REKLAMA

Chcą, aby powstał o Płocku odcinek programu Historia bez cenzury

08:29, 13.08.2017 | P.P.
REKLAMA
Skomentuj

Ciacho i bestia, Zakute łby, Baba z berłem, Król matmy i melanżu, Niemcy zrobieni w wała, Król nietaktu, Pół człowiek, pół łomot, Dupek na Wawelu, Król bez głowy, Prosię na stosie, Polska królowa wikingów, Z ciupagą na Grunwald, Niedorobieni agenci, a to tylko nieliczne tytuły odcinków programu „Historia bez cenzury”. Co ten program może mieć wspólnego z naszym miastem? Otóż może, jeśli udzielimy wsparcia pewnej inicjatywie.

Są filmowcami, scenarzystami, marketingowcami i nie zawahają się użyć kolejnych ciekawostek znalezionych w bibliotecznych księgozbiorach w swoim programie „Historia bez cenzury” dostępnym na You Tube i na platformie www.movie-box.pl. Prowadzący program Wojciech Drewniak i spółka na czele z producentem Tomaszem Okoniem od kilku lat opanowują trudną sztukę popularyzacji historycznych faktów. Jednak nie taką pełną wyliczanek kolejnych dat. W programie „Historia bez cenzury” datą są rzadkością, ważniejsze jest to, co doprowadziło do konkretnych wydarzeń i jakie były ich rezultaty. W kilkunastominutowym programie opowiedzą widzom o kornikach, pszczołach, szczurach czy szarańczy, którym wytoczono procesy (miały nawet obrońców), w jaki sposób wikingowie doprowadzali do furii swoich przeciwników jeszcze zanim doszło do bitwy albo jak zrobiono Niemców „w wała” w trakcie II wojny światowej, dowiemy się również co było fetyszem Henryka Walezego, jaka cecha charakteru okazała się zgubna dla Bolesława Śmiałego, jak się bawił za młodu przyszły car Rosji, Piotr I Wielki, jak dorabiał miejski kat, poznamy historię krwawej hrabiny, której zarzucono morderstwa kobiet ze służby, a później młodych szlachcianek (czy mogła być naprawdę taką bestią), porównają prawdziwe wydarzenia z tymi z serialu „Gra o tron”, a także przypomną historię obrazu „Bitwa pod Grunwaldem”, piwną powódź w Londynie w 1814 roku w wyniku eksplozji olbrzymiej kadzi z tym popularnym trunkiem i przytoczą kilka mniej znanych faktów z Powstania Warszawskiego. Oczywiście to tylko część materiału historycznego, który przedstawiają w bardzo prosty sposób.

Nie wzbraniają się także przed oceną, czasem wręcz dosadną, niektórych postaci z historii, wyciągając ich mniejsze i większe grzeszki. Ale to właśnie te przywary miewały czasem wpływ na przebieg wydarzeń na przestrzeni dziejów. Historia to bowiem nie tylko daty z podręcznika, tylko plątanina ciągów przyczynowo-skutkowych. W tym wszystkim mamy też politykę, przemoc, pieniądze i życie seksualne, chęć zemsty, jako kolejne czynniki wpływające na to, co skrywa się na kartach książek historycznych. Wystarczy o tym wszystkim przystępnie opowiedzieć. Nie zapomnijmy też o animacjach niczym z „Latającego cyrku Monty Pythona” w czołówce i we wstawkach ze znanych filmów w trakcie trwania programu.

Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ w ogólnopolskich sieciach księgarskich jest już dostępna książka „Płock 1920. Dni krwi i chwały” poświęcona bohaterskiej obronie naszego miasta przed bolszewikami. Ostatnio znaleźli się płocczanie, którzy uważają, że dobrze by było zaprosić do Płocka ekipę programu „Historia bez cenzury”. A dodajmy, że programy mają sporą oglądalność (odcinek zwykle ma ponad 700 tys. odsłon, a bywały i takie znacznie powyżej miliona tylko na samym You Tube). 

Założyli wydarzenie na Facebooku pt. „Chcemy odcinka Historia bez cenzury o obronie Płocka 1920!” i potrzebują naszego wsparcia. Wystarczy zaznaczyć „udział” w tym wydarzeniu, aby zachęcić twórców programu do zrobienia odcinka poświęconego karcie z historii miasta, z której płocczanie mogą być dumni. Przy okazji zapraszamy do udziału w promocji książki „Płock 1920. Dni krwi i chwały” 17 sierpnia w Towarzystwie Naukowym Płockim z udziałem autora, dr Grzegorza Gołębiewskiego. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.

[ZT]16033[/ZT]

(P.P.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

zdzd

26 15

Od kilkudziesięciu lat widzimy w Polsce i w Płocku, zorganizowaną mafię żydowską, której celem jest szydzenie z POLSKI I POLAKÓW. Nie czując do nas nic, prócz pogardy, fałszują Dzieje Polski, wyśmiewają naszych Przodków. Zaplanowali nawet likwidację POLSKIEGO ORŁA I HYMNU. JESZCZE SŁYCHAĆ ŚPIEW I RŻENIE KONI......UŁANI, UŁANI. O MÓJ ROZMARYNIE...............a już likwidują naszą polską Dumę i marzenia bycia zawsze wolnym we własnej Ojczyźnie.

