Zamknij
REKLAMA

Zapowiedziano przebudowę ulic. Przy okazji było o rządzie i "ograbieniu" samorządu z pieniędzy

18:59, 10.09.2019 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. UMP

– Dla mnie to niezrozumiale, że Płock od kilku lat jest pomijany przy dzieleniu funduszy na drogi lokalne przez rząd i wojewodę – mówił we wtorek prezydent Płocka. Towarzyszyli mu parlamentarzyści, Elżbieta Gapińska i Marcin Kierwiński, którzy zgodnie podkreślali: – Wykluczenie komunikacyjne Płocka jest faktem. Przez ostatnie 4 lata nie widzieliśmy wsparcia ze strony władz centralnych zarówno dla inwestycji miejskich, jak i dla tych w tej części regionu.

Reasumując, dawnej były pieniądze na drogi, natomiast za obecnego rządu nie widać postępów, co dotyczy poszerzenia ul. Wyszogrodzkiej czy też drogi ekspresowej S 10. Nie ma także pieniędzy, pomimo składanych wniosków, ze schetynówek.

– Dla mnie jest to niedopuszczalne, że wnioski, które składamy, a właśnie złożyliśmy kolejne dwa i będą rozpatrywane do końca roku, najczęściej można włożyć do kosza, podobnie włożoną pracę. Nasze wnioski są odrzucane – mówił prezydent Płocka podczas konferencji prasowej. – Dla mnie to gorzka refleksja, bo dzięki środkom ze schetynówek mogliśmy, jako samorząd, zrobić o wiele więcej. Owszem, otrzymaliśmy wsparcie na most, ale to zupełnie inna pula pieniędzy. Byliśmy pewni, że akurat to wsparcie otrzymamy, ponieważ priorytet miały wnioski dotyczące obiektów mostowych. Płock przez ostatnie lata był zupełnie pomijany. Przygotowujemy i składamy wnioski, a te niestety są odrzucane. W najlepszym przypadku trafiają na listę rezerwową, a później okazuje się, że i tak nie są realizowane. W efekcie musimy podejmować decyzję o samodzielnej realizacji inwestycji. Za poprzedniego rządu co roku realizowaliśmy co najmniej jedną schetynówkę.

– Czyli nie wszystkie wnioski były wówczas odrzucane – skwitowała posłanka Elżbieta Gapińska. – A na pewno trudno to uzasadnić błędami we wniosku. Taka jest wola polityczna. Nie dotyczy to tylko tego samorządu.

Nowakowski dodał, że np. udaje się pozyskać środki z samorządu województwa mazowieckiego, jak w przypadku ul. Kolejowej.

Poseł Marcin Kierwiński nawiązywał do sesji Rady Miasta Płocka poświęconej perspektywa lepszego skomunikowania miasta z Warszawą.

– Od przedstawicieli spółki realizującej Centralny Port Komunikacyjny dowiedzieliśmy się, że to połączenie może kiedyś będzie, ale właściwie nie wiadomo kiedy. Jeśli nawet powstanie CPK, to nie jest to perspektywa najbliższych lat, tylko kilkudziesięciu. Wiemy, że równolegle dokonuje się morderstwa na porcie w Modlinie, a co się z tym wiąże, także na możliwym połączeniu kolejowym między Płockiem a Warszawą. Przypomnijmy, że droga ekspresowa S 10 została wpisana decyzją rządu Ewy Kopacz do Krajowego Programu Budowy Dróg i Autostrad z zagwarantowanymi środkami. Kompletnie stracono cztery lata! Rząd PiS zabrał te pieniądze na inne inwestycje? Kandydaci tej partii jeżdżą od miasta do miasta, obiecując obwodnice i drogi lokalne, ale w Płocku fakty mówią same za siebie. Nie ma pieniędzy rządowych, nie ma wsparcia dla samorządu, a samorząd jest ograbiany z pieniędzy. Chciałbym wiedzieć, czy minister Łukasz Szumowski, członek tego rządu, jest w stanie zadeklarować, że będzie wsparcie dla inwestycji w Płocku w postaci konkretnych wpisów budżetowych.

[ZT]23300[/ZT]

Posłanka Gapińska przypominała znajdujące się na terenie Płocka tzw. zakłady wysokiego ryzyka. Tym bardziej Płock powinien być lepiej „wpięty” w drogową mapę kraju. – A tak naprawdę żadne decyzje, poza wirtualnymi obietnicami, nie są realnie podejmowane. Jeżeli Płock nadal będzie wykluczony komunikacyjnie, to na pewno odpowiedzialność spadnie na ten rząd, który przez 4 lata nie zrobił nic.

