REKLAMA

Po burzy. Zalane ulice, powalone drzewa. Strażacy usuwają szkody

08:55, 10.08.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Czytelnicy

Zalane ulice na osiedlach, zerwane dachy, drzewa leżące na drogach, pod wiaduktem na ul. Spółdzielczej zrobiło się małe jezioro. Utknął tam samochód. Jeden z czytelników aktualnie jedzie do Warszawy. Napisał, że za Słupnem krajobraz po burzy przypomina pobojowisko. 

W czwartek nad Płockiem przeszła burza. Z powodu leżących na drogach drzew jedzie się slalomem. - Droga za Słupnem w kierunku Warszawy jest zablokowana - opowiadał czytelnik. - Strażacy pracują, starają się ją jak najszybciej oczyścić z połamanych gałęzi drzew. 

Rzecznik płockiej straży pożarnej potwierdza, że od rana strażacy mają pracy aż nadto. 

- Na chwilę obecną mamy już ponad 100 zgłoszonych interwencji - mówi Edward Mysera. - W działaniach bierze udział 50 zastępów. W Bromierzyku w gminie Staroźreby jedna osoba jest poszkodowana, to kobieta około 50 lat. 

W powiecie do największych zniszczeń doszło właśnie w gminie Staroźreby i w Drobinie. Są mieszkańcy, którzy mają problemy z prądem. 

Równocześnie czytelnicy przysyłają zdjęcia stanu uliczek na osiedlach. Kolegialna w pobliżu skrzyżowania z ul. Gradowskiego przypomina rzekę, przez którą usiłują przejechać autobusy i samochody. Zalana jest ul. Batalionów Chłopskich.

- W związku z frontem burzowym, który przechodził nad Płockiem w godzinach porannych, występują ograniczenia w ruchu i lokalne podtopienia - informują w Ratuszu. - Nieprzejezdna jest ulica Spółdzielcza - pod wiaduktami, duże zastoiska wody występują na ulicach: Tysiąclecia, Kostrogaj, Lachmana, Misjonarska, Wyszogrodzka. Aktualnie służby miejskie interweniują w celu usunięcia skutków nawałnicy. Doszło także do wybijania wody ze studzienek deszczowych oraz podtopień piwnic na osiedlu Zielony Jar i Międzytorze. Interweniuje Państwowa Straż Pożarna. Na terenie powiatu płockiego w wyniku burzy doszło do zerwania dachów oraz powaleń drzew na drogi. Występują lokalne podtopienia piwnic oraz zastoiska wody na drogach. Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń interweniujących służb.

[ZT]16257[/ZT]

 

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017