Zamknij
REKLAMA

Złożono zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Płocka

14:00, 24.09.2019 | K.B
Skomentuj
REKLAMA

Warszawski radny i kandydat z naszego okręgu do Sejmu, Jacek Ozdoba we wtorek złożył do płockiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego.

Zanim to zrobił, poinformował o swoim zamiarze media podczas konferencji prasowej zwołanej na pl. Obrońców Warszawy. Chodzi o profil w mediach społecznościowych „Sok z Buraka”, który Ozdoba nazwał „najgorszym ściekiem hejterskim w internecie”.

– „Sok z Buraka” łączy dwie osoby, Andrzeja Szulińskiego i Mariusza Kozaka-Zagozdę. Jak donosi portal „Sieci”, Kozak-Zagozda jest zatrudniony w warszawskim ratuszu i ma związki z tym hejterskim profilem – twierdził radny. – 20 września 2018 r. pan prezydent Nowakowski zdecydował swoim zarządzeniem o przekazaniu na rzecz stowarzyszenia „Wolne Miasto Płock”, związanego z panem Andrzejem Szulińskim, lokal w trybie bezprzetargowym. Jest to o tyle skandaliczne, że to stowarzyszenie w żaden sposób nie ukrywa swojej aktywności politycznej.

Podkreślał, że wspomniana działalność polega na „wspieraniu Koalicji Obywatelskiej”. Przygotował sobie na okoliczność konferencji materiał graficzny m.in. ze zdjęciami wpisów, które „atakują prezesa Jarosława Kaczyńskiego, polityków Prawa i Sprawiedliwości”. Było także zdjęcie Andrzeja Szulińskiego i prezydenta Nowakowskiego. – Przecież się doskonale znają, co widać na załączonym obrazku – komentował Ozdoba. – A pan Szuliński również zna się z panem Matuszem Kijowskim – czyli z byłym liderem Komitetu Obrony Demokracji.

Zaznaczył, że „pełnienie funkcji prezydenta nie oznacza, że decyzje mają być związane z wspieraniem ludzi, którzy zajmują się hejtem i nienawiścią”. – Pan Szuliński oficjalnie na łamach „Gazety Wyborczej” przyznał się, że jest osobą tworzącą ten hejt. A pan prezydent wspiera go swoją decyzją.

Ozdoba zwracał uwagę na datę 20 września 2018 r. – To środek kampanii wyborczej w wyborach samorządowych, która w pewnym momencie na „Soku z Buraka” przybierała obrzydliwy obraz. Regularnie atakowano mnie, regularnie atakowano kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta, a władze Płocka w tym samym czasie przyznały lokal panu Szulińskiemu. Pan Szuliński, zgodnie z Krajowym Rejestrem Sądowym, jest prezesem spółki. A ta spółka jest właścicielem telefonu, według informacji portalu „Sieci”, z którego korzysta urzędnik miasta stołecznego Warszawy, pan Kozak-Zagozda, który z kolei jest na etacie miasta, a zajmuje się hejtem. Płaci mu Platforma Obywatelska.

Według radnego Ozdoby prokurator powinien przesłuchać prezydenta Andrzeja Nowakowskiego oraz sekretarz stowarzyszenia „Wolne Miasto Płock”, Iwonę Szkopek, która jest pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Jednostka podlega panu prezydentowi. Iwona Szkopek jest kierownikiem Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Płocku. Moje pytanie do pana prezydenta Nowakowskiego jest takie, czym się kierował udostępniając lokal ludziom, którzy zajmują się hejtem i takim profilem, jak „Sok z Buraka”? Czy nie należało komuś innemu udostępnić ten lokal? Mam nadzieję, że pan prezydent odniesie się do tego i nie będzie mnie straszył sądem. Ja się tego nie boję. To są uchwały i decyzje, które on podejmował. Nie może być takiej sytuacji, że którykolwiek z prezydentów będzie wspierał hejt, nienawiść w internecie. Hejt, który przybiera obrzydliwy kształt łącznie z profanacją symboli świętych, atakiem na polityków, ataków poniżej krytyki. To jest psucie demokracji. Niech pan prezydent Nowakowski się zastanowi, czy w ten sposób chce pełnić swój urząd. Obiecuję, że będę przyglądał się decyzjom pana prezydenta. Skończyły się czasy, kiedy nikt na to nie reagował – zapowiadał kandydat na posła.