Włodarz Płocka, odnosząc się do powstania trasy S 10, przyznał, że przez ostanie 4 lata w zasadzie nic nie zostało zrobione „poza wyrysowanymi kilkoma kreskami”. – Żadne realne decyzje nie zapadły. Co gorsze, jesteśmy także wykluczeni jako miasto z Programu Przebuowy Dróg Lokalnych. Nie otrzymaliśmy schetynówki ani na realizację ul. Chopina, ani na takie ulice, jak Grabówka, Korczaka, Parcele, Graniczna. Część z tych ulic zamierzamy realizować nie czekając na środki rządowe, wykorzystując pieniądze z budżetu miasta – zaznaczył. Uprzedzał zarazem, że ta sytuacja oznacza jedno – niektórzy mieszkańcy (np. z ul.Granicznej) muszą uzbroić się w cierpliwość. Trzeba nadal szukać pieniędzy na realizację poszczególnych ulic

Możliwą przyczynę braku schetynówek dla Płocka zasugerował Marcin Kierwiński: – W wielu miejscach w kraju dzieje się tak, że odrzucane są wnioski tych samorządów, gdzie nie rządzą samorządowcy z PiS. Nie mówię, że to jest reguła, ale tak się dzieje. To nie przypadek, że inwestycje wymagające dużego dokapitalizowania przez ostatnie 4 lata nie były realizowane.

[ZT]23297[/ZT]

Ulice do realizacji:

Ośnicka

Umowa z wykonawcą – Zakładem Remontowo-Budowlanym Budomont – jest już podpisana. W środę 11 września nastąpi przekazanie placu budowy. Modernizacja obejmuje m.in. budowę kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej oraz nawierzchni wraz z chodnikami i oświetleniem. Długość ulicy sięga 360 metrów, szerokość jezdni – 6 metrów, chodników – od 2 do 2,5 m. Koszt modernizacji sięga 2,1 mln zł, zakończenie prac zaplanowano na 3 lipca 2020 roku.

Maneżowa

Także w środę 11 września Urząd Miasta podpisze umowę z wykonawcą przebudowy ul. Maneżowej. Prace polegać będą na rozbiórce istniejącej nawierzchni i chodników, przebudowie kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wykonaniu nowej nawierzchni i chodników oraz na zainstalowaniu nowego oświetlenia. Nowa Maneżowa będzie miała 370 metrów długości, ponieważ zostanie przedłużona do ul. Strzeleckiej (co oznacza konieczność rozbiórki stojących na drodze pięciu garaży). Przebudową ulicy zajmie się kutnowskie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Hydrobud. Kontrakt jest wart 2,8 mln zł. Termin zakończenia robót to 14 kwietnia przyszłego roku.

Przebudowa ul. Maneżowej znajduje się na liście wniosków rekomendowanych do finansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Płock nie otrzymał jednak na tę inwestycję żadnych środków, przedsięwzięcie znalazło się na liście rezerwowej. Samorząd finansuje tę inwestycję ze środków własnych.

Grabówka

Również w środę 11 września Miejski Zarząd Dróg podpisze umowę na remont ul. Grabówka i budowę wzdłuż niej brakującej drogi rowerowej. Dwukierunkowa droga rowerowa powstanie na odcinku od skrzyżowania z ul. ks. Niedzielaka do ul. Korczaka. Nad Rosicą rowerzyści przeprawią się po specjalnie wybudowanej dla nich kładce. Droga rowerowa powstanie po południowej stronie ul. Grabówka, po północnej zaś – znajdzie się chodnik i oświetlenie. Przebudowa czeka jeszcze skrzyżowania ul. Grabówka z ul. Gościniec i ks. Niedzielaka. Na koniec drogowcy ułożą na modernizowanym odcinku (o długości 1145 metrów) nową nawierzchnię. Wykonawcą jest konsorcjum firm z płockich Przedsiębiorstwem Instalacyjno-Budowlanym Waskop w roli lidera. Koniec prac zaplanowano na połowę grudnia tego roku, koszt – 4,4 mln zł.

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (59)

ArczziArczzi

42 27

Obiecanki cacanki, a *%#)!& radość. Mam dosyć patrzenia na tych pseudo polityków z PO i PSL. 20:56, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czas najwyższy czas najwyższy

33 6

przestać gadać o linii kolejowej Modlin - Płock. Linia ta od samego początku już w chwili jej ogłoszenia jesienią 2011 nie miała sensu ekonomiczno-społecznego i nigdy nie miała szans realizacji. Miastu Płock i jego mieszkańcom nie dawała nic.
Nigdy nie zostanie zrealizowana, zostało to powiedziane bardzo głośno i wyraźnie przez 3 wysoko umocowane i kompetentne osoby. Jedna z tych osób był marszałek Struzik. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem protokół z tej sesji i dokumenty złożone do protokołu.
Osoby, których głosy przytacza się w tym artykule oraz jego autor będą bardzo zdziwieni po tej lekturze. 20:59, 10.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

suplementsuplement

5 1

chodzi o sierpniową, ostatnią sesję RM. 21:01, 10.09.2019


WioletkaWioletka

18 27

O jaki Prezydent rozżalony, że rząd nie daje na drogi krajowe, chyba wiadomo, że potrzeba większa była na 500+ i inne plusy, a z pustego to i Salomon nie naleje. Jak macie 500+ to siedźcie cicho i nie róbcie niepotrzebnego rabanu. 21:00, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MlodyMlody

17 4

A kiedy ktoś zainteresuje się jedyną nie zrobiona ulica poprzeczna od wyszogrodzkiej - Żytnią?:) 21:40, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZnerwicowanyZnerwicowany

44 9

Czy tylko mnie na nerwy działa widok Kierwińskiego?
Mysiu Pysiu "gospodarz" Modlina. Pamiętamy! 21:44, 10.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jasiujasiu

10 1

ja też nie mogę na tego patrzeć. 09:00, 11.09.2019


Do mądrali szczePanaDo mądrali szczePana

18 28

A co twoi idole zrobili dla Płocka, czym się zasłużyli, komu pomogli ( poza sobą i może tobą), co potrafią( poza karaniem niepokornych, niewierzących w PIS)?No co?Podaj chociaż jeden przykład.Nie masz, rozumiem.To nie hejtuj, pomyśl i wyciągnij wnioski.Plock jest najważniejszy, gościu.I tyle ile zrobił ten prezydent, to nie zrobił żaden. 21:52, 10.09.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

taktak

11 10

Tak, zrobił wiele złego! 22:22, 10.09.2019


SzczePanSzczePan

4 2

Czytaj ze zrozumieniem. Mój wpis dotyczy WSZYSTKICH partii. 08:34, 11.09.2019


do do do do

4 2

w końcu zacznij używać rozumu, przetrzyj sobie bryle i zmień tę swoją zdartą i zużytą płytę na patefonie - zacina się i powtarza stale to samo. 08:59, 11.09.2019


szczePanszczePan

0 0

Ktoś się obraził, bo post główny z komentarzami wcieło... 21:06, 11.09.2019


OlekOlek

15 21

Nowy stadion dla Nafciarzy oszuści!!! 21:56, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JacekJacek

39 9

Kompleksy ??? Jak pamiętamy wcześniej były rządy kolesi i andrzejek i Elunia nic dla miasta nie załatwili ! Nie wspominam o farbowanym lisie ! 21:57, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do JackaDo Jacka

16 26

Za to twoi zrobili molo,to dopiero osiągnięcie.Co zrobił prezydent każdy widzi i docenia.Wygrał z twoją kandydatką60:30 w I turze.Wiem, że trudno się złym pogodzić, może zamiast trolować pomyśl konstruktywnie o mieście.Tak jak robi to prezydent i pani poseł.Twoje jęczenia nic nie pomoże. 22:03, 10.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kk

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


co tak małoco tak mało

24 7

trolowania i popierania pani Elżbiety i pana Andrzeja.Więcej piszcie bezkrytyczni popieracze.Więcej chwalb i podlizywania się tym co nic niczego dobrego nie zrobili dla Polski.Teraz sobie przypominają o elektoracie?.Te wszystkie uja.dania na polski rząd to......Szkoda słów i klawiatury bo i tak cenzura by wycięła. 22:15, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

PawełPaweł

27 10

A kto dał kasę na remont mostu? Rząd!!! skleroza Panie Nowakowski!!! 22:16, 10.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

