REKLAMA

Fanaberia czy konieczność? Decyzja w sprawie stadionu już podjęta

14:53, 31.01.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Wtorkowa sesja w sprawie stadionu, fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

Budować nowy stadion czy nie budować, przed takim dylematem stanęli płoccy radni. Dyskusja była długa i wielowątkowa. Na jednej szali znalazł się przyszły obiekt dla Wisły Płock, na drugiej położono „serce miasta w ruinie”.

Pokazywaliśmy już nową koncepcję na przyszły stadion Wisły Płock, kolejny krok polega na ustaleniu planu działania, czy będzie to osobny projekt i rozpisanie przetargu na budowę, czy też formuła zaprojektuj i wybuduj. Tak czy inaczej prace budowlane mogłyby rozpocząć się dopiero w 2018 roku. Prezydent Nowakowski już na wstępie uprzedzał, że starano się unikać błędów innych miast, dlatego koncepcję przygotowano we współpracy z klubem i kibicami. - Największym wyzwaniem będzie montaż finansowy, zgromadzenie środków zwrotnych lub bezzwrotnych – mówił prezydent.

Przedstawiano plany na przyszły obiekt, który byłby zdolny pomieścić przeszło 15 tys. kibiców. Koncepcję zmieniano aż jedenaście razy.

[ZT]14367[/ZT]

Radny klubu PSL Michał Sosnowski przekonywał, że stadion jest obiektem dla wszystkich, bez względu na wiek czy status materialny. Podkreślił, że coraz więcej pań przychodzi na mecze.

- Na stadionie nikt nie pyta o status materialny i poglądy polityczne, wszyscy przychodzą w jednym celu, aby kibicować Wiśle. Jeśli Wisła utrzyma się, a wszystko na to wskazuje, będziemy ostatnim z 16 miast z tak starym obiektem. Czy ktoś zwrócił się do PKN Orlen o współfinansowanie? Na razie odpowiedź jest negatywna, tymczasem dochodzą do nas informacje o rekordowych zyskach koncernu. Na sali są jego przedstawiciele. Kibice czekają na nowy obiekt już od prezydentury Mirosława Milewskiego. Klub w tym roku obchodzi 70 lat, nowy stadion byłby doskonałym prezentem.

Za budową opowiedział się Wojciech Hetkowski.

- Niektórzy mówią, że to obiekt dla wąskiej grupy kopaczy albo dla kiboli, to chyba ludzie, którzy nigdy w życiu nie byli na stadionie, nigdy przez sport nie byli kształtowani. Sport pozwala na dłuższe i zdrowsze życie. Obecny stadion nie jest w stanie zachęcić do przyjścia nikogo, a już szczególnie wówczas, kiedy leje deszcz lub wieje wiatr. Niektórzy twierdzą, że inwestycja ma przynosić zyski. To oczekiwanie iluzoryczne z punktu widzenia misji społecznej, którą przyświeca samorządowi.

Radny nakłaniał do podjęcia wyzwania, ponieważ mamy już zagwarantowane środki na wiele innych inwestycji, w tym na obwodnicę. - Ciężar finansowy nie okaże się tak dotkliwy jak 4 czy 5 lat temu. Dziś najłatwiej powiedzieć kibol. Myślę, że jestem najstarszym kibicem na tej sali. U nas nie ma kibolstwa, na mecze przychodzą ludzie angażujący się w akcje społeczne. Płocki stadion jest obiektem bezpiecznym. Wierzę, że da się przyspieszyć proces inwestycji także dzięki wkładowi Orlenu.

Radny PiS Marek Krysztofiak nie dowierzał, że uda się wybudować nowy stadion za 80 mln zł. Dopytywał prezydenta, czy Ratusz prowadzi jakieś rozmowy z podmiotami zewnętrznymi skorymi do wsparcia budowy. Tuż po nim dy dyskusji dołączyła się radna PO, Daria Domosławska, która zaproponowała wkomponowanie w koncepcję bieżni lekkoatletycznej.

- Wówczas możemy postarać się o organizację imprez również światowej klasy. Całym sercem popieram rozwój tego obiektu. Niech Wielka Płyta stanie się Wielką Sportową Płytą w Płocku.

