REKLAMA

Parkomat wprowadza w błąd. Kierowcy nie wiedzą, co robić

13:52, 14.03.2017 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Parkomat Agencji Rewitalizacji Starówki na Starym Rynku, fot. Czytelnik

Niemal od początku działania strefy płatnego parkowania kierowców irytuje, że na parkingach spółek miejskich obowiązują całkiem inne zasady niż w całym śródmieściu. Teraz nasz czytelnik zauważył kolejny problem. 

Od kilku miesięcy w centrum miasta funkcjonuje strefa płatnego parkowania. Kierowcy powoli przyzwyczajają się do zmian, a z najstarszej części Płocka zniknęło mnóstwo samochodów. Zasady działania strefy wydają się stosunkowo proste, ale kilka parkingów należy do płatnej strefy nieobsługiwanej przez miasto, na których obowiązują inne reguły. 

Tak jest np. na parkingu na Starym Rynku naprzeciwko Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Zarządza nim Agencja Rewitalizacji Starówki i ustaliła swoją cenę za pozostawienie auta w tym miejscu - 5 zł za godzinę, siedem dni w tygodniu. Nie obowiązuje też darmowe pół godziny. To wszystko wprowadza niepotrzebny zdaniem kierowców chaos, bo nikt już nie wie, gdzie, ile i w jakie dni tygodnia trzeba płacić, a gdzie nie.

[ZT]13967[/ZT]

Dwie sprzeczne informacje na parkomacie

Teraz nasz czytelnik zwrócił jednak uwagę na inną sprawę. Otóż według naklejki na parkomacie za parkowanie na Starym Rynku płaci się od poniedziałku do niedzieli. Inne informacje głosi jednak wyświetlacz - według niego, w niedzielę nie trzeba płacić za postój. Kierowcy nie wiedzą, do którego zapisu się stosować. Prezes ARS mówi, że do tego na naklejce, nie na wyświetlaczu...

- Być może jest to niedopatrzenie ze strony producenta, bo nasza strefa parkowania jest czynna na innych zasadach niż pozostałe. Zwrócimy na to uwagę - zapewnił Jacek Koziński, prezes Agencji Rewitalizacji Starówki. 

Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza przypomina, że wyższa cena przed sanktuarium jest nieprzypadkowa. Ma ona odstraszać kierowców od parkowania w tym miejscu. 

- 5 zł za godzinę parkowania ma być ceną zaporową, aby kierowcy nie parkowali na starówce w tym konkretnym miejscu. Jeśli już ktoś decyduje się zostawić samochód w tym miejscu, to płaci wyższą stawkę i to siedem dni w tygodniu - wyjaśnił Konrad Kozłowski z zespołu prasowego Urzędu Miasta. - Jest to polityka analogiczna do innych miast - dodał. 

Rzeczywiście, po wprowadzeniu płatnego parkowania plac tuż za sceną na Starym Rynku opustoszał. W tygodniu parkuje tu zaledwie kilka samochodów.

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

grajograjo

19 1

To gdzie obowiązuje płatność w 7 dni w tygodniu? Tylko na parkingu za scena na starówce? Czy na ul. Małachowskiego też obowiązuje powyższe kryterium? Na stronie spp.kmplock.eu nie ma zaznaczonego parkometru który stoi na Starym Rynku. Mętlik co nie miara, na stronie spp piszą co innego, a parkometry co innego. Napewno bym zapłacił mandat jak na wyświetlaczu jest napisane że darmowe parkowanie w N, a na naklejce napisane że płatne. Ogarnijcie się urzędasy! 14:52, 14.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborca 2018  :)wyborca 2018 :)

20 1

Ja za to, wiem jak mam głosować, oczywiście w podziękowaniu między innymi za parkomaty. 15:19, 14.03.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gordalgordal

0 2

piszesz tak jak to było z PO na ostatnich wyborach. Dopiekli wszystkim więc wybrali PIS (z tym wybrani to wielka przesada bo przez niechęć do polityki większość poprostu nie poszła do urn) liczbą lekko ponad 5,7 mln ludzi (w Polsce uprawnionych było lekko ponad 30,6 mln ludzi). Myślisz że jak wygra opozycja to parkometry znikną? Podatków, opłat będzie przybywać tak jak to robi PIS. Tylko że dali +500 zakryło oczy wielu ludziom ale nie widzą tego że płacą nowe podatki i będa płącić bo machina się rozkręca (np. każdy będzie płacił abon. RTV nie ważne czy masz TV i radio czy nie). 14:23, 15.03.2017


korepetorkorepetor

7 0

"na przeciwko" - brawo redaktorze. 16:04, 14.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

arkosarkos

5 0

agdzie jest te 30 minut za darmo
20:00, 14.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zedzed

2 2

Na Starym Rynku powinien być wprowadzony całkowity zakaz parkowania. To nie jest parking dla gratów! 14:05, 16.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IgalIgal

2 0

W normalnych miastach, strefa płatnego parkowania obowiązuje od 9-17 Pn-Pt. Pozostałe dni są bezpłatne, i to moim zdaniem jest rozsądne. Widać w Płocku, jeszcze trzeba trochę czasu, aby to zrozumieć. Na temat różnych stref parkowania, nie ma nawet co pisać. 08:23, 18.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017