DoktórDoktór

8 6

To nie skleroza tylko wybiórcza pamięć 22:50, 10.09.2019


odpowiedźodpowiedź

9 1

Przecież w komentarzu powiedział że kasę dostali od rządu na remont mostu.... 🙄🙄🙄🙄 07:48, 11.09.2019


a dziadziuśa dziadziuś

5 12

siedzi i popiernicza w klawiaturę.Dziadziusiu paciorek,siusiu i spatulku. 22:17, 10.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

czego czego

2 3

ruszasz doopą gdy cię nikt nie 3,14R doli 08:33, 11.09.2019


DalejDalej

23 4

Dalej ględzą i narzekają zamiast wziąć się za robotę! 22:19, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fotograffotograf

16 4

polecam swoje usługi.Usuwam zmarszczki i wyszczuplam twarze.Tylko jak porównać realia z rzeczywistością.Niektórzy dają się nabrać na te piękne buzie. 22:22, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiśMiś

8 25

Dla Nafciarzy nowy stadion - dla Nafciarzy nowy stadion - dla Nafciarzy nowy stadion - dla Nafciarzy nowy stadion 😡 22:25, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kk

33 9

a od kiedy Kierwiński interesuje się Płockiem co dla naszego Miasta załatwił przez te 4 lata nic ,W Płocku pojawia się tylko przed wyborami aby zdobyć maszynkę do głosowania Panie Kerwiński nic tu po Panu Płocczanie i tak zagłosują większością na PIS bo zrozumieli ,że POKO tylko obieca a i tak nic nie zrobi i z NARODU TYLKO SZYDZI 22:28, 10.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

k c.d.k c.d.

12 6

Nie to co obecny rząd, za którego czasu Orlen uzdatnia powietrze czarnym dymem, a Mozambik w ramach reparacji śle nam pomoc humanitarną w postaci węgla, czy tylko naród to nie doceni?
https://memnews.pl/img/61799/greenpeace-z-naleznymi-honorami-powital-w-polsce-frachtowiec-wegiel-stop-z-weglem-z-mozambiku/ 23:20, 10.09.2019


szanowni państwoszanowni państwo

23 5

błagam byście przez ostatnie tygodnie przed wyborami przestali mówić.Nie mówcie bo się kompromitujecie.Przestańcie mącić. 22:28, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mówiąmówią

18 4

nie mówcie tego co mówicie bo to pokazuje jacy jesteście.Wstyd takie gadanie.Wielki wstyd.Dobrze,że nie żujecie gumy. 22:42, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kk

16 6

a kierwiński to od kiedy interesuje się naszym Miastem chyba tylko jak zbliżają się wybory bo przez 4 lata ani razu nie odwiedził Płocka i nic przez te lata nie załatwił przyjeżdza tylko po to żeby złapać elektorat ale Płocczanie zrozumieli ,że POKO tylko obiecuje a nie realizuje dlatego wybory w Płocku wygra PIS dość ściemy panie prezydencie za Pana prezydentury w naszym mieście na ulicach syf kiła i mogiła czas odejść aby Płock nie był miastem zaściankowym 22:54, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PO co to PO co to

15 7

robicie.PO co te ataki.Pójdziecie do zwykłej roboty to i przestaniecie mówić głupoty.Oby po 13 października trafiła się wam praca jaką mają zwykli obywatele.Zwykli czyli nie z waszej paczki. 23:07, 10.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

@ Po co @ Po co

3 5

ruszasz doopą gdy nikt cię nie 3,14R doli 08:19, 11.09.2019


do małpy po codo małpy po co

3 1

słownictwo znane.Tu sobie możesz popiskiwać.Występy publiczne ograniczone nawet przez kolegów.Więc pisz gorylu.Pisz. 11:52, 11.09.2019


REKLAMA

prezydencie kochanyprezydencie kochany

14 8

a może wnioski są źle przygotowane i dlatego trafiają do kosza?.O tym,że może tak być pan prezydent kochany nie pomyślał?.Wniosek powinien być dobrze przygotowany.Rozumie pan prezydent?. 23:10, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

k c.d.k c.d.