O głos poprosił mieszkaniec, Paweł Stefański. Grzmiał: - To nie inwestycja, tylko fanaberia wąskiej grupki, która ma konkretnego hopla. Wyrzucamy pieniądze na zachciankę, kiedy najstarsza część miasta po prostu się sypie. Rozmowa o kwotach na budowę stadionu powinna być zakazana, chyba że ktoś sam się prosi, aby zostać jeleniem.

Z ostatnią uwagą zgodził się Michał Sosnowski. - Budowa takiego obiektu stanowi realizację celu publicznego. Słyszę argument, że nas na to nie stać. Właśnie dlatego budowa powinna być etapowana. Nawet jeśli drużyna spadnie z Ekstraklasy, to nie znaczy, że za chwilę nie zdoła do niej wrócić.

Swoje uwagi dorzucił kolejny mieszkaniec Mariusz Nowak. - Stadion jest potrzebny, ale czy dziś jest niezbędny, tu już można się zastanowić. Miasto śmierdzi, jest troszeczkę zaniedbane. Jak chcemy zapraszać do siebie, to zatroszczmy się o własne podwórko. Może niech ten klub zacznie zarabiać. Niech pan Sosnowski wyjaśni mieszkańcom, czego nie będą mieć, bo chce pan pokrzyczeć na stadionie. Dajcie sobie spokój z tymi koncertami, bo ze starówki już mieszkańcy uciekają, aby nie słuchać tego wycia. Może oddajcie ten klub ponownie Orlenowi – proponował. Sosnowski zwrócił mu uwagę, że decyzja należy do wszystkich radnych.

- Usłyszałem, że stadion jest wizytówką Płocka, to w takim razie starówka już nią nie jest? - zdziwił się Jerzy Skarżyński z komitetu rewitalizacji. Przypomniał, że rocznie wydajemy 600 tys. zł na starówkę. - A ile będzie kosztował stadion? Podkreślam, nie mówię, aby go nie budować. Pytam, czy chcecie mieć serce miasta w ruinie?

Prezydent Nowakowski zapewniał, że miasto szuka środków finansowych w granicach kilkudziesięciu, 70, 80 mln zł.

- Decyzja o budowie stadionu to kwestia pewnego wyboru, czy na pewne inwestycje przyjdzie trochę dłużej poczekać. Zapewniam jednak, że będziemy o tych potrzebach pamiętać. Każdy, kto zechce wesprzeć działania inwestycyjne, będzie witany z otwartymi rękoma. Wysyłałem prośby i informacje do wielu firm, w tym do tej największej, niestety zabrakło reakcji. A może przy okazji budowy stadionu powtórzy się sytuacja, kiedy jedna z firm wsparła Wisłę Płock, później dołączył potentat z branży paliwowej. Nie wiem, czy da się pogodzić dwie funkcje, piłki nożnej i lekkoatletyki, ale to kwestia do dyskusji. Najpiękniejszą wizytówką pozostanie Stare Miasto i Wzgórze Tumskie. Te 600 tys. zł to dofinansowanie do remontów prywatnych kamienic i tylko jeden z elementów dbania o płocką starówkę.

Przy okazji dyskusji Tomasz Korga zapytał, kiedy w takim razie rozpoczniemy dyskusję na temat obiektów kultury. Prezydent odparł, że ta dopiero przed nami. Jeszcze kilka słów dorzucił od siebie przewodniczący Artur Jaroszewski.

- W mojej ocenie decyzja zapadła mniej więcej 10 lat temu, kiedy miasto zdecydowało się na przejęcie klubu od Orlenu, czemu wówczas byłem przeciwny. Musieliśmy mieć świadomość, że w ten obiekt trzeba będzie inwestować konkretne pieniądze. Teraz ten obiekt to już antypromocja dla miasta, skoro mamy najbardziej przestarzały obiekt. Ponad barierami politycznymi jesteśmy zgodni, że coś trzeba zrobić. Wszyscy tu liczymy na społeczną odpowiedzialność biznesu, ale to od nas zależy, czy to się uda.

