REKLAMA

Napad na sklep. Groził użyciem broni

14:27, 10.08.2017 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie poglądowe, fot. depositphotos

2 lipca w sklepie w jednej z podpłockich miejscowości doszło do rozboju. Sprawca, grożąc kasjerce, ukradł pieniądze z kasy i uciekł. Po nieco ponad miesiącu wpadł jednak w ręce policji. 

Wszystko wydarzyło się w miejscowości Antonów w gminie Łąck. 

- Do sklepu przyjechał na skuterze mężczyzna ubrany w kominiarkę. W sklepie wyjął przedmiot przypominający broń i grożąc jej użyciem zażądał od kasjerki pieniędzy - relacjonuje przebieg zdarzeń Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. - Kobieta w obawie o swoje bezpieczeństwo wydała pieniądze z kasy. Mężczyzna zabrał pieniądze i odjechał.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Został zatrzymany we wtorek 8 sierpnia pod zarzutem dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 

- Zatrzymany przyznał się do zarzutu, złożył wyjaśnienia. Podczas przesłuchania stwierdził, że zrobił to z uwagi na kłopoty finansowe - mówi Piasek.

Sąd w Gostyninie zdecydował o trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. 

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018