Zamknij
REKLAMA

Apel do ministra zdrowia: Nie wystarczy rozdać karetki w kampanii wyborczej

17:13, 25.09.2019 | K.B
Skomentuj
REKLAMA

– Sytuacja wszystkich szpitali powiatowych, w tym placówek na Mazowszu, jest dramatycznie zła. Jeśli będzie tak dalej, to rząd zmierza do likwidacji większości szpitali powiatowych – tymi słowami rozpoczął konferencję prasową w środę prezydent Płocka. – Konsekwencje negatywnych działań przerzucane są na samorządy będące właścicielami szpitali. W tym przypadku na samorząd miasta Płocka, który pokrywa stratę Szpitala św. Trójcy.

Sytuację w służbie zdrowia kandydujący w tych wyborach ponownie na posła z listy Koalicji Obywatelskiej Marcin Kierwiński nazwał "horrorem":

– Z roku na rok coraz więcej szpitali przynosi straty. Jest taka szacunkowa, statystyczna grupa 118 szpitali. Tylko 10 szpitali z tej grupy nie przynosi strat. Nie twierdzę, że np. w 2015 r. było idealnie, ale wówczas 55 na 118 szpitali tych strat nie generowało. Szacuje się, że w pierwszej połowie 2019 r. strata szpitali jest porównywalna ze stratą za cały rok 2018, a w roku 2018 ta strata była o 80 proc. wyższa niż w roku poprzednim. Straty wzrastają lawinowo, natomiast rząd nie przedstawia założeń reformy służby zdrowia. To jedno wielkie zaniechanie tego rządu. A bez dobrej służby zdrowia zagrożone będzie bezpieczeństwo zdrowotne Polaków, którzy i tak muszą stać w długich kolejkach do specjalistów.

Jak twierdził parlamentarzysta, koniczne są reformy i „szybkie załatanie dziury w budżetach szpitali powiatowych”. – Nie może być tak, że problem przerzuca się na samorządy. Służba zdrowia to zobowiązanie państwa. samorządy powinny być w sposób właściwy wspierane. Minister zdrowia, który ma wszelkie narzędzia do tego, by tę sytuację zmienić, jest liderem listy PiS-u właśnie w tym okręgu. To apel do ministra Szumowskiego, że nie wystarczy jeździć po kolejnych ośrodkach, rozdać karetki w kampanii wyborczej. Trzeba przedstawić konkretny pakiet reform, pakiet wsparcia dla samorządów i szpitali.

[ZT]23556[/ZT]

Prezydent Płocka podkreślał, że to samorząd musi znaleźć brakujące pieniądze, tak by szpital mógł dalej funkcjonować. – Akurat służba zdrowia powinna być finansowana ze składek, które każdy z nas płaci, a które wpływają do Narodowego Funduszu Zdrowia. Później NFZ powinien te środki przeznaczać m.in. na utrzymanie szpitali powiatowych.

Skupił się na wynikach Szpitala Miejskiego św. Trójcy. Wynik netto za 2018 r. był gorszy od wyniku w roku poprzednim o ponad 3,1 mln zł. W 2017 r. była to kwota – 5,5 mln zł, natomiast w 2018 r już – 8 mln 666 tys. zł (w tym roku prognozuje się kilkanaście milionów złotych). – A wynikało to z decyzji podejmowanych przez rząd bądź ministra zdrowia – tu wymieniał m.in. włączenie dodatku dla pielęgniarek do podstawy wynagrodzenia (ponad 1,8 mln zł), zmniejszenie przez NFZ kontraktów w zakresie stomatologii, rehabilitacji i chirurgii (ponad 0,9 mln zł), podwyżkę dla wszystkich pracowników średnio 180 zł na osobę regulującą wynagrodzenia po podniesieniu płacy minimalnej w Polsce (2 mln zł). Reasumując strata mogła wynieść blisko 5 mln zł, jest jednak mniejsza – wyniesie 3,1 mln zł – dzięki wzrostowi przychodów po włączeniu przez NFZ do kontraktu środków na nocną i świąteczną opiekę medyczną, zapłaceniu za nierozliczone nadwykonania z 2017 r. (nie zapłacono natomiast za nadwykonania ZPO z 2018 r.), wypracowaniu przez szpital wyższych przychodów z tytułu świadczeń związanych z porodami oraz ograniczeniu kosztów, które nie podlegają ręcznemu sterowaniu przez rząd.

Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej potrzebuje stałego wsparcia finansowego ze strony miasta. Dzięki temu nie ciąży na nim zadłużenie jak na innych szpitalach w kraju. – Ponieważ jest to spółka, właściciel, czyli miasto Płock, nie dopuszcza do zadłużenia tego szpitala. Natomiast pętla zadłużenia zaciska się coraz mocniej wokół większości szpitali powiatowych – dodał włodarz Andrzej Nowakowski. Do środków należy dodać koszty remontów (wyremontowano internę, kupiono nowy sprzęt), w ten sposób zainwestowano w szpital ponad 5,7 mln zł. Przychody z płockiego Ratusza niemal podwoiły się ze względu na realizację przez szpital trzech dużych programów: stomatologicznego w szkołach, profilaktyki raka jelita grubego i profilaktyki wad postawy u dzieci. Pacjentami płockiego szpitala nie są wyłącznie płocczanie. – Szpital ma bardzo dobrą renomę, jeśli chodzi o chirurgię, ortopedię. Przyjeżdżają pacjenci także z innych miast – zaznaczył prezydent.

Obawy budzą zapowiedzi dotyczące 2020 r.: podniesienia stawki płacy minimalnej (brak przełożenia na wyższe kontrakty z NFZ), normy zatrudnia pielęgniarek (nie chodzi wyłącznie o wzrost stawek, to również zagrożenie deficytem pracowników). Włodarz miasta zwracał również uwagę na wzrost stawek lekarzy specjalistów. – Chodzi o wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia regulacje płac. Jednocześnie nie są podnoszone kontrakty, co negatywnie oddziałuje na wynik finansowy szpitala. Bez skokowego podniesienia kontraktów szpitalnych prognozujemy, że strata w 2020 r. może przekroczyć 15 mln zł i dotyczy to tylko Szpitala św. Trójcy. Ręczne ustalanie poziomów wynagrodzeń lekarzy, pielęgniarek, ratowników przez ministra Szumowskiego w połowie 2018 r. doprowadziło do niekontrolowanego wzrostu stawek pod koniec tego roku i uderzyło w budżety szpitali w 2019 r. Dlatego właściwie wszystkie szpitale powiatowe na Mazowszu przynoszą gigantyczne straty. Do tego dochodzi niejednolite traktowanie grup zawodowych przez Ministerstwo Zdrowia – odnosił się np. do diagnostów, rehabilitantów, psychologów czy sanitariuszy. Wspomniał o protestach m.in. rehabilitantów i diagnostów laboratoryjnych. W dodatku faktycznie kontrakt zwiększono, jak czytamy w informacji dla radnych, zaledwie o 3-4 proc. postulowanych podwyżek.

Prezydent podkreślał:

– Mogło by być lepiej, gdyby nie konkretne działania ministerstwa poprzez NFZ, które doprowadziły do gwałtownego pogorszenia rentowności oddziałów, które jeszcze jakiś czas temu były rentowne: neonatologii i ortopedii, które wcześniej utrzymywały deficytowe oddziały. Niestety z powodu zmiany zasad kwalifikowania świadczeń na neonatologii wynik był gorszy netto o ok. milion złotych, natomiast na ortopedii, po obniżeniu wyceny endoprotez, o jedną trzecią. Nie ma więc pozytywnych działań, które mogłyby poprawić funkcjonowanie naszego szpitala. Jedyne działania to te podejmowane przez samorząd związane z remontami, wsparciem finansowym, które pozwalają szpitalowi normalnie funkcjonować.

Sytuacja PZOZ będzie w czwartek omawiana podczas sesji.