Dopowiadał, że należy sprawdzić, czy dochodziło do nielegalnego finansowania „Soku z Buraka” ze strony partii politycznych, kampanii wyborczej, czy korzystano z funduszy miejskich w różnych miastach w Polsce. – Na razie wiemy o Warszawie i Płocku, a co będzie dalej?

Zapytany dlaczego porusza temat dopiero teraz, w trakcie kampanii, odparł, że jako funkcjonariusz publiczny ma obowiązek poinformowania prokuratury jeśli istnieje możliwość popełnienia przestępstwa. - Wczoraj ukazał się artykuł „Sieci”. Znalazłem informacje i powiadomiłem organy. To mój obowiązek. Czy powinno się przyznawać lokal w trybie bezprzetargowym osobom, które nie kryją się z mową nienawiści? Zarówno na prawicy, jak i na lewicy, nie ma tolerancji na mowę nienawiści.

Wywodowi Ozdoby przysługiwał się Krzysztof Borkowski ze stowarzyszenia „Wolne Miasto Płock”. Potwierdził, że Szuliński jest członkiem powstałego w 2016 r., stowarzyszenia "Wolne Miasto Płock". Według Borkowskiego jest także „przedstawicielem stowarzyszenia”, który występuje w rejestrze jako osoba do kontaktu. – Stąd ten numer telefonu widniejący w stopce.

– Stowarzyszenie jest organizacją pozarządową. Każdy obywatel miasta może zostać członkiem – potwierdzał Borkowski. – Pan Szuliński był związany z „Sokiem z Buraka”, jako współwłaściciel domeny. Nigdy nie redagował materiałów, które były tam zamieszczane. „Sok z Buraka” jest przedstawiany jako wyjątkowo hejterski, a to żartobliwy, humorystyczny portal, strona, na której wyśmiewane są osoby związane z aktualnie rządząca partią. Nie ma tu jednak specjalnego hejtu, a już na pewno takiego, jaki odbywał się w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie ten hejt animowali urzędnicy państwowi.

Wyjaśniał, że wystąpili do miasta o lokal ze względu na prowadzenie „działalności dla pożytku mieszkańców”. – Owszem, wychodziliśmy na ulice, protestowaliśmy, podobnie jak wielu ludzi w całej Polsce. Byliśmy współorganizatorami wielu protestów przeciwko działaniom aktualnej władzy. Nigdy nie było tam hejtu, po prostu sprzeciwialiśmy się temu, co się dzieje. Podczas kampanii prowadzimy działania profrekwencyjne. Staraliśmy się nigdy nie wspierać jednej opcji politycznej, natomiast z pewnością wspieraliśmy opozycję. Takie mamy prawo, jako obywatele. Zarzuty w stosunku do stowarzyszenia są bezpodstawne. Władze miasta udostępniły nam lokal na takich samych warunkach, jak wielu innym organizacjom pożytku publicznego. Każdy miał prawo o taki lokal wystąpić. Nie jest prawdą, jak twierdzi pan Ozdoba, że inne organizacje mają gorsze warunki. To budynek spauperyzowany. Wyremontowaliśmy lokal, płacimy czynsz. Wszystko jest legalne.

Czy lokal przy ul. 3 Maja 16 był wykorzystywany do prowadzenia działalności związanej z „Sokiem z Buraka”? Borkowski zarzeka się: – Absolutnie nie. Zaprzeczam, by jakiekolwiek działania w lokalu, czy jakikolwiek członek stowarzyszenia, oprócz pana Szulińskiego, który był współwłaścicielem portalu, teraz już nie jest, miały z tym związek. Wszyscy wiedzieli, że jako stowarzyszenie korzystamy z lokalu. To obrzydliwe nakręcanie afery, której w Płocku nie ma – podsumował.