Płocczanie i plocczaki , nie widzą, jak wpadli w sidła wrogów Polski, do tego osłanianych przez Organa w Polsce. przez Organa płockie.
Są Kanony, Pryncypia , których NIGDY , PRZENIGDY.....NIE TYKA SIĘ........ SĄ NA ZAWSZE RDZENIEM POLSKOŚCI. w JEDNOŚCI Z BOGIEM,JEZUSEM CHRYSTUSEM.


ZA DUŻO POLAKÓW ODDAŁO ŻYCIE ZA POLSKĘ. NIE GODZI SIĘ NIMI POMIATAĆ. TO GRZE WIELKI.

ZBRODNICZE PLANY PRZECIW POLSKIE, LANSOWANE NA PP, WSKAZUJĄ, ŻE MAMY DO CZYNIENIA Z ZORGANIZOWANĄ STRUKTURA ŻYDOWSKĄ, DĄŻĄCA DO NISZCZENIA NASZEJ CYWILIZACJI, POLSKOŚCI. JEST TO KOLEJNA FORMA WOJNY HYBRYDOWEJ , OPŁACANA PRZEZ IZRAEL I SOROSA.

w Polsce jest bezkrólewie. Nikt Polski nie broni i nie chroni.Wszyscy zajęci wyrywaniem sobie naszego Dochodu i bogactw Polski.

Należy zwrócić uwagę, że nie widać i nie słychać żadnego działania na terenie Płocka , tzw PISU........ okropnie zajęci ale nie Polska.

Wojna z Bolszewikami w 20r., DECYDUJĄCA O LOSACH ŚWIATA, uratowała Europę przed zniszczeniem milionów ludzi. Poszczególne kraje, zachowały swoje Dziedzictwo i cywilizację, którą teraz trącą WŁAŚNIE NA SKUTEK DZIAŁANIA SOROSA I ILUMINATÓW.

OPAMIĘTAJCIE I NIE KALAJCIE ŚWIĘTOŚCI NARODU POLSKIEGO.

SŁUŻBY RZĄDOWE, JEŻELI TAKIE ISTNIEJĄ, POWINNI ZLIKWIDOWAĆ WSZELKIE PRÓBY TEJ MAFII , KTÓRA CHCE DALEJ Z NAS SZYDZIĆ.
11:13, 13.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ohooohoo

15 19

przedmówca jeszcze nie wytrzeźwiał po sobocie...orła i hymn mu zlikwidowali... 11:26, 13.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do zddo zd

26 13

prawdę Pan mówi.Stan wiedzy historycznej w Narodzie był zabijany z premedytacją.Dzisiejsze tzw elity z totalnej opozycji wstydu nie mają i wpisują się w działania współczesnej targowicy.Proszę zobaczyć kto protestuje przeciwko reformie edukacji.Proszę zobaczyć kto protestuje przeciwko reformie sądownictwa.Proszę zobaczyć kto i co mówił w pewnej restauracji.Niestety oni nazywali się elitą.Oni mają swoich wyznawców.Ciekawe czy ten wpis PP też ocenzuruje?. 12:56, 13.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do ohoodo ohoo

7 9

jaka opłata za literówkę?. 13:07, 13.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zdzd

15 12

Cytat ........Ciacho i bestia, Zakute łby, Baba z berłem, Król matmy i melanżu, Niemcy zrobieni w wała, Król nietaktu, Pół człowiek, pół łomot, Dupek na Wawelu, Niedorobieni agenci, a to tylko nieliczne tytuły odcinków programu ?Historia bez cenzury?. ............ na Facebooku pt. ?Chcemy odcinka Historia bez cenzury o obronie Płocka 1920!? i potrzebują naszego wsparcia............................

Wsparcie dostali..........Niżej PP pisze...............Przy okazji zapraszamy do udziału w promocji książki 17 sierpnia w Towarzystwie Naukowym Płockim z udziałem autora, dr Grzegorza Gołębiewskiego.

A więc towarzystwo, znakomite. Można rżeć..........PP pomogło. 18:58, 13.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VV

11 11

W Historii bez cenzury koniecznie do programu muszą zaprosić zd, bo tylko on zna prawdę i historię 23:30, 13.08.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bobo

1 1

tak jest 03:06, 16.08.2017


ZDZD

11 12

?Zielone ludziki? pojawią się w Polsce? Ekspert: Powstanie WOT to dobry krok. Samorządowcom brakuje jednak wiedzy
wczoraj Społeczeństwo18
?Nasza wiedza nt. arsenału środków, jakimi posługują dzisiejsi agresorzy, jak choćby Rosja, jest dużo większa niż kilka lat temu, ale nie potrafimy wykorzystać tych? CZYLI V KOLUMNĘ TU LANSOWANĄ , DO WIĘZIENIA. 03:06, 14.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zdzd

12 4

Od 93r. z nasileniem od 11 lat..istnieje grupa , niszcząca polskość
w Płocku......cytat ......Ostatnio znaleźli się płocczanie.....koniec cytatu.......w jaki sposób PP znalazła? kto z nazwiska? Dlaczego chcą niszczyć Polskę i uwłaczać Pamięci Narodu polskiego, szanującego Bohaterów i Ofiary Obrony Płocka 20r. Dlaczego tzw kombatanci milczą a tzw Organa pozwalają na faszystowskie wybryki? 10:36, 14.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017