W głosowaniu 23 radnych zagłosowało za budową nowego stadionu (dwoje radnych nie oddało głosu).

 

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (53)

idiotyzmidiotyzm

107 46

to nie żadni radni a nałogowi biorcy kredytów. jak tak dalej pójdzie to miasto będzie musiało zaciągać długi w chwilówkach żeby funkcjonować 16:10, 31.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

12341234

115 51

Jak zwykle bezmózgie kopanie piłki rządzi tym krajem.... 16:11, 31.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StanowczoStanowczo

110 50

FANABERIA! !!! 16:40, 31.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MacioMacio

107 25

Jednakże zastanawia mnie jedno. Żyjemy w mieście, gdzie króluje nepotyzm i kolesiostwo. Każda spółka i urzad obsadzane są ziomeczkami z PO i PSL. Czy nie mydli się nam oczu inwestycjami... a za kotarą robi się czary mary? 17:17, 31.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JointJoint

109 42

Pewnie, że stadion jest ważniejszy od ratowania starówki, od naprawy i budowy dróg i chodników , od jeszcze wielu innych potrzebnych nie kibicom rzeczy.
Kibice ( gdzieś z 500) są ważniejsi od 100 000 mieszkańców.
Niech sobie dojeżdżają do domów po dziurach i w błocie , niech im się na starym mieście tynk sypie na głowę, a do wychodka na podwórku. Niech palą śmieciami w piecach , niech dzięki temu smog zatruwa miasto.
A co tam , stadion najważniejszy.
Reszta to fanaberie jakiś tam mieszkańców których mieszkaniec nowych rumunek widzi tylko w.roku wyborczym. 17:20, 31.01.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

vicekvicek

12 24

Ci co po błocie i dziurach dojeżdżają to ilu Ich jest? 10-tu, może 20-tu na jednej ulicy.
Ilu zatem chcesz uszczęśliwić za 1mln zł na drogę? To jest wg. Ciebie ta efektywność? Zobacz ile osób przychodzi niejednokrotnie na stadion. Nie 500 a kilka tysięcy. 18:10, 31.01.2017


JonJon

23 15

No to juz na Pana prezydenta ani zadnego z tych radnych nie zagłosuję!!!! Mało tego Ci "kibice" później będą sobie urządzać bójki na stadionie i poza nim, niszczyć wszystko dookoła chodniki, ulice, znaki, przypadkowe samochody itd. bo ich ukochana drużyna przegrała mecz i trzeba się wyżyć!! 18:22, 31.01.2017


JonJon

91 40

No to juz na Pana prezydenta ani zadnego z tych radnych nie zagłosuję!!!! Mało tego Ci "kibice" później będą sobie urządzać bójki na stadionie i poza nim, niszczyć wszystko dookoła chodniki, ulice, znaki, przypadkowe samochody itd. bo ich ukochana drużyna przegrała mecz i trzeba się wyżyć!! 18:23, 31.01.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

ktośktoś

27 26

I tak byś nie głosował , tak więc nikogo twoje preferencje wyborcze nie obchodzą 20:21, 31.01.2017


123123

17 4

Odezwał się widzę "inteligentny"... Kiedy Ty człowieku widziałeś jakąkolwiek bójkę na stadionie Wisły, albo zdewastowane samochody, chodniki i wszystko dookoła po meczu? Przyjdź chociaż raz, zobacz atmosferę, ile przychodzi kobiet, rodzin z dziećmi, a nie wypowiadasz się o czymś, o czym w ogóle nie masz zielonego pojęcia. I przestań oglądać TVN itp, bo Ci wodę z mózgu zrobili jacy to kibice są źli i w ogóle. 16:44, 01.02.2017


