REKLAMA

Trzymajmy za nich kciuki. Będą walczyć o Grand Prix Narodów

12:02, 15.07.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Płocki chór Vox Singers na Europejskich Zawodach Chóralnych zaprezentuje pięć utworów, w tym aż trzy z repertuaru Krystyny Prońko. Czy wyśpiewają sobie dobrą lokatę? Konkurs w Rydze na Łotwie odbędzie się w terminie 17-23 lipca 2017 roku.

Rywalizacja będzie zacięta, w trzeciej edycji European Choir Games i Grand Prix of the Nations swoje możliwości zaprezentuje 155 chórów z całej Europy, kilka z USA i z innych krajów świata. Płocki chór Vox Singers w przygotowanym repertuarze umieścił pięć piosenek, w tym trzy przeboje wykonywane przez Krystynę Prońko: „Psalm stojących w kolejce” (sł. Ernest Bryll, muz. Wojciech Trzciński), „Małe tęsknoty” (sł. Andrzej Mogielnicki, muz. Wojciech Trzciński) i „Jesteś lekiem na całe zło” (sł. Bogdan Olewicz, muz. Marek Stefankiewicz). Zamierzają zaprezentować również piosenkę „Odwrót” do słów Jana Wołka i muzyki Jerzego Satanowskiego z repertuaru Joanny Lewandowskiej. Ostatni utwór będzie hołdem dla zmarłego Zbigniewa Wodeckiego, który jako pierwszy zaśpiewał także wybraną przez nich piosenkę „Szalona krewetka” (sł. Artur Andrus, muz. Włodzimierz Korcz).

Poza konkursem Vox Singers zaśpiewa w Rydze jeszcze dwukrotnie. W najbliższy poniedziałek podczas koncertu przyjaźni (z solistą Pawłem Pilichowieczem) i na zakończenie festiwalu na dużym wspólnym koncercie z kilkoma innymi chórami.

 

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Pytam się Pytam się

7 1

Ilu tym razem urzędników miejskich pojedzie z nimi na wycieczkę? Ja się pytam, pytam się! 12:57, 15.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zdzd

1 1

To twór 3 Miasta z POKIS. Gdzie pojada ziomki zakrzyczą; świat , zagranica. sława..Buko Buko. 17:47, 15.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017