REKLAMA

Dj Wika: Przykro mi z powodu zarzutów. Ludzie cudownie się bawili

15:25, 18.06.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj

Dj Wika, a właściwie Wirginia Szmyt odniosła się do zarzutów, które skierowano wobec Płockiej Parady Seniorów – Pikniku Pokoleń”. Impreza odbyła się na Starym Rynku w sobotę. Pogoda nie okazała się taka, jakiej oczekiwano, a mimo to seniorzy ruszyli do tańca.

Smutek, rozczarowanie, żal, zaskoczenie, taka mieszanka uczuć towarzyszyła listowi prezesa Fundacji Zaczyn Przemysława Wiśniewskiego, w którym krytykuje płocką imprezę opartą na pomyśle warszawskiej Parady Seniorów i Pikniku Pokoleń. W sobotę, już po zabawie tanecznej, rozmawialiśmy z Dj Wiką, kobietą, która parady seniorów firmuje od samego początku. Dobrze kojarzą ją płoccy seniorzy, podobnie jak seniorzy z wielu innych polskich miast. 

Od samego początku nie ukrywano, że płocka odsłona jest wzorowana na pomyśle, który tak dobrze sprawdził się w stolicy. Było tak za sprawą starań Fundacji Zaczyn i Dj Wiki. Wspominał o tym Jacek Strzeszewski na konferencji prasowej przed imprezą. Teraz jednak prezes Fundacji Zaczyn, Przemysław Wiśniewski kieruje liczne zarzuty wobec zorganizowanej zabawy na płockiej starówce. Twierdzi, że była to "kopia", doszło do wprowadzania seniorów i sponsorów w błąd odnośnie tego, że w Warszawie parada nie odbędzie się w 2017 roku, bezprawnie użyto zdjęć, ponadto gani za marną organizację "bez ładu i składu", a ostatecznie za doprowadzenie do "kompletnej klapy" przy jednoczesnym "zmarnotrawieniu środków publicznych". Jacka Strzeszewskiego nazywa "oszustem". Do tych zarzutów Jacek Strzeszewski odniósł się w oświadczeniu, które otrzymaliśmy od niego w niedzielę. 

[ZT]15730[/ZT]

Fundacja Zaczyn współorganizowała trzy edycje warszawskiej Parady Seniorów.

- Stało się tak na moja prośbę – mówiła nam Dj Wika w sobotni wieczór, już po zakończeniu potańcówki na Starym Rynku. - Bardzo mi przykro z powodu tego listu, nie wiem czym kierował się jego autor – komentowała. - Pracuję na rzecz seniorów z całego kraju od 25 lat, aby młodzi w inny sposób odbierali ludzi w bardziej zaawansowanym wieku. Organizacja parady seniorów w Polsce to mój pomysł.

Wszystko zaczęło się w 2014 roku, wówczas odbyła się pierwsza kolorowa parada, która przeszła ulicami Warszawy. - O tym marzyłam i wielokrotnie opowiadałam o tym w wywiadach. Poznałam wówczas młodego człowieka, prezesa dopiero rozwijającej się Fundacji Zaczyn, Przemysława Wiśniewskiego - opowiada jedna z najbardziej rozpoznawalnych kobiet w Polsce siedzących za konsoletą, a zwłaszcza w środowisku senioralnym. - Powiedział, że są chętni do pomocy. Chciałam, aby impreza odbywała się regularnie, co roku w ostatnią sobotę czerwca.

Pomysł chwycił, przez trzy lata w imprezie uczestniczyło kilka tysięcy osób. Warszawa była pierwsza, jednak nie ostatnia. - Takie imprezy organizują już w Radomsku, Łodzi i to jest piękne – cieszy się. - To kolejne parady seniorów, bo niby w jaki inny sposób nazwać te imprezy – dziwi się zarzutom Wiśniewskiego. - Według mnie powinny być w każdym mieście. Nie są to imprezy polityczne ani religijne. To przede wszystkim hołd dla radości życia, aby pokazać, ze starość nie jest wcale taka zła. Wszystko zależy od podejścia do życia.

Wirginia Szmyt realizowała swoje marzenie, jednak nie mogła tego zrobić samodzielnie jako osoba fizyczna. Potrzebowała do pomocy jakiejś organizacji. Udało się przez trzy edycje, przy czwartej w 2017 roku zaczęły się problemy. - Dowiedziałam się, że nie będzie imprezy w czerwcu, jak dotychczas, tylko 2 września. Prowadzę imprezę w Warszawie co roku. W niedzielę poprowadzę kolejną w Świeciu i za każdym razem odbywa się pochód seniorów. We wrześniu odbędzie się parada w Krakowie, czy to również przestępstwo? - zastanawia się. - Czy nie lepiej cieszyć się, że ludzie się bawią? W Płocku pogoda nam nie sprzyjała, a mimo to na starówce była cudowna atmosfera, ludzie się bawili. O to w tych imprezach chodzi. Są jakieś problemy w związku z wykorzystanymi zdjęciami z warszawskiej parady? One zostały zrobione tylko po to, aby pokazać, jak wielkie grono seniorów uczestniczyło w każdej z poprzednich edycji. Seniorzy niewiele znaczyli dopóki nie pokazano, jak wielu ich jest i jaka drzemie w nich siła.  

