocach, odpoczynek lubiany. Żródełka dla spragnionych..................To wszystko tworzyło płocczanina , niezależnie skąd i kiedy przybył.....
Jak w starożytnym Rzymie, wielokulturowym , gdzie zanikało pojęcie, mieszkaniec, pan , niewolnik z różnorodnych krajów.........Mieszkańcy BYLI RZYMIANAMI.........

Fachowcy zabrali możliwość chodzenia wzdłuż torów, powiększyli swoją krwawicę.. Zabrano to co było rdzeniem Wędrówek płocczan???.cała uliczkę prowadzącą do Wisły w łagodny sposób i tereny wyrobisk dla cegielni???.zabrano .Odcięto Zaklepato. Dla ZOO??
Szanowni mieszkańcy. To na Słonecznej, mieszkał ALEKSANDER WERNIK. Ostatni wiceprezydent M.Płocka . Legionista , więzień Obozu w Działdowie???..
Komuniści zamienili nazwę ulicy Słoneczna, na imię mordercy, K.Świerczewskiego??.podobnie jak dzisiaj , zacierano ślady polskości , polskiej tradycji, dziedzictwa Przodków.
Piszący, te słowa dla pamięci A.Wernika , doprowadził z radnymi, podobnych uczuć dla Miasta, do powrotu do nazwy przedwojennej.
Nie dziwcie się, że macie problemy odtworzeniem namiastki, tego , co była tam zawsze??..
To wasze, niezbywalne Prawo naturalne. Wasze Dziedzictwo.
Nalegajcie . jak zawsze piszę.
Polski nie da się zniewolić. Polska - to MY - SUWERENI NASZYCH ZIEM. Polacy i Obywatele, którzy zamieszkują naszą Ziemię. Pozyskali Prawa Polaków w ramach Tolerancji, z które zawsze Polska słynęła, nie wymuszając u pragnących zachować swoją nacyjną odrębność Wiarę, wg własnych ich pragnień i potrzeb. To również zapewnia Konstytucja..i z pewnością zapewni Nowa , jaką utworzą.
W pełni popieram starania o Park.
Jednak nie dopuście aby zabrano nam PRAWA POLAKA, zamieniając nas w SŁUGI?. Widzimy wrogą przeciw polską dzielności i planowe niszczenie polskości tego , co opisałem?..
A może pora na nazwanie ulicy , imieniem gorącego w polskości - ALEKSANDRA WERNIKA?????.

08:13, 21.09.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XX

3 8

To prawda kiedyś było inaczej brak elektryczności lampy naftowe można cofać się jeszcze dalej zero asfaltu brak bruku błoto po kolana 10:04, 21.09.2017


To nie PodoleTo nie Podole

17 2

Takie skwery, skwerki, parki, parczki tylko na Podolszycach. Słodkie, Skarpa i Łukasiewicza od lat dobija się o park przy politechnice. Złożono projekty do BO. I co???? Komisja weryfkilacyjna konsekwentnie odmawia. W tym roku Płocki Hyde Park był zblachowany, bo każdy ma prawo wygłaszania swoich przekonań. Nie musi tego robić w parku. Chore myślenie w ratuszu! Może wnioskować, by osiedla przyłączać do Podolszyc? Wtedy łaskawy prezydent robił by wszystko przed czasem 09:45, 21.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oddzielićoddzielić

7 3

Podolszyce od Płocka.Nowe miasto nazwać np Andrzejewo lub Adamowo.Może być też nazwa Lemingowo lub POdole.Za rondem Wojska Polskiego postawić rogatki.Niech się kiszą we własnym sosie jaśnie państwo i niech dadzą spokój Płockowi. 13:08, 21.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

praki wszędzie!praki wszędzie!

1 2

1. Na terenie ul. Slonczną, torami, parafią i zespolem szkół specjalnych NIE MA WOLNEGO SKRAWKA nawet na MAŁY SKWEREK, a co dopiero na park.
2 Na park potrzeba co najmniej 5 ha, jeszcze lepiej 15-25 ha, na najlepiej poywżej 100 ha. Proponuje spóścic z tonu i mowiec o zieleńcu, skwerku.
3. Teren wypoczynkowy przy torze !!!!???? - co za "urbanista" z rady osiedlowej to wymyslił? Ma o tym pojecie jak swinia o astronomi .
4. Ale BO to taka chora idea , w ktorej ludzie moga przegłosować dowolna glupotę - takich przykładow głupoty z Płocka jest wiele np : tężnia na Winiarach, teżnia w Radziwiu, murale patriotyczne, sciezka rowerowa w Radziwiu, skwer na rogu 11- listopada/Jachowicza -czekam teraz juz tylko na pomysly urzadzenia skwerów na psie rozdzielajacym jezdnie Pisudkiego, Jachowicza, Kobylińskiego cos na wzór tego na pl Dabrowskiwegoo przy wiezy cisnień.
FESTIWAL GŁUPOTY TRWA W NAJLEPSZE. 21:56, 21.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018