REKLAMA

Zasadzą 46 tysięcy roślin. Będzie też flaga Płocka

15:52, 20.03.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

Od wtorku będziemy mieli kalendarzową wiosnę. Najwyższy czas, aby przyroda powolutku zaczynała budzić się do życia, gwarantując soczyste kolory, które każdego roku podziwiamy w parkach i w donicach. W Ratuszu zamówili już obsadzenie kwietników, kwiatonier i wież kwiatowych na terenie miasta, aby piękno przyrody wyparło nam tę pozimową szarość.

Ponad 46 tys. roślin wkrótce przyozdobi płockie ulice i place. Z czerwonymi, białymi albo różowymi kwiatami, o liściach białych lub zielonych, begonie, szałwię albo pelargonie bluszczolistne... Ma być różnorodnie. Zamówienie Ratusza obejmuje obsadzenie kwietników (przykładowo ten na pl. Narutowicza będzie miał kształt litery „S”), kwiatonier, doniczek wiszących i wież kwiatowych na terenie Płocka kwiatami jednorocznymi. Nasadzenia bylin i traw ozdobnych powinno odbyć się między 17 maja a 14 czerwca (zgodnie z deklaracją wykonawcy do 8 czerwca). Nowe rośliny wzbogacą m.in. pasaż Vuka Karadzica, Nowy Rynek, al. Jachowicza, pl. 13-stu Straconych, ul. Tysiąclecia, zakorzenią się przy Stanisławówce, obok ronda na Dobrzyńskiej, przy Orlen Arenie, w parku na Wzgórzu Tumskim, w Parku Północnym. Na Placu Obrońców Warszawy pojawi się ułożona z kwiatów flaga Płocka.

Do obowiązków wyłonionego wykonawcy należy także pielęgnacja roślinności, począwszy od podlewania, przez odchwaszczanie, przycinanie przekwitłych kwiatostanów, nawożenie, wymiana obumarłych lub takich, które utraciły swoje walory dekoracyjne kwiatów. A kiedy już nadejdzie odpowiednia pora także likwidacja kwiatów jednorocznych (maksymalnie do 3 listopada).

Wybór wykonawcy nie był trudny, wpłynęła tylko jedna oferta. Wykonaniem zamówienia zajmie się spółka SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna, która zaoferowała cenę 199 tys. 400 zł.  

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

MarianMarian

10 1

Herb Płocka zniknął. W Herbie są Krzyże Katedry. Róże zdechły. 17:00, 20.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IXIIXI

7 3

WY DRZEWA ZACZNIJCIE SADZIĆ !!!!!!!! PiSowska ustawa ale włodarzom miasta się widzę podoba !!!!!!! Co rusz jakieś nowe wycięte... 20:36, 20.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

znajomy ogrodnikaznajomy ogrodnika

2 7

Kto wymyśla te fanaberie i zadęcie pałacowe: litera "S", flaga Płocka, slupy kwiatowe - jakby to były barokowe ogrody w Versalu albo Willa Este pod Rzymem czy Willa Borghese. Pięknie to będzie wyglądało poprzerastane jak nieplewionymi zwykle chwastami i innym zielskiem. 22:32, 20.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017