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (49)

franekfranek

59 11

A co wy żeście zrobili przez 8 lat rządów ze szpitalami. Nie wystarczy karetek rozdać? No tak. Pewnie kamienice byście chcieli w Warszawie! 18:21, 25.09.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Wróbelek ElemelekWróbelek Elemelek

8 9

Fantazja watykańska goni fantazję, a wszystko sprzed lat ! Równie dobrze można zadać pytanie : Co zrobiła kobyłka Piłsudskiego, by w Polsce było lepiej ? Powoływanie się na fakty i mity sprzed kilku lat, to istna paranoja !Technika posuwa się do przodu z każdym dniem tygodniem, kwartałem ( ale nie rokiem ) i każdy Rząd musi się dostosować do obecnej rzeczywistości !Kogo obchodzi, co było 10 czy 12 lat temu ? ( Rządy PO=8 lat, Rządy PIS=4 lata )= łącznie 12 lat ! 00:44, 26.09.2019


Do wrobelka Do wrobelka

3 1

Ty weź się posłuchaj, normalnie szok.
Czyli jak 8 lat temu, pedofila zwolnili ze szkoły, bo macal dzieci albo okradł je z pieniędzy zbieranych na wycieczkę, to dziś podczas jego ponownego kandydowania do nowej szkoly , przypominanie takiego faktu to też jest paranoja?
Elemelka to ty masz we łbie de klu! 20:07, 28.09.2019


Do Wróbla Do Wróbla

1 2

"Łącznie 12 lat"
Łącznie z krowa macie sześć nóg, że czyli po trzy na was Dwoje, tylko, że krowa jest od ciebie madrzejsza! 21:12, 28.09.2019


lodziarzu j....lodziarzu j....

41 4

Dlaczego nie było można kupić karetek za 500zł jak kamienic? 18:53, 25.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EndriuEndriu

40 7

Kerwinski *%#)!& *%#)!& do siebie i zabierz z sobą tego pseudo prezydenta 19:04, 25.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JacekJacek

52 5

Prezydencie weź się w końcu za robotę to może będzie mniej problemów. Od miesięcy chodzisz z farbowanym płocczaninem i tylko lamentujecie! Robota w um sama się nie zrobi ! 19:07, 25.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BorkośBorkoś

44 6

PO miała sposób na szpitale - sprzedaż, tak jak i inne firmy państowowe sprzedawali. 20:18, 25.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kk

34 6

a co pan poseł robił przez 4 lata nic a teraz śmie zabierać głos człowieku nie ośmieszaj się na ilu sesjach rady miasta byłeś -na żadnej więc jesteś tu aby szukać elektoratu wyborczego nic po za tym .PŁOCK MA DOŚĆ POKO spoko .Panu już dziękujemy 20:39, 25.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

k c.d.k c.d.

4 6

Ale to woła o pomstę do nieba, że
Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji negatywnie zaopiniowała program “bilans 70- i 80-latka”. Powód? Ryzyko… “nad wykrywalności” (!) niektórych chorób. Czy to jest pomysł rządu na skrócenie kolejek do lekarzy? Odcięcie chorych od diagnozy?! – napisał zbulwersowany prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na Twitterze 20:54, 25.09.2019


nie jest nie jest

5 3

zadaniem posłów bywać na sesjach samorzadu w kazdej gminie w okręgu wyborczym. Na sesjach w Płocku czy w Małej Wsi nie bywali : ani Wąsik, ani Cicholska, ani Opioła i wielu innych posłow z tego okręgu.
I BARDZO DOBRZE, ZE NIE BYWALI, PRZECIEŻ ZADNE Z NICH NIE MA NIC MĄDREGO ANI WAŻNEGO DO POWIEDZENIA.
Bo jak była kilka razy (może 3 albo 4) Gapińska, to też nic dobrego z tego nie wynikło. 07:38, 26.09.2019


Zbuntowany kaloryferZbuntowany kaloryfer

32 8

PO chciała "kręcić lody na prywatyzacji szpitali" ale agent Tomek popsuł im plany. 21:08, 25.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ikonaikona

6 13

Dobrze, że o Tomku wspomniałeś. Agent Tomek sam sobie popsuł plany, bo podczas pobytu w szlachetnej Partii PIS ukradł wraz z żoneczką ok, 1,5 miliona zł. w ramach własnego Stowarzyszenia Jakoś tak nie słychać, by został ukarany. Następna PISiorska afera bez zakończenia...Pan Prezydent ułaskawił Tomka, czy, co ? 00:24, 26.09.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


cewnikcewnik

6 23

Kier...wiński nie denerwuj się! Dzisiejsze czasy to wielkie zero w porównaniu z przyszłością, Za 500+ prezesa w roku 2014 będzie 1/2 idiotów w Narodzie, a w roku 2018 3/4 kretynów wśród tej populacji ! Takie są prawa natury !O końcu świata nie myślę, bo mnie już wśród przygłupów nie będzie ! 03:33, 26.09.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

jeśli 1/4jeśli 1/4

9 3

nazywa 3/4 kretynami, to kto tu jest normą a kto dewiacją, kto normalnym a kto jest przygłupem tej populacji ??? 09:31, 26.09.2019


pewnopewno

10 4

dorwał się do komputera w psychiatryku i przygłup ocenia, kto jest według niego przygłupem! 09:35, 26.09.2019


ty cewnikty cewnik

8 4

a ty nadal tkwisz w tym Tusku?! 11:28, 26.09.2019


cewnikcewnik

8 7

Kierwiński wybacz! Dane są z Marsa, a nie z Ziemi !Do czasu ziemskiego należy dodać 20 lat. Się nie spiesz, bo trzeba tu i tam coś ukraść, by na stare lata zakwalifikować się do programu: Za wolność Waszą i Naszą ! Wszyscy matoły ( z każdej Partii) posyłacie bez zastanowienia naszych żołnierzy zagranicę, ale odszkodowań nie ma kto płacić !). Gorsze niż prostytucja !Ile warta jest krew polska w porozumieniach międzynarodowych ? 03:48, 26.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Normalne! Normalne!

1 0

Z tego przede wszystkim jesteście znani:
,, trzeba tu i tam coś ukraść, by na stare lata..... "
Sam tu piszesz, co POtraficie tylko robić!
Nigdy więcej peło!!!!!!!!!! 15:22, 30.09.2019


REKLAMA

JasiuJasiu

20 4

O, coś nowego, do tej pory słyszałem że szpital pod szefostwem tej świetnej prezes ma się bardzo dobrze,
A jakie wyniki miał w latach słusznie minionych?
AN-dż-ej jesteś prezydentem miasta a nie aktywista plat-fuj-ormy, weź się za robotę a nie w czasie pracy za kampanie wyborczą. 08:23, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mmmmmm

22 2

poprawcie jeśli się mylę, szpitale przeszły pod samorządy w 2011 roku, kiedy to rządziła... 08:31, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ABNABN

27 3

A co Kierwa zrobił dla Płocka i całego okręgu? Chyba to że przed wyborami przypomniał sobie że jest stąd posłem. 08:43, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JukJuk

15 2

Poco promują się Ci hejkerzy i oszuści od czystej wody............ 08:53, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArłukowiczaArłukowicza

21 3

PO *%#)!& ńcu spytaj czemu zrujnował służbę zdrowia????????? 09:32, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KomentKoment

19 4

Jakie to żenujące, swoją nieudolność tłumaczyć w ten sposób, zarzucając winę na innych.
Panie Nowakowski wstyd lepiej zamiast gadać takie bzdety idź pan i zalajkuj jakieś cuda na soku z buraka tego przynajmniej nie widać 09:59, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obiektywnyobiektywny

17 2

Ale pasują do siebie ci PO.......Gdzie byliście przez 8 lat swoich rządów?!Co lepszego było w służbie zdrowia niż jest teraz?!Jeszcze brakuje do kompletu szczekacza arłukowicza-wielkiego
doktora,który też g.....zrobił,a teraz krytykuje. 10:11, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nigdy więcej PO!nigdy więcej PO!

21 2

nie wystarczy znowu coŚ naobiecywać, trzeba jeszcze spełniać te obietnice później, gdy cię wybiorą, wy już pokazaliście jak macie poważaniu swoje obietnice i nas, gdy byliście wybrani i to dwukrotnie. NIGDY WIĘCEJ PO I PSL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 11:15, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Senior+ wczasachPISSenior+ wczasachPIS

11 0

Na 70 i 80 latkach chyba warto zaoszczędzić trochę nie swojego grosza, nauczyli Trzaskowskiego, czy nauczą Nowakowskiego?

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-nie-badac-seniorow-zeby-nie-wykryc-im-chorob-kuriozalna-opin,nId,3222660?fbclid=IwAR3BxCofDbSq1kMDINs5yzTWUplJqqfxnYxr3D_Wuc141v8vUoRMDZLm364 11:15, 26.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Zaśpiewają Seniorom?Zaśpiewają Seniorom?

1 4

Niech aniołowie z PIS Zawiodą Cię do Raju po 13 października? 11:30, 26.09.2019


POłobiecanki !POłobiecanki !

19 2

Znowu peło coś obiecuje , kiedyś też obiecywali ustami ich guru Tuska:
”Już wkrótce, Polacy zaczną wracać z emigracji, bo praca zacznie się opłacać.
Będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki. Będą nas uczyć dobrze zarabiający nauczyciele. Napatrzyłem się na ludzi władzy i na ich pazerność, dziś wypowiadamy walkę malwersantom i aferzystom. Ludziom będzie się żyło lepiej, będą mieli pieniądze na lekarstwa, na wakacje i na wszystko czego potrzebują”.
I najważniejsze wypowiadane wtedy hasło: ”Bierzemy za te obietnice odpowiedzialność ! ”

Po wyborach mieliśmy to:
1) Afera taśmowa;
2) Afera hazardowa;
3) Afera wyciągowa;
4) Afera stadionowa;
5) Afera autostradowa;
6) Afera stoczniowa;
7) Afera Amber Gold;
8) Afera Elewarru;
9) Afera z informatyzacją MSW;
10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru;
11) Afera z budową elektrowni atomowej (5 lat trwało „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządu spółki wypłacana tak naprawdę za nic płynęła bez jagokolwiek skrępowania);
12) Afera z celowym opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych;
13) Grabież Polakom części oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł);
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów);
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł);
17) Podniesienie VAT-u na wszystko;
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców;
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych;
20) Podniesienie akcyzy na paliwo;
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa);
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego;
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej;
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!);
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego;
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego;
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego;
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO;
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej;
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń;
31) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066);
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi;
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS, do jakich doszło w latach 2008-2013;
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych;
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty);
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie!);
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej;
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych, takich jak Azoty Tarnów);
40) Ograniczenie potencjału militarnego kraju;
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej;
42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk dla platformianych kolesi).
43) Afera solna. Zamiast soli spożywczej jedliśmy sól przeznaczoną do posypywania dróg. Nikt za to nie poniósł konsekwencji.
44) Afera lekowa. Przez bierność kolejnych rządów Platformy Obywatelskiej z Polski wywieziono leki o wartości 5 mld. zł. Medykamenty trafiały m.in. do niemieckich aptek, a polski pacjent szukać musiał droższych zamienników.

