REKLAMA

Orlen: Za te pieniądze można by postawić trzy stadiony narodowe

11:59, 16.02.2017 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Spotkanie ws. Orlenu w Spółdzielczym Domu Kultury, fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock

To już drugie spotkanie z płocczanami, które zorganizował koncern. Przez okrągłe trzy godziny przedstawiciele Orlenu, a także niezależni specjaliści z dziedzin ochrony zdrowia i środowiska dyskutowali z nielicznie zgromadzonymi płocczanami na temat zagrożeń ze strony wielkiego sąsiada zza miedzy. Dyskusję moderował Radosław Brzózka – dziennikarz, a jednocześnie płocczanin.

Większość zagadnień poruszonych w środę w Spółdzielczym Domu Kultury, pokrywała się ze styczniową dyskusją, która odbyła się Domu Technika. Był film obrazujący działanie elektrociepłowni i nowego komina, który wzbudza najwięcej kontrowersji. Była też prezentacja dr. Arkadiusza Kamińskiego, dyrektora Biura Ochrony Środowiska w Orlenie. Na jednym ze slajdów pokazano m.in. wykorzystanie norm w granicach 40%, a w przypadku niektórych związków zaledwie kilku procent. To wzbudziło największe kontrowersje wśród zgromadzonych.

[ZT]14305[/ZT]

Paweł Stefański kwestionował te wyniki i domagał się prowadzenia badań najlepszymi dostępnymi technikami.

– Znajdują się one w katalogu, ale to Urząd Marszałkowski określa wszelkie parametry badania. Czy mamy pobierać próbkę co 5 minut czy co godzinę. My się tylko stosujemy – odpowiadał przedstawiciel koncernu.

– Mają oni do tego takie same kompetencje jak biskup tej diecezji – zripostował Stefański.

Wyniki zakwestionował też Artur Jaroszewski, przewodniczący rady miasta.

– Wolumeny niektórych zanieczyszczeń w pozwoleniu zintegrowanym są tak duże, że nietrudno je spełnić – wyjaśnił. – Płock to bardzo specyficzne miasto, podobnie jak Bełchatów czy Kozienice. Nie można nas wsadzać do jednego worka z pozostałymi – dodał.

Radny, który od lat angażuje się w temat wpływu kombinatu na zdrowie płocczan, po raz kolejny przytoczył też wyniki krajowego rejestru nowotworów, zgodnie z którymi Płock jest liderem w umieralności na raka płuc. 

Ochrona środowiska warta trzy stadiony narodowe 

Nie mogło zabraknąć tematu białego obłoku wydobywającego się z komina instalacji odsiarczania spalin. Po raz kolejny przedstawiciele koncernu przekonywali, że z nowego komina, nazywanego Grubą Bertą, wydobywa się para wodna. Nikt na spotkaniu nie ukrywał jednak, że Orlen to ogromny zakład przemysłowy i jakieś zanieczyszczenia muszą się wydostać – czy to w sposób zorganizowany, czy też nie.

- W ostatnich latach zainwestowaliśmy sześć i pół miliarda złotych w ochronę środowiska. Dla porównania powiem, że za tę cenę można wybudować ponad trzy stadiony narodowe czy całą nitkę metra. Nie zawahamy się także kupić najnowszej instalacji Clausa, choć kosztuje 200 mln złotych. Obniżyliśmy emisję o 75%. Nadal będziemy stanowili większość emisji w Płocku, bo jesteśmy jedynym dużym zakładem. Chcemy się jednak dalej rozwijać się w tym kierunku – zapewniał dr Arkadiusz Kamiński.

Sporo dyskusji poświęcono też pozwoleniu zintegrowanemu, które reguluje ochronę środowiska. W prostych słowach – w tym dokumencie, sprecyzowane jest ile i jakiej substancji można wyemitować. Każde przekroczenie normy skutkuje karą finansową. To oczywiście duże uproszczenie, bo wniosek o wydanie takiego pozwolenia to 16 tomów po 500 stron każdy.

Głos zabrali również zaproszeni przez koncern eksperci. Dr inż. Andrzej Jagusiewicz, przedstawiciel Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Czystego Powietrza i były główny inspektor ochrony środowiska wskazywał, że rokrocznie na świecie z powodu stanu powietrza umiera kilka milionów ludzi i to się prędko nie zmieni.

- Należy unormować wartość pyłu, który wdychamy na co dzień, bo to nasze zdrowie. Na skutek wdychania pyłu, który zawiera węglowodory, umiera w Polsce 50 tys. osób rocznie. W 2012 r. na świecie umarło z tego powodu 12,5 mln ludzi. W 2016 z powodu zanieczyszczenia pyłem 7 mln. W związku z tym WHO ustanowiła bardzo rygorystyczną normę - 10 mikrogramów na metr sześcienny. Jedynym krajem, który to przyjął jest Szwajcaria. Żaden inny kraj nie jest w stanie spełnić normy WHO. To się nie stanie jutro, a za 10 czy 20 lat. Wtedy przestaniemy przedwcześnie umierać – wyjaśnił.

Czy jesteśmy bezpieczni?

Głos zabrała też mieszkanka, matka małych dzieci.

- Jako mieszkanka zostałam poruszona wydarzeniami z końcówki lata - mówiła, wracając do sprawy znacznych przekroczeń toksycznego benzenu. - Mam jednak wrażenie, że to zabawka w kota i myszkę. Możecie pokazać fajną prezentację w powerpoincie , jak te normy są przestrzegane. A my próbujemy złapać punkt, żeby was przyprzeć i coś uzyskać. Chcę, żebyśmy mieli świadomość, w jakim ryzyku żyjemy. Nie chcę wiedzieć tyle o waszych technologiach, remontach itp. Chciałabym po prostu w spokoju żyć obok was. Mnie dyskusja przekonuje, ale nadal niepokoi mnie brak informacji o przyczynach tych wrześniowych zajść. Ludzie mdleli, kasłali. Wiem, że się do tego nie przyznacie, bo ludzie zaczęliby składać pozwy sądowe. Chciałabym tylko jako matka małych dzieci wiedzieć, czy nie ma zagrożenia. Chcę wiedzieć, czy mogę tu spokojnie żyć – apelowała.

- Ja też jestem ojcem i mieszkam w Płocku. Tak, jesteśmy bezpieczni. Podejmujemy wszelkie możliwe działania, żeby minimalizować ryzyko – zapewnił po raz kolejny Kamiński.

Niektórzy nadal drążyli jednak przyczyny wrześniowych zajść, które ostatecznie zaowocowały protestem. Mieszkańcy nie wierzyli, że nie miało to wpływu na zdrowie.

- Zakład przerabia 16 mln ton ropy rocznie. Proszę to sobie wyobrazić, a potem wziąć torebkę pieprzu. Tam będą cztery gramy. Potem podzielić ją na cztery porcje po gram, a taką porcję na milion cząsteczek – to właśnie ten pik. Zapewniam, że nie miał on wpływu na państwa zdrowie. Mamy na to opinię ministra zdrowia – obrazowo tłumaczył przedstawiciel koncernu.

Jak wyjaśnił dalej, obowiązujące obecnie prawo nie normuje dobowego stężenia, a jedynie średnią roczną normę dla benzenu. Ta nie została przez koncern przekroczona. -  Żeby mieć wpływ na zdrowie, musiałby być 2500 razy wyższy i trwać cztery godziny – uzupełnił.

W miarę trwania spotkania sala się wyludniała, tak że o godzinie 20:00 obecnych było już tylko kilkanaście osób. Równo o 20:30 Radosław Brzózka zakończył spotkanie. Koncern nie wykluczył kolejnych. 

[ZT]13453[/ZT]

 

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

nokianokia

18 7

Truciciel mistrz manipulacji. Genialny PR. Mnie przekonują wyniki zachorowalności i umieralności na nowotwory układu oddechowego i żadne gadania pana co od kłamstwa mu włosy wypadły mnie nie przekonają. 13:08, 16.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do nokiido nokii

12 13

mniemam,że jesteś znanym specjalistą od badania zanieczyszczenia powietrza.Ciekawe ,że gdy poprzednia ekipa niepodzielnie rządziła w Orlenie wszelkiej maści protestujący siedzieli cichutko jak myszka pod miotła.Gazetki się nie rozpisywały.Jedynie przewodniczący rady miasta i nieliczni jej członkowie mieli odwagę podnieść ten temat.Są jednak tematy związanie ze zdrowiem i ochroną środowiska których nikt z rady nawet nie tknie.Czyli są tematy bezpieczne i niebezpieczne?.Państwo radni to wy rządzicie w mieście.Rządzicie czy wykonujecie polecenia na zlecenie?. 13:45, 16.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