[ZT]23565[/ZT]

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (37)

NICKNICK

50 50

HAH! Psiorek nieudolnie sie bawi w kampanię wyborczą typową dla jego ugrupowania politycznego. Lepiej niech zaproponuje coś konkretnego dla rozwoju miasta i regionu. Kolej, drogi, miejsca pracy... bo jak na razie PIS daje Płockowi jeden wielki szlaban na kasę i inwestycje. 15:57, 24.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AntylemingAntyleming

13 22

To jak się rozwinęło na tych płaszczyznach miasto gdy krajem, województwem, ratuszem i Orlenem rządziła koalicja PO i PSL? :) 16:04, 24.09.2019


AA

24 17

Pewnie myślą, że sokiem z buraka zaleją aferę hejterską z ministerstwa, a w szkole nie uczyli co to satyra. 16:11, 24.09.2019


DupekDupek

46 30

A Ty hejcie PO trzęsiesz portkami ze strachu z powodu prawdy....... 16:08, 24.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

znajomy znajomy

16 25

Znam A. Szulińskiego, K.Borkowskiego, I. Szkopek i dużo innych członow Wolnego Miasat Płock, prawdopodobnie w różnych miejscach istnieją zdjęcia, na których nas widać. I co z tego wynika?
Znam też dobrze Flamę Sz. i od czasu do czasu nieźle sobie na niej używam ? I co z tego? 16:14, 24.09.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

obiektywnyobiektywny

18 10

Szambo wybiło! 16:37, 24.09.2019


......

6 1

...czemu stawiasz znak zapytania "nieźle sobie na niej używam ?", czyżby ot tak asekuracyjnie? 19:58, 24.09.2019


znam też  znam też

3 2

Nowakowskiego też znam. I co z tego wynika?
Znak zapytania pojawił się przez nieuwagę, miał być tylko po krótkim pytaniu. 20:14, 24.09.2019


usPOkajaczusPOkajacz

0 1

nic, razem będziecie siedzieć w jednej celi :) 18:45, 25.09.2019


płocczaninpłocczanin

43 34

Teraz widać na co idzie kasa. PO to dno! 16:21, 24.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TakTak

2 2

Chociaż nie dostaja samochodów i kamienic w krakowie za darmo 15:27, 25.09.2019


Koń trojańskiKoń trojański

32 32

Chyba Ozdoba jakiego nieudolnie strzelił sobie samobója, rozsławił domenę, o której potencjalni wyborcy niezabetonowani w pis powinni nie wiedzieć, bo jak tam zajrzą to zobaczą jak wygląda rzeczywistość zgotowana Polakom przez dobrą zmianę? Jednak nie posłuchał naczelnika Jarosława: " ℕ?? ??ż??? ???????ć ?? ??, ż??? ???ł????ń???? ???ł? ???????ć, ż? ?? ?ł?????? " . Ciekawe czy "Sok z Buraka" podziękuje Ozdobie Jakiego za darmową reklamę?? 16:23, 24.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

kk

11 8

oj lecz głowę lecz wreszcie ktoś dobrał się wam do du.y 17:11, 24.09.2019


dodo

4 6

ogiera trojańskiego.Siły już nie te.Więc sił wystarcza tylko do klikania w klawiaturę.Więc naparzaj w klawiaturę.Stary ogier trojański tylko to może. 18:24, 24.09.2019


wstyd na cały krajwstyd na cały kraj

40 22

siedziba w UM Plock, feeeeeeeeeee 16:27, 24.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zz

30 20

wiele razy pisałam ,że to trole PO i koalicji hejtują kiedy są artykuły dotyczące PIS a ja napiszę wreszcie dobrano się do dupy prezia czas najwyższy aby nie chodził jak PAW i podkulił ogon 17:15, 24.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WioletkaWioletka

14 28

Ups znowu wpadka Jarosława, sprawa chyba większego kalibru, niż rybek z Florydy? A społeczeństwo miało nie wiedzieć, że pisowcy kłamią?
https://www.facebook.com/sokzburaka/photos/a.1452235865010437/2608979236002755/?type=3&theater 17:34, 24.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

stary rybakustary rybaku

10 8

Z tymi rybkami z Florydy to jesteś nudny.Nudny jak flaki z olejem.Popiskujesz na tym forum bo gdzie indziej nie chcą słuchać twoich mądrości.Jesteś osamotniony stąd taka wściekłość w atakowaniu PiSu.Pisz więc więcej jeśli pomoże ci to na uspokojenie duszy.Pisz co chcesz.Nikt i tak nie traktuje twoich wpisów na poważnie.To taki folklor na PP.Więc pisz.Pisz więcej. 18:21, 24.09.2019


Wpatrzony wPISWpatrzony wPIS

19 16

Panie Ozdoba, liczę na Pana.
Dziś ukazał się artykuł "Fakt 24". Podsyłam link, żeby mógł Pan znaleźć informacje i powiadomić organy. To Pana obowiązek. Nie musi Pan mi dziękować, pomagam Panu, aby Jutro mogło być lepsze.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/marian-banas-remont-kamienicy-szefa-nik-za-pieniadze-ue/zddjqrz?fbclid=IwAR0lCOSDbSLza-geWiOXVv0w1AGo8Xa2OGC_LyKEm2o69_UWgL6VG4tfMwA 17:48, 24.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z Płockaz Płocka

16 31

Mam wrażenie, że w ramach kampanii wyborczej, Pani Kulpa, rękami Pana Ozdoby atakuje osoby, wobec których ma wyrzuty sumienia.....Może to tylko wrażenie..... 17:54, 24.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kompulsywana kompulsywana

3 3

Pod3,14Rdalaczka Falama Szmaciana szczuje bez przerwy na każdego kto jej zawdza, szczuje przy każdej okazji i pod dowolnym pretekstem. A że znazlazła sobie użytecznego idiotę to żadne zaskoczenie - idotów jest pod dostatkiem w jej otoczeniu, nie ma tam wielu nieidiotów. 08:31, 25.09.2019


REKLAMA

jojo

22 16

smród w ratuszu i spułach Plockich z bolszewika nie będzie gospodarza 18:57, 24.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z ZyznejZ Zyznej

21 18

Wyjaśnij ie sprawę ul Żyznej prezydent oszukał mieszkańców nie dostali aktów notarialnych cofneli odbiór bloków i zniszczył firmę budowana 19:15, 24.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

budowlaniecbudowlaniec

13 4

Kto kazał robić wała na dodatkowe pięto? Kto kazał brać mieszkania w ciemno? 19:35, 24.09.2019


CynikCynik

10 1

To chyba pretensja do "tfurcy" tych bloków, to on przekręcił ludzi. Co ma Dent do kanciarskiej firmy?? 21:47, 24.09.2019


plocczaninplocczanin

14 20

mister ozdoba a sprawa:
knf
dwoch wiez
skoki
getback
Sensus Group
smieszy mnie taki gosc ktory nagle robi kampanie w plocku o ktorym nie ma pojecia, jak narazie to wsadzacie swoich

19:46, 24.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

plocczaninieplocczaninie

3 5

To co wymieniłeś to są prawdziwe afery, a ten Pan to chyba tylko może ogarnąć takie wymyślone przez niego, inne są za wysokie na jego progi? 19:56, 24.09.2019


Panie JackuPanie Jacku

16 25

Ozdoba- poluzuj pan gumę w majtach, zjedz snickersa, zrób sobie popcorn, odpal sok z buraka i pośmiej się trochę - wszak śmiech to zdrowie, a zdrowie jest najważniejsze... Zgadza się?
Wiecie czego najbardziej boi się władza? Każda władza...
Śmiechu! Bali się za komuny, bali się za PeŁo, boją się pisiory.
Boją się, żeby naród się z nich nie śmiał, bo jak się zacznie śmiać, to się nie daj boże zjednoczy, zasypie podziały stworzone przez władzę, kapnie się, o co tam tak na prawdę chodzi, czyli że cała władza żre z tego samego koryta - od prawa do lewa żrą z tego samego koryta - z koryta do którego my wlewamy...
I gdy my będziemy się z nich śmiać, a oni stracą już przewagę podziałów i polaryzacji społeczeństwa, to to społeczeństwo się w końcu wku..wi i pogoni władzę i wybierze nowych, spośród siebie. A banda nieudaczników życiowych, którzy nic nigdy w życiu nie zrobili, nie osiągnęli, nie wypracowali ciężką pracą swoich rąk, tylko żarli z koryta skończy na śmietniku historii i więzieniach - gdzie ich miejsce...
Bez odbioru. 19:57, 24.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z plock.z plock.

14 22

Panie Ozdoba zajmij się pan burdelem szefa NIK w Krakowie. Nie chcemy tu spadów z Wawy. 21:24, 24.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pytam:Pytam:

12 12

Co takiego dla Płocka i płocczan w swoim życiu zrobił Pan Ozdoba?
Tak społecznie? Za free, z dobrego serca, żeby pomóc, żeby pokazać że jest godnym kandydatem.
Nie tylki w kampanii, ale rok, pięć, dziesięć lat temu?
Albo nawet nie społecznie... wogóle czy coś zrobił?
Pytam, bo może chciałbym na niego zagłosować, ale nie chcę zmarnować swojego cennego głosu wyborczego na spadochroniarza z Warszawy, który nie zmieścił się na tamtejszych listach i go nam wepchnęli.
Pytam, bo jak dzięki mojemu głosowi dostanie się do sejmu i wróci do Warszawy, to skoro NIC do tej pory nie zrobił dla Płocka, płocczan i mnie to jaka jest szansa że cokolwiek potem zrobi?

A tak bez ironii: pognać takich ludzi spowrotem skąd ich w teczkach przywieźli. 07:26, 25.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PłocczaniePłocczanie

10 7

"Wolne Miasto Płock" ??! - cóż to za faszystowskie odniesienia do Wolne Miasto Gdańsk (niem. Freie Stadt Danzig) związanego z działalnością NSDAP ... Mamy nadzieje, że nie noszą żadnych brunatnych opasek !!! 11:00, 25.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Afera Afera

10 5

Afera wyssana z palca żeby zabłysnąć i przykryć szambo jakie jest w PiS,Sok z buraka nie lubi PiS a Radio Maryja nie lubi PO i tam są większe przekręty, samochody od bezdomnego i miliony kasy z rządu, to może niech Ozdoba I Jaki to zgłoszą do prokuratury jak chcą pokazać, że są tacy uczciwi bez względu na przynależność polityczną i może dodatkowo kamienica od żołnierza AK,wogóle JAKI i jego OZDOBA niech spadają do siebie. 13:43, 25.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

płocki KODpłocki KOD

4 2

uzywa innej nazwy Wolne miasto Plock, czemu 18:16, 25.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mówię cimówię ci

4 2

spadaj ozdoba, nikt cie tu nie chce, poszukaj afer u kurdupla 21:03, 25.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kkkk

0 1

czemu ma szukać afery u ciebie w domu?
18:19, 29.09.2019


REKLAMA

plockplock

1 0

dlaczego mamy oddawac głosy na kandydatów z w wy zapraszamy do siebie 16:11, 28.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

plocczaninplocczanin

0 0

gdzie jest relacja ze spotkania patryka byle jakiego z dnia 5.10.2019 w chemiku? Czyzby mała frekwencja? 03:35, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA