REKLAMA

Awantura z nożem. Sąd zdecydował, co dalej z zatrzymanym mężczyzną

12:25, 05.01.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne, fot. depositphotos

Jest wniosek o tymczasowy areszt dla mężczyzny, którego ujęła policja w sprawie ugodzenia nożem innego mężczyzny. - Sąd zdecydował, że na razie na trzy miesiące – informuje prokurator Norbert Pęcherzewski z Prokuratury Rejonowej w Płocku.

Przypomnijmy: w sylwestrową noc na ul. Grodzkiej doszło do awantury między mężczyznami. Jeden z nich ugodził drugiego mężczyznę w brzuch, rannego karetka zabrała do szpitala. Już po zdarzeniu, jak później informował policyjny rzecznik Krzysztof Piasek, ujęto 26-latka. Okazało się, że niedawno opuścił zakład karny.

- Odbywał długoletnią karę pozbawienia wolności za inne ciężkie przestępstwo, którego się dopuścił – mówi prokurator rejonowy Norbert Pęcherzewski z Prokuratury Rejonowej w Płocku.

Dlatego też dodaje, że w tym przypadku chodzi o przestępstwo w warunkach recydywy.

Sprawę przejęła Prokuratura Rejonowa w Płocku. Postępowanie toczy się z art. 156 paragraf 1 punkt 2 kodeksu karnego, czyli pod zarzutem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez zadanie ciosu nożem. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sąd się przychylił do tego wniosku.

Zgodnie z kodeksem karnym, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

on płockon płock

3 0

Czyżby Hubert M. ? 17:14, 05.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fryta fryta

1 0

L*l*k? 17:24, 05.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

to efektto efekt

5 0

ożywiania starówki?.Potem niech się władze Płocka i inni ożywiacze starego miasta nie dziwią,że Starówka umiera. 22:31, 05.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018