renatarenata

7 3

Piszę jako osoba całkowicie apolityczna. Może ludzie siedzieli cicho bo nie mieli takiej świadomości co dzieje się z orlenem i naszym zdrowiem. Świadomość przychodzi z czasem. Jest teraz moda na zdrowe życie. Poprzednie władze orlenu też mają dużo za uszami. Świadomość rośnie i nie damy sobie kitu wciskać oraz coś pękło w ludziach słynnej benzenowej nocy. 14:02, 16.02.2017


do renatydo renaty

3 9

mówisz ,że jesteś apolityczna?.Czyli jaka?.Renato pewnie wiesz co to jest polityka.Polityka to -roztropna troska o dobro wspólne.Sprawdź od jakiego słowa pochodzi słowo polityka.Potem proszę o trochę refleksji.Jesteś apolityczna czyli - jak mam to rozumieć.Wszystko co się wokół nas dzieje jest polityczne. 14:10, 16.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

renatarenata

8 1

Doskonale znam co najmniej kilka definicji pojęcia "polityka", między innymi starą filozoficzną, że to stawianie sobie celów i realizacja ich różnymi metodami. Który z polityków poza nielicznymi wyjątkami dba o dobro wspólne? W większości przypadków politycy dbają o swoje interesy nic więcej. Życie nauczyło mnie kilku rzeczy:
Umiesz liczyć? - licz na siebie.
Nic nie ma za darmo.
Za darmo to można dostać po buzi oraz kilka innych myśli życiowych.
14:34, 16.02.2017


do p. Jaroszewskiegodo p. Jaroszewskiego

15 6

Panie Przewodniczący, dlaczego po wczorajszych komunikatach związanych z alarmem smogowym nie zwołał Pan nadzwyczajnej sesji Rady Miasta? Nikt nie kwestionuje poruszanych przez Pana problemów, ale na UM również ciąży odpowiedzialność za czystość powietrza. Niestety w tej kwestii nie robi się NIC, albo prawie nic. Ktoś musi nadgonić zapóźnienia cywilizacyjne miasta związane z przestarzałym taborem komunikacji miejskiej, czy brakiem centralnego ogrzewania i gazu w kilku dzielnicach miasta. Nie Orlen jest za to odpowiedzialny, tylko min Pan.
Panie Jaroszewski dla mieszkańców ważniejsze jest by uniknąć ryzyka choroby, a nie by mieć opiekę w przypadku choroby. Orlen jak widać robi wiele, UM jak widać śpi! 14:20, 16.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wara odwara od

2 1

Ani przewodniczący ani żaden radny w pojedynkę nie może zwołać RM i całe szczęście, gdyż znając tutejszych radnych, mieszkańców oraz życie jest bardzo prawdopodobne, że znalazłoby się tyle powodów i tematów dla rady ,ze obrady trzebaby zwoływać co drugi dzień. Obciążać można prezydenta i radnych, ale nie przewodniczacego rady, jego akurat na pewno NIE!!! 17:20, 16.02.2017


Obiekty_wObiekty_w

10 3

To jest jeszcze warte odnotowania:
Na spotkaniu swoją opinię wygłosił także przedstawiciel Płockiego Towarzystwa Lekarskiego. Dr Jacek Zieleniewski poprosił ekspertów o ocenę jakości wody w mieście. Dodał także, aby nie stygmatyzować Płocka pod kątem zwiększonej zachorowalności na nowotwory, ponieważ obecnie nie ma danych, które świadczyłyby o tym jednoznacznie. I tu próbował go uciszyć pan radny Jaroszewski, i wmówić, że ma na to dowody. Swoją drogą to bardzo ciekawe, że lekarz podchodzi do tych zlepków informacji z większym szacunkiem i dystansem niż pracownik... Orlenu.

W odpowiedzi na pytanie o jakość płockiej wody, dr Witold Lenart odparł, że ćwierć wieku temu woda w Płocku była najgorsza w Polsce, a obecnie się to zmieniło. ? Choć wolałbym, aby Płock nie korzystał z wody z Wisły, a z ujęć podziemnych, które tutaj są zlokalizowane ? dodawał ekspert ? hydroklimatolog. To też bardzo istotny punkt, który pan radny nie zauważa, albo nie chce zauważyć. A warto. Bo jak to ktoś wczoraj powiedział dużego łatwo walnąć. 14:40, 16.02.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

do obiekty wdo obiekty w

4 5

Dla mnie bardziej wiarygodna była wypowiedź dr Waldemara Kujawy, który skwitował wypowiedź dr Zieleniewskiego, że mu wstyd jako lekarzowi słuchać z ust innego płockiego lekarza podważania statystyk Krajowego Rejestru Nowotworów. Zresztą dr Kujawa miał wcześniej długą wypowiedź potwierdzającą smutne statystyki nowotworowe. I w przeciwieństwie do dr Zieleniewskiego doktor Kujawa zajmuje się tym tematem od lat. 15:03, 16.02.2017


StatystykiStatystyki

5 3

Statystyki możesz tak ustawić jak chcesz. Ważne są opracowania, analizy, wnioski, a nie same cyferki. Tym bardziej, że zlepić kilka cyferek wg swojego widzenia może każdy. I uważam, że trzeba mieć własnie odwagę, żeby powiedzieć co się myśli, a nie walić w ten sam bęben co pozostali. I tu dr Zieleniewski ma szacunek za to co powiedział, bo nikogo nie atakuje, lecz prosi o rozsądek. 17:02, 16.02.2017


woziowdawoziowda

4 4

Podanych przez siebie Jaroszewski sam nie wymyślił, nie wymyśłił ich też dr Kujawa - oni te dane te OFICJALNE DANE I przytoczyli. Dr Zieleniewski mówił z głowy, czyli z niczego, nie był wiarygodny w tym co mówił. Z drugiej strony co to za argument że jak lekarz plecie byle co na temat zdrowia to ma to większą wartośc niż wówczas, gdy pracownik |Orlenu nie będący lekarzem przytacza dane opracowane przez wybitnych specjalistów. Proszę przestać dorabiać gębę uczciwemu człowiekowi jakim jest p.Jaroszewski. Wątku jakości wody nie poruszam, gdyż bez jej analiz taka dyskusja nie ma sensu - na razie odwołuje się ona do mitów i wiary, czyli parametrów niemierzalnych i nie podlegających ocenie a tym tym samym merytorycznej. Zresztą woda nie była przedmiotem spotkania, Orlen nie ma nic do jakości wody w Płocku. racjoinalnej dyskusji. 17:36, 16.02.2017


do poprzednikado poprzednika

12 1

Pytanie raczej nie na miejscu. Jeśli pytasz o brak rozbudowy sieci c.o. to powinieneś wiedzieć, że płocki PEC został bezsensownie sprzedany w roku 2005 przez prezydenta M.M. i jego ekipę. Była to jedna z najgłupszych decyzji w historii miasta. Dzisiaj prywatne Fortum (dawniej PEC) robi tylko to, co mu się opłaca. A co do smogu z domowych palenisk - też nam się daje we znaki. Ale dużo mniej niż w miastach południowej Polski. A w nowotworach to my liderujemy. 14:55, 16.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z branży Oil & gZ branży Oil & g

9 2

Trzeba zacząć od tego ze karygodny błąd został zrobiony przez ludzi którzy umiescily tak duży kombinat -/największy w Polsce /tak bliskim sąsiedztwie miasta .My żyjemy a zwłaszcza Wielka Płyta - wiecznie na tykające bombie .
A mam porównanie gdyż pracuje i pracowałem na dużych obiektach rafineryjnych w całej Europie _nawet w Bułgarii największy rafineria jest oddalona o 20 km od miasta _I tak tendencja co odległości przyjęte wszędzie _Myślę że tu trzeba szukać największego problemu 15:55, 16.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

też z branżyteż z branży

5 1

1. To miasto zbliżyło sie do zakladu a nie z-d do miasta. 2. Faktem jest że zamiast po zawietrznej z-d jest po nawietrznej stronie miasta. 3 Znam wiele przykładów gdy miasto i rafineria jest blisko i nie z tej strony np: Antwerpia, Rotterdam, Houston, Schwedt, Tarragona, Algeciras oraz wiele wiele innych bliżej i dalej. 17:46, 16.02.2017


do Z branży Oil &do Z branży Oil &

7 6

No i co z tego, że Orlen jest tak usytuowany? Teraz tego nie zmienisz. Nikt ci nie przeniesie rafinerii 20 km za miasto. Wyskoczyłeś z argumentem z dupy za przeproszeniem. Jedyną skutecznym środkiem jest inwestycja w coraz to nowocześniejsze technologie oczyszczające spaliny, co Orlen czyni, a na wdrożenie takich technologii potrzeba czasu. Dlatego spotkania z ludźmi mnie osobiście nie do końca przekonują, bo przedstawiciele spółki nie wiele mogą zrobić. Jedyne co to naciskać na rząd, a nie na władze spółki. 16:22, 16.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

