REKLAMA

ZOO pokazało nowych mieszkańców. Takich jeszcze w Płocku nie było!

14:44, 20.03.2017 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Nowi mieszkańcy zoo zdecydowanie nie chcieli pozować, fot. Emil Grochowski

W zeszłym tygodniu zoo poinformowało, że z Płocka wyjechała ekspedycja, która za kilka dni przywiezie do naszego ogrodu zoologicznego nowych mieszkańców. Pracownicy umiejętnie dozowali napięcie - pojawiały się zdjęcia i relacja z podróży, w czasie której opiekunowie odwiedzili kolegów po fachu z Niemiec i Danii. W sobotę zwierzaki dotarły do Płocka, ale dopiero dziś zostały oficjalnie zaprezentowane. 

Ceremonia prezentacji nowych lokatorów rozpoczęła się punktualnie o 12:00. Organizatorzy nie zamierzali jednak od razu pokazywać wszystkich kart. Zgromadzone dzieci czekała jeszcze chwila suspensu.

- Jak myślicie, jakie jakie to zwierzę? - pytał najmłodszych prezydent.

Odpowiedzi padały różne - lama, wielbłąd, gepard, świstak czy... jednorożec. - To dopiero będzie wyzwanie, panie dyrektorze - skwitował z uśmiechem Andrzej Nowakowski.

W końcu przyszła chwila, na którą wszyscy czekali od kilku dni. Krzysztof Kelman, dyrektor zoo i prezydent Andrzej Nowakowski wspólnie opuścili czerwoną płachtę. Było odliczanie, a po jego końcu oczom wszystkich pokazały się "dwa kłębki wełny" - To leniwce dwupalczaste - wyjaśnił dyrektor ogrodu. 

Płocki ogród zoologiczny wzbogacił się o rocznego samca, który przyjechał z Danii i dwuletnią samicę, do tej pory mieszkającą w zoo w Halle (Niemcy). Nowi mieszkańcy zwisali swobodnie na gałęziach i nie byli zbyt zainteresowani widownią. Nic dziwnego - leniwce śpią nawet 22 godziny na dobę.

- Od dziś możecie codziennie przychodzić i podziwiać leniwce. Jutro zapewne przesuną się o jakieś 30 centymetrów, a pojutrze o kolejne 15 - uśmiechał się dyrektor. 

Płockie leniwce nie mają jeszcze imion. Zostaną one wybrane w internetowym konkursie. Propozycje można składać mailowo, na adres konkurs@zoo.plock.pl. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe - kocyk do leniuchowania i zegar odmierzający czas w zwolnionym tempie. 

[ZT]14822[/ZT]

 

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

kubakuba

6 9

Co ten prezydent taki aktywny,wszędzie go pełno. 14:49, 20.03.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

xx

10 8

Przywieźli leniwce, przyszedł powitać swoich :) 15:17, 20.03.2017


mgmg

2 2

No jak to platfus. Lubi brylować w świetle fleszów. 23:43, 20.03.2017


w UM takich zwierzątw UM takich zwierząt

1 0

jest pełno, po co kolejne w mieście?? 10:25, 23.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017