16 15

Ile PIS ci obieca,
to naród nie podnieca!
Weryfikacja obietnic PiS może być dla Polaków bardzo bolesna,
jaką ściemą jest ich polityka ówczesna.

https://wiadomo.co/prof-marek-migalski-weryfikacja-obietnic-pis-moze-byc-dla-polakow-bardzo-bolesna/?fbclid=IwAR1ShBGG6QiqC7BN5tKR6WJGtfHSDFp7nfAyWke45U_sXNeIWjRTdjjySVI 23:40, 10.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PiSPiS

6 1

nikt wam tyle nie da ile my możemy obiecać.
Gdy nas poprzecie to obiecujemy wam: szcześliwość powszechną, powszechne zdrowie, młodość i bogactwo, luksusowe luźne szkoły na I zmianę i wysokie zarobki bez podatków od Nowego Roku a nawet gruszki na wierzbie, żeby było na co wydawać te duże pieniądze. 08:29, 11.09.2019


a trolea trole

16 9

zarażeni wirusem inowrocławskim siedzą i nawalają esemesowe treści podawane z centrali trolingu. 00:27, 11.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do "a trole&quoDo "a trole&quo

6 9

a ty te brednie swoje wypisujesz na podstawie esemesów z nowogrodzkiej, czy z ministerstwa hejtu i niesprawiedliwości od Zeroo? Wyłącz w komórce esemesy, włącz szare komórki w głowie i wtedy Jutro może być lepsze jak przejrzysz na oczy, że dziś mamy zły czas dla Polski. 07:46, 11.09.2019


PlocczaninPlocczanin

18 7

Oto i wysokiego ryzyka POlitycy! Szkoda gadać. 06:20, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WłodarzuWłodarzu

14 8

Co z obiecanymi remontami uliczek na osiedlach ? To co przed wyborami było obiecane po wyborach staje się niemożliwe. 07:03, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JasiuJasiu

16 3

Zapytam, AN-dż-ej ile kasy dostałeś w latach 08-15
Pani Poseł, raz kolejny co pani zrobiła przez poprzednie kilka kadencji w tej sprawie oprócz tych 2 śmiesznych interpelacji?
Podsumowując, hipokryzja i Żenada 08:41, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dokąd  do  korytadokąd do koryta

12 5

Jaki prezydent Płocka takie otoczenie jego na zdjeciu przechowalnia POwskich SBeków UBekow BOLSZEWIKI JA *%#)!& KTO TU JEST OBSADZONY POZA MATACZENIEM CO DOBREGO ZROBIŁES DLA PLOCKA NOWAK PLOCZAN NIE OSZUKASZ kierwinski i reszta partnerzy dla Plocka tfu nawet ulic porzadnie przebudować nie potraficie 08:57, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pan..Pan..

12 2

Prezydent z Panią Poseł przez lata 2008-2019 co zrobił w sprawie przejęcia pozostałych mieszkań zakładowych od Orlenu przez Miasto- a NIC !!!! Niebawem urna wyborcza 🙁zweryfikuje. 09:20, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zz

13 2

A co PO zrobiło przez 8 Lat . Mogło rozwiązać problemy swojemu prezydencikowi - co nie da się? 10:41, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czy to stan wojenny?Czy to stan wojenny?

4 9

Panie prezydencie chyba nie ma sensu remontować ulic. Pisowski Sejm zawiesił obecne posiedzenie do 15 października. Po co? A może 15 października się zbiorą i zatwierdzą zarządzony stan wyjątkowy przez Dudę? Jak do Płocka wyślą czołgi, to z tych wyremontowanych uliczek niewiele zostanie? Jak tego naród nie zmieni 13-go, to koniec demokracji chyba bliski? 10:59, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

PłocczaniePłocczanie

10 2

Niejaki Nowakowski powinien podać się do dymisji.. 11:03, 11.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dlaczegodlaczego

1 2

Dlaczego Mariuszku? 14:48, 11.09.2019


jak podajejak podaje

12 2

sanepid w zatoce gdańskiej są przekroczone normy bakterii coli.To efekt nieczystości spływających z Warszawy.Przypłynęły do Płocka i płyną dalej.Co na to towarzysze z Warszawy tak chętnie pokazujący się w Płocku.Niezły prezencik kandydaci do sejmu zrobiła czajka.Może coś na ten temat ,a nie na temat ulic w Płocku.Ciekawe ile to milionów dostał Płock w czasie rządów waszych kolegów?.Pochwalcie się towarzysze z POKO.Jak się pochwalicie państwo z POKO to będzie SPOKO i wtedy będzie po POKO. 11:49, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dajcie im mówićdajcie im mówić