JonJon

6 1

Do 123
Stary w rundzie jesiennej widziałem kilku twoich kolegów którzy wracając z meczu na deptaku Paderewskiego darli gęby (nie bede cytował - bo wstyd) wygieli znak, wywracali wszystkie śmietniczki po drodze, kopali ławki... a co do TVN to napewno wolę niż TVP 19:30, 01.02.2017


szczePanszczePan

83 24

Porąbane miasto. Nie ma ławek, nie stać na śmietnisko, nie ma na sport dla dzieci, ale na wywalenie kasy stać.
Kto będzie korzystał z tego gniota poza meczami?? Przyjdzie Kowalski, czy inny Hetkowski z ulicy i zagra??
A figa, tylko dla zawodowców, więc jaki to sport?? Rozwój hemoroidów chyba.
Uprawiałem wyczynowo 3 dyscypliny sportowe, w jednej kadra i ZAWSZE był brak kasy, bo miasto ma inne wydatki.
Co, teraz się to zmieni? Robi się dobrze facetom zarabiającym krocie i "wyborcom" .
Zobaczymy, czy to nie zmieni układu sił, czy ruszą Ci co na wybory NIE poszli. I nie chodzi o sympatyków PIS.
Wiem jedno, członkowie tej rady nie zasługują na zaufanie i Pan dent również, to głosowanie ruszyło co najmniej jednego wyborcę. Nie wiem ile osób przekonam, ale będę się starał.
To miasto liczy ciut więcej niż 5000 kiboli 18:37, 31.01.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Brawo!Brawo!

12 4

Dokładnie. Prezydent traci właśnie kolejny głos- mój i głosy moich znajomych, którym obiecał nowe przedszkole na Kossobudzkiego w 2009 , a teraz nie ma na nie kasy, bo stadion trzeba zbudować! 09:55, 01.02.2017


O.LO.L

54 11

Koszt budowy stadiomu na 15 tysięcy mieści się w granicach od 50 do 150 milionów, Kielce, Gdynia, Lubin. Dla płocka wystarczy stadion na 10 tysięcy miejsc tylko trzeba podjąc decyzje czy budować nowy stadion czy remontować stary. Podjęcie decyzji jest zawsze trudne bo trzeba wybierać między potrzebami stałymi a nowym wyzwaniem.
PS - Poniżej ściąga do analizy.
https://dumapomorza.pl/polskie-stadiony-na-nasze-mozliwosci-gdzie-i-za-ile/ 19:11, 31.01.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

O.LO.L

6 9

Dla mnie PŁOCK, PŁOCK i jeszcze raz PŁOCK 20:03, 31.01.2017


wawadruwawadru

55 12

każdy już płaci na ten stadion, wszyscy są zobowiązani do płacenia za sale gimnastyczne w szkołach w PŁOCKU!! Od nowego roku podwyżki dla wszystkich dziedzin sportu i niezależnie czy jesteś klubem, stowarzyszeniem czy prywatnie... nie ważne czy karate, siatkówka, badbington czy koszykówka..

Dlatego płocka liga koszykówki przeniosła się do SŁUPNA! tak! ZETGIEBE gra nie w Płocku tylko w Słupnie!!! Płock promuje Sport przez wielkie SSS

ale ważny jest stadion... ehh 20:19, 31.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wiadomowiadomo

57 20

każdy głoś na wagę wyborów.Ktoś kto chce budować FANABERIĘ jest po prostu bardzo złym gospodarzem.Jak widzieliśmy na filmiku puszczanym na sesji stadionik będzie gdy będzie awans.No to się rypło.Chcecie wejść do ratusza musicie postawić stadionik.A co nie wolno?.Bogatemu wszystko wolno.Zwłaszcza gdy korzysta z nieswoich pieniędzy tylko korzysta z naszych pieniążków. 20:37, 31.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

zybizybi

58 20

proszę o publikację radnych głosujących za wydatkiem 100 baniek na stadion!!! na najmniejsze głupoty typu sikawka-fontanna robi się głosowanie wśród mieszkańców, mamiąc ich pozorną decyzyjnością co do wydatków z budżetu miasta. na dziesiątki milionów już nie ma głosowania. a nie - będzie, za 2 lata wybory - na szczęście..... 20:39, 31.01.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

NafciarzNafciarz

15 21

Odgrazacie sie od 6 lat, a dwa lata temu Nowakowski was wszystkich pozamiatal w 1 turze. M.in. dlatego ze konsekwentnie wspiera Wisle. Kogo Ty chcesz gosciu wymieniac i na kogo? Zauwaz ze radni zaglosowali jednoglosnie, a nawet pajac z Nowoczesnej powiedzial ze jest za. chyba ze liczysz na wielkie odrodzenie samorzadnych.pl ale to juz by tylko potwierdzalo jakim jestes jelopem.
Nowy Stadion Dla Nafciarzy! Brawo radni! 20:48, 31.01.2017


zybizybi

21 12

te nafciarz, weź se sponsora znajdź i se buduj nawet drugi narodowy, ja wolę przychodnie chemioterapii za 80mln. mam nadzieję że wprowadzą tą dwukadencyjność i matołka się pozbędziemy.... 21:02, 31.01.2017


nafciarznafciarz

10 23

gdybys sie interesowal to bys wiedzial ze radioterapia na szpitalu wojewodzkim niedlugo powstanie. poza tym nikogo nie interesuje co ty bys chcial, a prezydenta na kogo chcesz wymienic? no... przyznaj sie kto jest twoim politycznym guru 21:07, 31.01.2017


dobrzedobrze

50 14

psy szczekaja, karawana jedzie dalej :) 20:55, 31.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do dobrzedo dobrze

21 35

grabarzu czekasz i szczekasz?.No chłopaki od radnego kopiącego ......budżet..........do klikania by wasz idol odkupił grzech pytania o wydatki na propagandę prasową.Klikać mi do jasnej Anielki.To chyba potraficie zrobić.To nie wymaga dużej wiedzy.To nie wymaga intelektu jak intelektu nie wymaga darcie się na stadionowych trybunach.Klikajcie.Co tak mało klikacie. 21:06, 31.01.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

psychologpsycholog

11 14

Udaj się gościu na leczenie. Nie dosc ze juz w piatym temacie walisz te same komentarze to jeszcze masz jakis kompleks Sosnowskiego 21:23, 31.01.2017


do psychologado psychologa

52 12

lekarzu lecz się sam albo pobiegaj sobie wokół bloku.Buduj stadion za swoje,a nie za nasze.Klikaj dla swego idola.Klikaj klikaczu stadionowy. 22:37, 31.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BazylBazyl

52 7

nikt nie napisał że pan prezydent rozporządzeniem podniósł opłaty o 50 procent za lokale użytkowe, garaże i inne pomieszczenia wynajmowane od gminy Płock. Wszak trzeba uzbierać na stadionik i pensje dla swoich przydupasów 07:27, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kibolkibol

41 14

Kto nie skacze ten z Rumunek!
Kto nie skacze ten z Rumunek!
Kto nie skacze ten z Rumunek! 08:16, 01.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xx

9 0

Panie Prezydencie, dobre kumofilce potrzebne, bo Nam wieśniaki błota do miasta przywożą! :) 16:53, 01.02.2017


no i co stadionowino i co stadionowi

42 10

nie pomogą klikacze.Miasto tonie w długach, a wam się stadionu zachciało.Centrum Płocka w ruinie,a wy chcecie dla garstki fanów piłeczki kopanej stadion budować?.Panie gospodarzu niech pan wyjrzy z okien gabinetu na Stary Rynek.Wygląda jak po tsunami.Macie dobry humor gdy patrzycie na starówkę.Rację mieli ci co podnosili temat rewitalizacji zamiast budowy stadionu.Tylko,że oni dla was są mało liczącą się grupą wyborców?.Czas na opamiętanie. 10:31, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

autorautor

46 5

Łysenko to ma coś z głową chyba. Najpierw obraża na kabaretach Orlen, a teraz chce, aby się do stadionu dokładał. A przez 5 lat, jak platformiany prezes w Orlenie był, to nie łaska było błagać o pieniądze na stadion? 11:38, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gertagerta

41 4

ORLEN ble, zamknąć Orlen, wyrzucić go za miasto.... (a po chwili) dajcie pieniądze na nowy stadion bo to dla mieszkańców, rekordowe zyski to dajcie! No żenada i obłuda. Jak wysuwać rękę po pieniążki to wiedzą w którą stronę hehe śmiech na sali. 12:23, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kwasokwaso

43 2

I co ten biedny Łysy będzie robił po wyborach? 13:29, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

rrrrrr

8 27

Komentarz bez żadnego obiektywizmu, 500 kibiców? Na samym fanpagu na FC jest prawie 30 tys. osób, a ile osób które kibicują nie korzysta z tego typu rzeczy. Stadion to wizytówka miasta. 14:17, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do kwasodo kwaso

30 4

Da radę. Jest leszy socjal, program 500+ i obniżony wiek emerytalny. Długo łopatą nie będzie machał. 15:28, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do kwasodo kwaso

30 4

Da radę. Jest lepszy socjal, program 500 plus, obniżony wiek emerytalny. Długo przy betoniarce łopatą nie będzie machał. 15:33, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

..

29 37

Mam propozycje dla tych którzy są przeciwko stadionowi:

wyprowadźcie się z miasta!!!
.
.
Albo nie płaćcie podatków, a tych obu rzeczy nie zrobicie, to nie macie prawa głosu :) 16:44, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do. do.

35 28

Pewną prawdę napisałeś. Chcesz stadionu to zbuduj go sobie za własne pieniądze. 17:02, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obserwatorobserwator

33 26

Dziwię się takiemu radnemu, jak pan Hetkowski, czy państwo radni z PO. Dziwię się nie dlatego, że popierają budowę stadionu, ale dlatego, że "strzelają sobie w stopę", bo większość kiboli to przybudówka PiSu i na nich nie zagłosuje. Po drugie stadion powinien móc na siebie zarabiać, czyli potrzebna jest bieżnia lekkoatletyczna i możliwość wylania asfaltu dla dryftu organizowanego przez sponsora klubu firmę Budmat. Jeżeli znajdą się pieniądze, to stadion budować, ale z pieniędzy prywatnych, jak to ma miejsce w Anglii, Francji, czy Holandii. W tych krajach miasto nie finansuje klubów piłkarskich i nie buduje im stadionów. 17:16, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do radnychDo radnych

44 32

Ok 100mln na kopaną.
Tylko z tej kwoty najpierw pokryjcie koszty usunięcia wszystkich kibolskich graffiti w mieście.
Ciekawe ile zostanie.
Sport tak, kibolstwo nie, szczególnie radnych. 17:28, 01.02.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

M&MM&M

4 5

Takie graffiti masz w każdym mieście, więc próbujesz się teraz na siłę czegoś doczepić. Chłopaki na każdą pracę mają pozwolenie, wkładają w to bardzo dużo pracy, żeby to dobrze wyglądało i niejednokrotnie inwestują w to sporo pieniędzy. Spróbuj wykonać choć jedną podobną tego typu pracę, to porozmawiamy, a jak nie to weź sobie kolorowe kredki jak Francuzi i namaluj kwiatki na chodniku. 17:40, 01.02.2017


??? DO M&M??? DO M&M

5 2

Czytaj ze zrozumieniem. Jest napisane KIBOLSKIE graffiti! 17:55, 01.02.2017


Do M&MDo M&M

1 1

Powieszona Legia, czy sugestie co im zrobić, nie są chyba zatwierdzone odgórnie???
O innej bazgranninie nawet nie wspomnę... 19:41, 01.02.2017


uczciwy kibicuczciwy kibic

116 30

Pragnę oświadczyć, że kibice nie domagali się stadionu od prezydenta. Jak było widać na filmie puszczonym w czasie sesji była to deklaracja samego pana prezydenta, którą chyba sam był zaskoczony. Podchwycił ją radny Sosnowski i nagle dwaj panowie zaczęli wypowiadać się w imieniu wszystkich kibiców i całego miasta. A dlaczego żaden radny nie odważy się głosować przeciwko radnemu Sosnowskiemu, chyba każdy wie...
Właśnie dlatego uczciwi kibice solidarnie na forach nie popierają inicjatywy, a raczej hucpy radnego Sosnowskiego. Robią to anonimowo, ale skutecznie. Przynajmniej nas nie shejtuje.
Pozdro dla wszystkich kochających MIASTO! 19:33, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do 16.44do 16.44

110 32

kiedyś jeden taki zaproponował pewnemu mieszkańcowi Płocka by się wyprowadził z naszego miasta bo........ ma inne zdanie niż ówczesny gospodarzyk.Mieszkaniec mieszka,a gospodarzyk długo nie miał co z sobą zrobić.Nawet nie miał pracy.Posłuchaj no radco od siedmiu boleści.Jak się tobie nie podoba Płock to wynocha z naszego miasta.Wynocha.Wiesz co znaczy wynocha?.Mam powiedzieć dosadniej.Więc wy.............Jak chcesz stadionu to sobie go wybuduj za pieniążki swoje i swoich kolegów.Pan gospodarzyk niech dołoży ze swego portfelika.Od naszych pieniędzy wara.Łapy precz o miejskich pieniędzy.Ma rację pewien gościu.Ten wasz stadionik to FANABERIA. 20:11, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NafciarzNafciarz

31 39

Ile jeszcze nicków wymyślisz gamoniu? Anonimowo, bo robia to trzy osoby. Wszystkie ujawniły sie na sesji co moglismy obejrzec na transmisji u radnego co do ktorego masz kompleksy i wymyslasz bzdury. 20:51, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

do nafciarzado nafciarza

25 34

Mów w pierwszej osobie i nie anonimowo baranie. I nie dolewaj sobie żeś nafciarz. Zobacz, gdzie kibice cię mają i jak powiewa im ten stadionik . Dwóch obłąkańców się dostało, sterroryzowali radę i mieszkańców i będą bawić się milionami... 21:20, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nafciarz szpieguśnafciarz szpieguś

26 32

Taki z niego nafciarz jak z Nowakowskiego Prezydent Z Płocka. Trolujesz jako xyz, PS, MS i jeszcze jakoś i nosi go, że kilka tysięcy ludzi pognało mu kitę. Boli, że nikt nie chce łapki postawić, a niestety nie jest tak łatwo jak na FB. Pozostaje tylko inwigilowanie, bo na MERYTORYCZNĄ rozmowę ciebie nie stać. 22:06, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ten nafciarzten nafciarz

24 33

to filmowiec radny?.Wiecie kto filmuje na sesji występujących?.To taka nowa moda ,która przyszła z sejmu.Kto uczył naszego lokalnego Forda by tak piknie filmował?.Filmowcu z sesji weź się do roboty.Filmowanie pozostaw specjalistom. 22:17, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dno nafciarzudno nafciarzu

26 32

Niestety licho ci idzie ta mobilizacja kibolskiego środowiska. Każdy komentarz przeciwko tobie. Skończy się tym, że tylko AN z MS będą chodzić na stadion, bo reszta miasta, jak widać, ma go głęboko... A trzeba było pytać mieszkańców. Przecież od dawna wiadomo, że ludzie są mądrzejsi od swojego prezydenta 22:18, 01.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Wasza SkarpaWasza Skarpa

10 6

Mariusz uspokoj sie. Już pokazałes kompleksy na sesji i jeszcze w komentarzach musisz trollowac?
Czas na psychiatrę. Sprawdź co wygrało plebiscyt na wydarzenie roku. Wisla to potega, a dziady do domu i walerianka. 23:40, 01.02.2017


do 23.40do 23.40

26 32

Mikaś daj spokój.Jutro rano do pracy w wiadomym budynku.Pracodawca wymagający stąd do łóżeczka.Dobranockę obejrzałeś?.Masz się wyspać.Zgaś lampeczkę.Prąd drogi.Siku zrobiłeś?.Dobranoc.Tylko nie szalej na fejsie.To zabawka dla dużych poważnych dzieci. 23:50, 01.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lollol

2 2

Jak to łatwo wydawać nie swoje pieniążki, prawda? Na szczęście wybory już wkrótce i ten niegospodarny człowiek wyjedzie na taczkach. Adios! 13:44, 21.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kibickibic

0 0

Byle tego stadionu nie schrzaniono tak fatalnie jak Areny. 21:48, 24.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017