REKLAMA

Gimnazjaliści po egzaminie: Po prostu nas zniszczyli

16:04, 20.04.2017 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Portal Płock

- Matematyka była cudna, ale na przyrodzie nas po prostu zniszczyli, pytania były bardzo trudne - to pierwsze emocjonalne komentarze płockich gimnazjalistów po dzisiejszych testach na egzaminie gimnazjalnym.

Czwartek to drugi dzień egzaminów gimnazjalnych. Wczoraj na tapecie były przedmioty humanistyczne - język polski, historia i wiedza o społeczeństwie. Dziś uczniowie zmierzyli się z przedmiotami ścisłymi - matematyką, fizyką, chemią przyrodą i geografią. Królowa nauk, w dość zgodnej opinii naszych rozmówców, była stosunkowo prosta.

- Żadne zadanie z matematyki nie sprawiło mi większego problemu. Do tego przygotowywaliśmy się przez trzy lata - przyznaje 16-letni Marcin, uczeń Gimnazjum nr 8. 

[ZT]15150[/ZT]

W części matematycznej uczniowie tradycyjnie musieli zmierzyć się z ułamkami, równaniami, a najlepiej punktowane zadanie dotyczyło figur przestrzennych. To była jednak druga część egzaminu. Na pierwszy ogień o godzinie 9 poszły przedmioty przyrodnicze. Test zawierał 25 pytań, a za poprawną odpowiedź otrzymywało się punkt. Tutaj już tak prosto nie było. 

- Matematyka była cudna, mam nadzieję, że będzie dużo setek, czyli wyników 100 proc.  - uważa z kolei Kasia z Gimnazjum nr 8. - Za to przyroda... To było coś strasznego, zniszczyli nas tymi pytaniami. Ich dobór był taki, jak gdyby ktoś chciał udowodnić koniecznie, że nic się przez te minione trzy lata nie nauczyliśmy. To było przykre. 

Zobaczcie, z jakimi zadaniami przyszło zmierzyć się gimnazjalistom. 

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

kaszalotkaszalot

9 5

A Gimnazjum nr 8 to nie na Podolszycach? A kiedy zapytaja sie o zdanie dzieci z innych gimnazjów boze! Antyrafalku nie wchodz dzisiaj tutaj bo serio umrzesz. 17:14, 20.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

123123

4 3

Trzeba było się uczyć, a nie płakać teraz. 100% z matematyki, a z rozmnażania owadów "setek" nie będzie? 21:18, 20.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a z przyrodya z przyrody

8 1

pytania o kaszaloty z Podolszyc nie było?.Drodzy gimnazjaliści zapamiętajcie.Kaszalot to największe mięsożerne zwierze aktualnie żyjące na ziemi.Niektóre zadomowiły się na Podolszycach /dzielnica Płocka/ i odwiedzają sklepy w śródmieściu bo wyjadły wszystkie mięso z podolskich sklepów.Czasami popuszcza bąki. 21:41, 20.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017