 

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

zdzd

12 11

Jesteśmy Świadkami, Współuczestnikami i Sprawcami rozpadu Państwa Polskiego. Zabito klasę ziemiańską i pozbawiona Głowy masa ludzka , tańczy na swoim własnym pogrzebie.
Istnienie 3 Miasta powoduje dezorganizację życia w każdym wymiarze.
Od fałszowania Dziejów Płocka po marnotrawienie Dochodu bieżącego i zatratę Dziedzictwa Narodu polskiego.

Oto nadal są ISTOTY LUDZKIE, KTÓRE BOJA SIĘ PISAĆ PAMIĘĆ NARODU.

Nie jest ważne o jaki Temat chodzi. Może być w każdym wymiarze . Mecze, tańce , rośliny mięsożerne............xxx a niebawem przedszkole żydowskie z rytualnym wychowaniem fosadowców.

Rodzaje partii, są również bez znaczenia, skoro Polska nie ma Niepodległości. A istniejące, są tylko frakcjami Izraela.

Dopiero co przeczytałem Relacje gazety o Domu Bzure.. Jeszcze nie umarłem a już kilka lat temu opisano Nieprawdę.I tak jest zawsze, choćby z tworzeniem NIEPRAWDZIWYCH LEGEND MIEJSKICH, jak np zdrada 2 braci Żydów z Królewieckiej 22 , adres dzisiejszy..........Rosjanie zamordowali w ogrodach ukrywających się, 2 POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH, BYŁY TO DZIECI OKOŁO 10 LAT I 16.

Dokonano ekshumacji i zostali pochowani na cmentarzu wojennym nad Wisłą...

Polski Nikt nie broni . Pamięć Narodu zakazana.

NIEPAMIĘĆ NIESIE ZAGŁADĘ PAMIĘCI. 19:41, 18.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TaaTaa

7 10

A jaki ma to związek z artykułem??
Kontynuuj leczenie nóg... 20:47, 18.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zdzd

14 10

Stały prześladowca ubliża .Napisałem tak...........Istnienie 3 Miasta powoduje dezorganizację życia w każdym wymiarze.

..........W Płocku dzieją się bardzo złe rzeczy. Nie ogarniasz problemów. Właśnie awantura z tańcami wskazuje na chaos organizacyjny i mój wpis jest dokładnie tym , co trzeba.

Uzurpowanie sobie nadmiaru władzy rodzi konflikty. Żydzi płoccy mienią się być mocodawcami np płocczanina roku. Tu nie kibuc , tylko miasto mazowieckie z Urzędem Miasta i Radą Miasta.

Życie Miasta nie musi być podporządkowane interesom mniejszości . To zaledwie promile ludności Płocka . Należy znać swoje miejsce. I nie rządzić nami , tylko żyć wg zakresu Konstytucji.
Ubliżanie osobowe jest cechą charakterystyczną nacji żydowskiej. Brak umiejętności współżycia z ludźmi w terenie gdzie pomieszkują. Zamykanie się w swoim getcie i i knuciu przeciw nam istnieje tyle lat, ile sobie przypisują, że mieszkają w polskiej ziemi. Bez asymilacji, jak islamiści.
Nadmiar widzimy w Krakowie, który zawładnęli...... to samo zamierzają robić w Płocku.. 21:29, 18.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do zdDo zd

5 10

Człowieku bredzisz, plebiscyt zagarnął ratusz, nie Żydzi i pytanie, czy to dobrze.
Prawda, Płock zawłaszczyła mała grupka ludzi, to politycy. A ich partyjki to ułamek promila wśród mieszkańców, a mieszają jak mogą..
Z walki małych ludzi o popularność robisz konflikt międzyrasowy..
Tobie to wszystko się kojarzy.. Kompleks jakiś, czy co?? 08:12, 19.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zdzd

9 5

Do zd08:12, 19.06.2017 bredzisz?

I ta mała grupka utworzyła w Płocku III Strukturę Rządów i zagarnęła dowolne pieniądze na cele propagacji życia wg potrzeb mniejszości żydowskich po najróżniejszymi nazwami. Sumując , mają pieniędzy w bród .Czy Polacy mają płacić na Bożnice , wyjazdy do centrali , USA i gdzie tylko chcą? Płacenie do końca świata.

Organ mniejszości Miasto XX Żyje? , powinno być wydawane za ich własne pieniądze. Ile % jest polskości w tym biuletynie? Pomijane polskie Sprawy i Rocznice. Nie ma co udawać . Zasady Hasbary w pełni.

PiS , jakby w Płocku nie istniał . Zgoda na wszelkie przewałki. Zero pożytku dla istnienia miasta.Nie ma sie czego lepszego spodziewać .Te same korzenie....

Do tego na dokładkę ta sama Grupa ludzi , ochraniana przez Służby od dziesięcioleci. Wulgarność , brak etyki i pomsta nababów pustynnych. Oko za OKo..... Piszę tonowanie.