DZIŚ ZNOWU peło OBIECUJE !
11:24, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

MATKAMATKA

3 5

Szpital ma bardzo dobrą renomę, jeśli chodzi o chirurgię, ortopedię. Przyjeżdżają pacjenci także z innych miast – zaznaczył prezydent.......SŁOWA PEŁNE OBŁUDY...CÓRKA TRAFIŁA 14 MAJA BR ZE ZŁAMANIEM KŁYKCIOWY ŁOKACIA - NASI SPECJALIŚCIE CHIRURGI DZIECIĘCEJ UZNALI IŻ NIE POTRZEBA OPRACYJI CZY NASTAWIANIA RĘKI....A TERAZ MA UBYTEK 40% W RĘKU.....GDZIE TA RENOMA????????? 13:20, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

txtx

10 1

Kurcze , jak widze tą morde Kierwińskiego to mi....................?? 13:40, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

yesyes

8 0

Kierwinski trzyma cię Nowakowski za RYJA DLA WAS i całej BANDY TYLKO BATY I WĄSKIE DRZWI POwskie SBeki oprawcy barbarzyńcy PLOCKA JAKIE TO WŁODARZE WON nic dobrego dla Plocka nie zrobiliście 16:28, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

manman

7 0

dlaczego ten ub -syn kandyduje z płockiego okręgu 17:49, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NIENIE

7 0

CO W TYM PLOCKU SIĘ DZIEJE MISTO SBekow UBekow NKWD GNIAZDO BOLSZEWIKOW JAKI PREZYDENT TAKA OBSADA GDZIE JACHYRA 18:56, 26.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nauczyciel Nauczyciel

0 0

Prawda 23:06, 09.10.2019


MateuszMateusz

6 0

A ten p kierwinski od kiedy interesuje się interesem Płocka !!?? Chyba tylko przed wyborami jest widoczny i że niby dba o interesy Płoczczan !!!!!!!! ZENADA I HIPOKRYZJA !!!!!!!!!!!!!!!!!! 19:34, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RokiRoki

4 0

Kierwiński pan „haniebny” 20:39, 28.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PodatnikPodatnik

1 6

Co przez ostatnie 4 lata zrobił obecnie nieudolny nierząd w sprawie poprawy sytuacji służby zdrowia się pytam. 16:44, 29.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nauczyciel Nauczyciel

0 0

Spójrz na przyjaciół z mafii PO i PSL co zrobili przez 8 lat. 23:05, 09.10.2019


Widać Po parcieWidać Po parcie

5 0

Niezłe macie POparcie, dziwię się kto na was zagłosuje oprócz was samych!
Pelo ale to będzie super porażka! 14:21, 30.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dać wam rządzić Dać wam rządzić

4 1

Trzaskowski specjalnie nie daję 500+, chcąc zrobić na złość PiS-owi, widać jak bardzo nie liczy się z ludźmi, którzy te pieniądze dostaną ze sporym opóźnieniem. Nigdy więcej waszych nierzadow !!!!!!!! 14:53, 30.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Polak Polak

3 0

Będąc przy korycie MIELIŚCIE POMYSLY
1. ZAMKNĄĆ SZPITALE
2.SPRYWATYZOWAC SZPITALE
3.MY I NASZE RODZINY
JAKO KASTA MAMY SWOJE SZPITALE 16:40, 30.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nauczyciel Nauczyciel

1 0

POwskie żydostwo chciało wszystko sprywatyzować i przejąć polski majątek. 23:03, 09.10.2019


Nauczyciel Nauczyciel

3 0

Prawda jest taka że w Płockim czerwonym UBekistanie normalni ludzie głosują przeciw mafii POwskiej a i tak mafia wygrywa bo większość wyborców tych przestępców jest w ich rękach powiązana interesami, buznessmi itd. Chciał nie chciał możecie sobie pluć na Andrzeja łysine możecie wyzywać wszystkich bandytów z PO a i tak tej żydokimuny z Płocka nie wytępicie. Powiem szczerze że takie chamowo jak Płock powinien przez to co się wyrabia od tylu lat w UMP powinien stracić prawa miejskie. 23:00, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PlPl

1 0

Te karetki nie są obowiązkowe!!!
Zawsze możecie zrezygnować z nich na rzecz mądrzejszych. 11:42, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dwadwa

2 0

zaplute, kłamliwe ryje, POrażka! 09:05, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

klamcy klamcy

1 0

zlikwidowali wiele szpitalu a teraz klamia 15:28, 12.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA