REKLAMA

Policja rozpoczęła długi weekend. W ruch poszły wideorejestratory

09:38, 11.08.2017 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

W piątek rozpoczyna się ostatni długi weekend wakacji. Tradycyjnie przy takiej okazji policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na drogach. W ruch pójdą m.in. wideorejestratory. 

Akcja "sierpniowy weekend" rozpoczęła się w piątek 11 sierpnia o 6:00 i potrwa do wieczora 15 sierpnia. W tym czasie drogi na Mazowszu będzie patrolowała większa liczba policjantów. W te dni przekroczenie dozwolonej prędkości może być szczególnie bolesne dla portfela - wideorejestratory w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych będą wykorzystywane dużo częściej. Kontrole, choć nie prędkości, obejmą też rowerzystów. 

- Funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na te wykroczenia, których popełnianie przez kierujących powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym - mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. - Policjanci będą sprawdzać przede wszystkim, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy są trzeźwi, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób oraz czy stan techniczny pojazdów nie stanowi zagrożenia dla osób nimi podróżujących.

Policjanci w szczególny sposób zwrócą uwagę na autokary, które przewożą na letni wypoczynek dzieci i młodzież. 

Długi weekend to okazja do wyjazdu za miasto. Żadne zabezpieczenie nie gwarantuje pełnej ochrony przed włamaniem. Funkcjonariusze radzą jednak, jak zwiększyć swoje szanse. 

- Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad - wyjaśnia Piasek. - Przed wyjazdem warto, więc poprosić taką osobę, aby zwróciła uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem. Powierzmy sąsiadom lub zaufanym znajomym klucze do naszego domu. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem, zabrali z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjęli korespondencję ze skrzynki na listy.

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017