Największym kłamstwem diabla jest nauczenie ludzkości , że nie istnieje.

Imprezy dla starszych.Ok Ale pogarda dla cudzej pracy , jak w przypadku Jarmarku Tumskiego . Aż z Centrali musiał być nadzorca? specjalista Płocka . Jak schody w poprzek na neo planie głupot na Tumach. Mało upadków z wysokości?

I kłamanie non stop. Rudery zakryć *%#)!& Zamiast Podkowy , gałęzie na NRynku.

3 Miasto powinno być zlikwidowane. Tu nie Krakau.08:49, 19.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wpisy zdWpisy zd

8 8

Proponuje zglaszac nienawistne wpisy niejakiego zd
www.hejtstop.pl
www.projekt.hejtstop.pl
Im wiecej zgloszen tym szybciej sie za niego wezma. 14:35, 19.06.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

"JUDE" ;) "JUDE" ;)

1 0

Przecież to zwykły trol internetowy jakich w Polsce teraz tysiące. Szerzy tępą nienawiść, rasizm i antysemityzm. Zawsze pisze w podobnym kontekście - czyli każdy wątek, artykuł potrafi swoją pokrętną logiką połączyć z imprezami, żydami, spiskami, polityką itp. To co wypisuje jest zrozumiałe tylko dla niego i tych kilku osób, co mu zawsze lajkują te jego farmazony. Uzależnił się od wypisywania bzdurnych komentarzy w necie. Pisze anonimowo, bo czuje się wtedy pewniej i myśli, że może na więcej sobie pozwolić. Nie wie, że tak naprawdę jest po prostu śmieszny i marny. Myśli, że ma misję ;) misję "zbawienia" Płocczan i opowiedzenia "prawdy" w anonimowych, prostackich, nie dających się do końca zrozumieć i zinterpretować internetowych komentarzach. To jego Walka, jego Życie. Marne życie sfrustrowanego starszego człowieka. 15:40, 23.06.2017


zdzd

7 6

Wpisy zd14:35, 19.06.2017...........niech się za niego wezmą

.......napisał szczując jak pies, pełen miłości do ludzi w Płocku, zbulwersowany..................

Niewinne osoby , które podzilły Płock na kwartały, zrobili kasę z Niczego , ogłaszając, tylko parę mcy i sprzedano 500 000 biletów za NIC .To dopiero interes i

18 000 ZŁ ZA WYNAJĘCIE W CIĄGU ROKU tzw AMFITEATRU.... telewizjom
, .......CZYSTY INTERES WSPÓLNOTY......

Cytaty pełne sympatii ludu Sprawiedliwego........Znane bratnim Służbom..........jednak
obca Duszy Polaka jest chęć spalania ludzi , jak zachęcano................

............ Gość: do bydlaka d 29.02.12, 19:53 Odpowiedz

i znowu ta *%#)!& d czepia sie tej nacji co za pie...ny jelop kiedy zdechniesz ku... ?


...............Re: "Świat komiksu" w Płockiej Galerii SztukiIP: *.internetdsl.tpnet.pl
Gość: podsumowanie 11.03.08, 22:01 Odpowiedz

i znowu napisal, a mial nie pisac, belkoczacy, wyhodowany przez kretynke,
splodzony przez *%#)!& z d, ktorego kazdy czytajac, jest w 100% za
eutanazja przymusowa

................ Re: Nie widać końca konfliktu w Orlenie. ZwiązkowIP: *.plock.mm.pl
Gość: swojak 06.05.11, 14:10 Odpowiedz

18 maja uczestnicy pikiety niech wezma z soba jaja i kanistry z bezyna i tych zlodzieji z Warszawy pierwniech obrzuca jajami a potem niech ich podpala i nie daicie sie pokazcie ze i wy potraficie walczyc o swoje a nie tylko gornicy i KGHM.

................Re: ploczczaninie zero ...IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gość: for.obs 02.07.11, 16:51 Odpowiedz


...............Żydzi mają Prawo Oskarżać i karać?.. sam nadał takie Prawo?????


?w obliczu kilku tysięcy wymordowanych płockich Żydów ..... Myślę, że potrafili oni i potrafia precyzyjnie okreslać wine i winnych. Ścigać zbrodniarzy


i nagradzać tych co potrafili się ludźmi........

A więc pełna sympatia do płocczan i NAGRADZANIE POTULNYCH, ponieważ , mają Prawo.....wynik Nagrody 24 czerwca....
16:01, 19.06.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do zd-urniałegodo zd-urniałego

1 0

SZPITAL psychiatryczny i LECZENIE na zamkniętym oddziale dla marnego internetowego prowokatora czyli TROLA internetowego - "zd" - LECZENIE aż do skutku z uzależnienia od internetowego-anonimowego trolowania, rasizmu, antysemityzmu, głupoty i manii prześladowczo -spiskowej. Inaczej już do końca swego marnego żywota będziesz mały człeku sfrustrowany i wszędzie będziesz widział żydowskie spiski. 15:28, 23.06.2017


REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018