lekarzlekarz

2 4

Który rząd, bo te sie zmieniaja co cztery lata? A co rząd ma do tego jak spółka oddzialuje na miasto? Jeszcze tego brakowało, że rząd decydował czy i co kazda spółka ma emitować albo nie, wiecej lub mniej. człowieku lecz sie na nogi i wracaj szybko do czasów słusznie minionych, bo na głowę juz za późno - jesteś cięzki przypadek (bez)mózgowy. 17:53, 16.02.2017


O.LO.L

8 3

Dla mnie jest najważniejsze ile Orlen daje miejsc pracy, jakie są korzyści finansowe dla miasta i województwa, jak wspiera lokalną społeczność a szukanie sporu po zmiania zarządu jest tylko biciem piany. 17:15, 16.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jak widaćjak widać

4 1

z powyższej dyskusji wynika,że władze miasta w tym i rada mają co robić.Zaniedbania związane ze smogiem są wielkie.Orlen od przynajmniej 25 lat robi bardzo dużo w zakresie ochrony środowiska.Co robi miasto by zminimalizować smog?.Miasto sprzedało w 2005 roku PEC !!!!!!!!!!!!!!! Teraz to możemy sobie ponarzekać.Panie Przewodniczący Rady.Chwała za to co Pan robi.Możecie robić znacznie więcej w ochronie zdrowia i ochronie środowiska.Tylko czy będziecie na tyle silni by przeciwstawić się niektórym działaniom władz?.Oto jest pytanie.Czas najwyższy na sesję o stanie środowiska i wpływie działań władz na zdrowie mieszkańców Płocka. 18:32, 16.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

vicekvicek

1 1

A Kto jak nie ówczesny prezydent Pan Milewski sprzedał PEC ???
A dziś nie mamy praktycznie kontroli nad prywatnym monopolistą.
Sprawdzał Ktoś za ile mln były wcześniej inwestycje i jak to się miało do wyceny przedsiębiorstwa przy sprzedaży?
Może lepiej nie, bo Ktoś zadyszki dostanie.... 11:20, 17.02.2017


REKLAMA

RobRob

5 2

Mnie najbardziej zdumiała wypowiedź doktora Zieleniewskiego o tym, że w Płocku dlatego mamy wysokie statystyki nowotworowe ponieważ płoccy lekarze najbardziej skrupulatnie wypełniają formularze medyczne. Śmieszne i straszne. 20:19, 16.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EduelloEduello

3 1

Problem polega na tym że nawet autorzy tych badań na które powołuje się Jaroszewski mówili że są one obarczone takim błędem że nie mogą być wiarygodne. Ale rozumiem że Jaroszewskiemu nie przeszkadza to w cynicznym straszeniu ludzi, posada prezydenta miasta być atrakcyjną posada... 10:24, 17.02.2017


mdmd

1 0

moderował raczej Radek Brzózka... 20:26, 16.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do prezydentado prezydenta

7 1

Może warto upublicznić ile ropy zamawia komunikacja miejska co roku? To byłby szok! Wtedy dowiedzielibyśmy się, jak bardzo przez swoje zaniechanie truje pan mieszkańców. Każdy wie, że po naszych drogach jeżdżą krematoria na kółkach. A pan szaleje z imprezami i stadionami a od ekologii ucieka! 21:07, 16.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

radny zarzuciłradny zarzucił

6 2

Na spotkaniu p. Jaroszewski miał żal do Orlenu, że sprzedał Orlen Medike! Dlaczego nie podnosił larum, kiedy to się stało! Przecież było to za poprzedniego zarządu, sprzedali przychodnię jego partyjni koledzy! Obłuda, aż się zbiera na wymioty 21:09, 16.02.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

A ty?A ty?

1 3

To moźe powiedz dlaczego inni milczeli? Dlaczego ty milczałeś? 22:01, 16.02.2017


do a tydo a ty

2 2

Bo nie nazywam się Jaroszewski i nie jestem z PO. *%#)!& pytanie, *%#)!& odpowiedź. Radny tym pytaniem przypominał mi Grzesia Schetynę. Ale to moja obserwacja 22:09, 16.02.2017


Obiekty_WObiekty_W

3 1

Najzabawniejsze było zdziwienie pana radnego, gdy powiedział, że na okresowych badaniach tylko mu wzrok zbadali?? a krwi w ogóle?! No nie panie radny, bo wystarczy mieć WIEDZĘ, a jeśli się jej nie ma to należy zapytać, dlaczego tak jest? A pan stosuje taki myk! Na zasadzie zdziwiło mnie to, to zapytam publicznie?! A trzeba było zapytać w Medice. Pewnie by panu wyjaśnili, że badania stosuje się w zależności od...miejsca pracy. Pan przy monitorze, to badają wzrok. Gdybyś pan był przy rurach badaliby krew. Zrozumiale?
Podobnie pan pyta publicznie z przygotowanymi przez siebie tabelkami o nowotworach. Nie wiem, coś mi wyszło, zapytam publicznie. A logiczne byłoby usiąść do stołu z kilkoma medykami, ale tymi znającymi się, a nie strzelającymi w ciemno, i wyjaśnić, ustalić. Podjąć działania. To był zabieg i sorry, ale nadal jest stosowany, typowo socjotechniczny? Zdobyć publiczność bo kapitał szczególnie ludzki warto budować latami pytając i sugerując, że robię to dla dobra Massss? To nie jest fair... a wygląda dziwnie. I to są pytania, bo trudno powiedzieć jakie ma człek intencje. 16:14, 17.02.2017


matematykmatematyk

6 0

- 6,5 mlrda złotych wydane przez Orlen na ekologię
- sprzedany PEC, sprzedany Orlen Medica, zabytkowe autobusy na drogach, dzielnice bez gazu i centralnego, wyciętych tysiące drzew i żadnego planu naprawczego, ani chęci inwestowania w ekologię - dorobek naszych radnych
Kogo powinniśmy kopać za zatruwane powietrze? 21:15, 16.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rafałrafał

5 2

Gdyby nie orlen, Płock byłby prawdopodobnie mniejszą metropolią niż Staroźreby i Radzanowo. ... razem wzięte.... 21:24, 16.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jsdhjsdh

0 0

Na bzdury @rafała najlepsze jest zasięgnięcie wiedzy u źródła- mapy, struktura ludności, historia Płocka itd. Wiedza jest powszechnie dostępna, tylko trzeba po nią umieć sięgnąć. 07:19, 22.02.2017


była propozycjabyła propozycja

8 2

Pamiętam dokładnie, że podczas spotkania jeden z mieszkańców mówił o potrzebie kooperacji koncernu i miasta w różnych przedsięwzięciach związanych z ekologią. Przedstawiciel Orlenu stwierdził, iż płocka firma jest otwarta na wspólne działania.Niestety Pan Jaroszewski nabrał wody w usta, albo strzelił focha. Nie zareagował nawet na propozycję mieszkańca, że może on podjąć się mediacji pomiędzy ratuszem a Orlenem. Dlaczego taka postawa radnego? Dlaczego z uporem maniaka chce leczyć ciężko chorych zamiast zapobiegać chorobom? 21:48, 16.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BetyBety

7 0

Orlen marketingowo (i finansowo) przygotował się do spotkania nieźle. Nie rozumiem dlaczego nie było urzędników z ratusza. No i tylko 2 radnych. 21:55, 16.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

może lepiejmoże lepiej

4 0

Może lepiej, że nie było naszych wybitnych radnych. Wynurzyliby się z propozycjami typu wieża antysmogowa, maseczki na spacery, tężnie dla oczyszczania powietrza, stadion z murawą antypyłową... Zresztą Radny Jaroszewski wystarczył, by pokazać, że Ratusz do ekologii przykładać się nie będzie 22:03, 16.02.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

1 3

Bardzo niektórych boli, źe facet ujawnił prawdę o płockich nowotworach, doprowadził do odrzucenia przez radę miasta raportów wioś, przeforsował zakup niezaleźnej stacji pomiarowej. Oj nadepnął Pan na wiele odcisków Panie Przewodniczący. 22:42, 16.02.2017


do obserwatorado obserwatora

3 1

Ale ucieka od tematu zaniedbań UM wpływających na czystość powietrza. Nie chce profilaktyki zachorowań. Chce tylko leczyć umierających. Mała pociecha 23:47, 16.02.2017


Stacja pomiarowaStacja pomiarowa

2 0

Akurat zakup niezależnej stacji to przeforsowali radni PSL. Inna sprawa, czy ona w ogóle nam coś pokaże za 250tys 08:21, 17.02.2017


kolkol

6 1

PO-PSL szukają tylko sporu, potrafią tylko zamykać firmy. 23:02, 16.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

enigmaenigma

1 2

Jak była propozycja zakupu dla Straży miejskiej mobilnej stacji pomiarowej powietrza to wszyscy szczekali co za idiotyczne pomysły ma prezydent. Dziś przypier....alanka że miasto nic nie robi ze smogiem. Syf w powietrzu od kąd pamiętam to był zawsze największy na Radziwiu, Borowiczki, później Skarpa i Wyszogrodzka. No i jak jest propozycja łapania i karania za palenie plastikami to źle, jak jest smog to też źle.
Niech co niektórzy się ogarną i będą ponad podziałami i partiami z myślą o nas, o mieszkańcach, a nie napier... tak dla zasady jednej partii na drugą. 11:26, 17.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PR i MarketingPR i Marketing

3 3

Jak wiedzę na zdjęciach - na spotkaniu najliczniej reprezentowany był Marketing koncernowy :-). Czy na forum również?... 13:35, 17.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZdzichZdzich

1 1

Czego się dziwisz? Skoro organizują i za to odpowiadają to są na tych spotkaniach. Normalne, nie czepiaj się. Gdybyś za coś odpowiadał, także byłbyś na takich spotkaniach więc nie szukałbym tu dziury w całym. Pamiętam ze radny na pierwszym spotkaniu też chciał się popisać i przywitał ludzi z marketinu i co? Też tak się pewnie dziwi jak i ty. Mnie bardziej dziwi jego obecność niż tych z marketingu. Bo oni są, bo za to odpowiadają, a nie szukają poklasku. 20:51, 19.02.2017


QwertQwert

3 1

Wśród "tłumu" publiki widzę panią rzecznik byłego prezydenta M.M. oraz jego kuzynkę panią radną, od niedawna zatrudnioną w orlenie jako koordynator ds. współpracy z miastem :-). Czy zabierała głos? 21:47, 17.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mariusz"Mariusz"

5 1

A co na to Pani Krzykacz , Radna Kulpa , cicho siedzi bo od orlenu dostała stanowisko. A może Radny Sosnowski za dużo snikersów podarował i się Radna Kulpa zapchała :)


22:08, 17.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FrogFrog

3 1

Dobra wszystko jest spoko Ma na imię Wojtek jestem konuchem albo pisowcem kolaboruje z po psl zatrudniam swoją rodzine powietrze jest czyste odkond jestem preziem wcześniej było brudne to zasługa pisu i moja i jeszcze kołodziejskiego i męża radnej szymańskiej i kulpy. Jest dobra zmiana wkońcu jestem preziem i moja rodzina żyje dobrze . Jest dobra zmiana ludzie czego chcecie , a ta czarna chmura z pochodni kilka dni temu to moje *%#)!& bo jestem starym capem i mam gazy . Wasz zdrjaca wojtek z rodziną , pozdro w szczgólności na moich przyjaciół i fachowcó z po psl . 22:20, 17.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SwiezakSwiezak

1 2

Widze ze w pierwszyym rzędzie obok doktora Z siedzi najlepszy specjalista od wszystkiego pan Tr...!!! On sie zna na wszystkim!!! Specjalista od srutu drutu i gietkich parasoli!!! Specjalista ktory podpieprza jak sie masz, wiec pewnie sie do dobrej zmiany nadaje!!! Jest taki dobry ze stale roboty szuka, pewnie tu tez!!! Forum *%#)!& dualogu to on.....a mumdry tam jest!!! nie ma wiekszego cwaniaka niz on. Zna sie na wszystkim normalnie na wszystkim....... takich ludzi to normalnie mi zal..... nie potrafi sobie w zyciu poradzic to do innych sie przypieprza.... 08:37, 18.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zmiana jest dobrazmiana jest dobra

0 0

@nie świezak, czy jak ci tam: a pisać po polsku jak ty, też potrafi? Jeśli nie tak, to już się nadaje do lepszej pracy niż ta, którą posiadasz, "niedobra zmiano". 07:23, 22.02.2017


ZdzichZdzich

1 0

I tu z jednym się zgadzam, Aktywność pani jest... jak tu delikatnie napisać? 20:56, 19.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018