10 1

niech mówią więcej.Niech pokazują swoje prawdziwe oblicze.Ludzie nie są *%#)!& i nie kupią tych ich gadek, a po 13 października większość konstytucyjna.Nie pomogą Timermansy i inne grinpisy. 13:13, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@Grabówka@Grabówka

1 1

Na ul. Korczaka jest mega szeroki chodnik, można pomalować linię i zrobić z niego częściowo ścieżkę rowerową. 14:35, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a zapowiedzielia zapowiedzieli

5 0

kiedy będą wiercić nowe ujęcia wody zamiast pobierać trzaskowiankę z Wisły? 14:41, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

protestujęprotestuję

2 1

dlaczego Pani Poseł Elżbieta Gapińska jest na drugim miejscu listy POKO? 16:08, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

plocczaninplocczanin

3 0

kierwinski czy ty masz jakies poczucie wstydu? gdzie byles przez 4 lata, co wywalczyłes dla plocka, prze flancowali cie do okregu 16 i udajesz ze wiesz cos o plocku, zreszta nie tylko ty, zygac mi sie chce jak patrze na ozdobe, szumowskiegi i kierwinskiego, plocczanie od siedmiu bolesci, 18:11, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wy pełowy peło

6 0

przez 8 lat ograbialiście gospodarkę polską, zniszczyliście z Tuskiem przemysł stoczniowy, chcieliście zabić lot, a wszystko to dla własnych korzyści w usłudze dla Niemców. Zniszczyliście PRACOWNIKA, z człowieka zamieniliście go w koszt dla firmy, wprowadziliście umowy śmieciowe, okradliście nas z części naszych emerytur kombinując z OFE, podwyższyliście podatki i wiek emerytalny, a co najważniejsze nie ukaraliście ani jednej osoby z ekipy peło/psl, odpowiedzialnej za dziesiątki afer, którym jedynym celem było szybkie i nielegalne wzbogacenie się na Polakach.
NIGDY WIĘCEJ WASZYCH RZĄDÓW, BEZKARNI ZŁODZIEJE!!! 09:34, 17.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wy peło 2wy peło 2

5 0

Pamiętacie to: cudowna rodzina pana Tuska i stos (jak wiemy już dziś, niespełnionych) populistycznych hasełek, cytuję: ”Już wkrótce, Polacy zaczną wracać z emigracji, bo praca zacznie się opłacać ” , ”Będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki” , ”Będą nas uczyć dobrze zarabiający nauczyciele” , ”Napatrzyłem się na ludzi władzy i na ich pazerność, dziś wypowiadamy walkę malwersantom i aferzystom” , ”Ludziom będzie się żyło lepiej, będą mieli pieniądze na lekarstwa, na wakacje i na wszystko czego potrzebują”.
I najważniejsze wypowiadane wtedy hasło: ”Bierzemy za te obietnice odpowiedzialność ! ”
09:42, 17.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wy peło 3wy peło 3

5 0

Obiecywali to powyżej a dostaliśmy to:
1) Afera taśmowa;
2) Afera hazardowa;
3) Afera wyciągowa;
4) Afera stadionowa;
5) Afera autostradowa;
6) Afera stoczniowa;
7) Afera Amber Gold;
8) Afera Elewarru;
9) Afera z informatyzacją MSW;
10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru;
11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci);
12) Afera z celowym opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych;
13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł);
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów);
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł);
17) Podniesienie VAT-u na wszystko;
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców;
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych;
20) Podniesienie akcyzy na paliwo;
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa);
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego;
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej;
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!);
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego;
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego;
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego;
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO;
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej;
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń;
31) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066);
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi;
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS, do jakich doszło w latach 2008-2013;
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych;
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty);
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie!);
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej;
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych, takich jak Azoty Tarnów);
40) Ograniczenie potencjału militarnego kraju;
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej;
42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi).
43) Afera solna. Zamiast soli spożywczej jedliśmy sól przeznaczoną do posypywania dróg. Nikt za to nie poniósł konsekwencji.
44) Afera lekowa. Przez bierność kolejnych rządów Platformy Obywatelskiej z Polski wywieziono leki o wartości 5 mld. zł. Medykamenty trafiały m.in. do niemieckich aptek, a polski pacjent szukać musiał droższych zamienników.
DZIŚ ZNOWU OBIECUJĄ, DZIŚ ZNOWU BIORĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!
NIGDY WIĘCEJ WASZYCH RZĄDÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
09:47, 17.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone