REKLAMA

Zgłosili pomysł stworzenia nadwiślańskiej pętli rekreacyjnej

12:26, 17.07.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Szymon Łabiński / Portal Płock

Mają zyskać rolkarze, osoby spacerujące, biegające, jeżdżące na rowerze i chodzące z kijkami. Oczywiście jeśli płocki Ratusz przychylnie opowie się za pomysłem dwojga radnych.

Daria Domosławska i Tomasz Maliszewski z klubu radnych Platformy Obywatelskiej zgłosili interpelację, aby w pobliżu wału przeciwpowodziowego, przy Moście Solidarności (od strony ogródków działkowych Oaza) w sąsiedztwie ul. Dobrzykowskiej wykorzystać asfaltową drogę, którą już teraz przemierzają mieszkańcy rekreacyjnie na rowerze. Dalsza część trasy to stare płyty, później jest już ścieżka gruntowa.

A gdyby tak połączyć wszystkie te fragmenty trasy w jedną całość w kształcie pętli, która mogłaby mieć około czterech kilometrów? Tym bardziej, że część trasy już nawet jest, to około 1,5 - 2 kilometry ścieżki asfaltowej. 

- W ostatnim czasie zostały postawione tam ławeczki oraz śmietniczki, co sprawiło, że to miejsce stało się bardzo atrakcyjne dla amatorów sportu. Bliskie sąsiedztwo ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Dobrzykowskiej oraz planowana ścieżka rowerowa do Dobrzykowa sprawi, że tereny przy wale przeciwpowodziowym będą doskonałym miejscem do uprawiania sportu dla całych rodzin – twierdzą pomysłodawcy.

Radni proszą o rozważenie utworzenia „Nadwiślańskiej Pętli Rekreacyjnej”, która byłaby torem o nieregularnych kształtach składającym się z sąsiadujących ze sobą ścieżek: asfaltowej dla rolkarzy, szutrowej dla biegaczy, a także utwardzonego pasa dla osób lubiących przechadzki. Byłaby to rekreacja dla całej rodziny. Córka mogłaby jeździć sobie przykładowo po jednym torze, tata lub mama biegać po drugim tuż obok. Dlatego radni wnioskują, aby połączyć obecną drogę asfaltową, wylać asfalt na tej części z płytami i sprawdzić możliwość stworzenia zamkniętej pętli (w tym celu trzeba dowiedzieć się, czyją własnością są grunty w miejscu ścieżki bez żadnego utwardzenia). 

- Priorytetem byłoby utworzenie tej części „Nadwiślańskiej Pętli Rekreacyjnej”, która pozwoli na długodystansową jazdę na rolkach – podkreślają w tekście interpelacji. Wnioskują o uwzględnienie utwardzonego terenu na miejsca parkingowe. W przyszłości przydałyby się wiaty z szafkami do zostawienia obuwia.

Ich zdaniem przydałyby się także kolejne ławeczki, wiaty na rowery i toaleta typu toi toi. Ratusz jeszcze nie udzielił odpowiedzi. A co Wy sądzicie o tym pomyśle?

 

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

hAHAHAhAHAHA

18 17

Platfusy i ich pomysły 13:42, 17.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niech zgłosiniech zgłosi

16 13

że ludzie na niektórych osiedlach nogi sobie łamią, bo nie ma kto chodników remontować, a nie jakieś kolejne fanaberie. Na nie przyjdzie czas, kiedy zaczną wypełniać statutowe obhowiązki wobec wszystkich mieszkańców bez różnicy 14:09, 17.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

autorautor

14 2

pani radna bredzi....lawki staly dawnopoprostu dostawiono nowe....a jak sie jej petli zachciewa to by chociaz teren obejrzala....po drugiej stronie dobrzykowskiej jest spory kawalek drogi asfaltowej tyle ze slepy....i jak by te dwa odcinki polaczyc (mowa o drogach asfaltowych z obu stron dobrzxzykowskiej)wtedy jakas petle mozna by stworzyc....pomysl dobry i mozliwy do osiagniecia malymi kosztami a jak najweksza ilosc takich miejsc cieszy....moze warto tez wiercic dziure kiedy cos ruszy w ulicy parowej.....piekne naturalne zielone tereny z rzeczka laczace sie ze sciezkami nad sobotka graniczace z osiedlami winiary skarpa wielka plyta trzepowo...i wtedy mamy piekny ciag pieszo rowerowy od starego mostu do trzepowa a z trzepowa juz blisko do podolszyc i tez mozna znalezc jakies polaczenie 14:15, 17.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JsjsnJsjsn

15 4

Jak zwykle banda gamoni tutaj na nie wszystko standard 15:11, 17.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

taktak

15 7

każdy pomysł sprzyjający rekreacji jest dobry, kwestia wykonania 15:20, 17.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wszystkie marudyWszystkie marudy

21 5

Czy wy tu komentujący wychodzicie tylko po bułki do sklepu??? Świetny pomysł, mnóstwo ludzi tam wypoczywa, jedzcie zobaczcie w kompie tego nie zobaczycie, jeszcze asfalt wylać na płytach co prowadzą do Ciechomic koło wiaduktu. Ludzie ruszcie swe zady i się wreszcie uśmiechnijcie do drugiej osoby. Miłego dnia 15:33, 17.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KoloKolo

14 2

Brawo, brawo proponuję jeszcze pętlę asfaltową wokół sobótki, to byłoby rewelacyjnie, jak najwiecej takich miejsc 20:20, 17.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KatarzynaKatarzyna

6 2

Podobne rozwiązanie potrzebne jest też od sobótki do podolszyc. Wyobraźcie sobie taką pętlę wzdłuż Wisły:-) To byłoby dobre kilka kilometrów, bez oddychania spalinami z samochodów. Wystarczyłoby zrobić łącznik od Sobótki do Grabówki.
A potem jeszcze jar Brzeźnicy:-) 09:00, 18.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tor rolkowytor rolkowy

1 2

Nie istotne co ludzie ponurzy tu wypisują.

Zapraszam każdego miłego człowieka do czynnego odwiedzenia tego uznanego już toru rolkowego. 01:05, 19.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017