Zamknij
REKLAMA

Więcej patroli, kamer, wyświetlacze prędkości, pasy 3D. Kolejne propozycje PSL

16:09, 08.10.2018 | K.B
Skomentuj
Zdjęcie poglądowe, pixabay
REKLAMA

–  Mamy ciekawe i realne propozycje do wdrożenia w najbliższych dwóch kadencjach samorządu – w taki sposób kandydujący na urząd prezydenta Płocka, Tomasz Kominek zapowiadał kolejne konkrety dla miasta, tym razem w obszarze bezpieczeństwa. – Czasem mała rzecz, w dodatku niewielkim nakładem finansowym, w dużym stopniu potrafi zmienić życie codzienne.

Oto kolejne 20 konkretów dla Płocka od PSL:

Aktywne przejścia dla pieszych

Pisaliśmy już o nich w kontekście interpelacji radnego Michała Sosnowskiego. Dodatkowe oświetlenie uaktywnia się w momencie, kiedy pieszy już zbliża się do pasów. Takie przejścia powinny znaleźć się blisko obiektów użyteczności publicznej, zwłaszcza szkół i przedszkoli, oraz w miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych.

[ZT]16073[/ZT]

Doświetlenie przejść dla pieszych

Program odmalowywania znaków poziomych, szczególnie pasów, w tym 3D

Ludowcy proponują regularną odnowę przejść dla pieszych. Aby taki znak był czytelny, musi mieć odpowiednią wielkość, kolorystykę, powinien być także usytuowany w widocznym miejscu.

Punkty z alkomatami

W Płocku znajduje się jeden taki punkt. Kandydaci PSL proponują dodatkowe trzy miejsca na osiedlach: Skarpa, Radziwie, Podolszyce.

Dofinansowanie z budżetu miasta do rządowego programu pogłębiania Wisły

Co miałoby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa, żeglowność. – Jeśli rządowy program istnieje, to my również powinniśmy go wspierać – przekonywano.

Wykonanie rogatki na ul. Rzecznej

Wykonanie na wzór rogatek na ul. Zielonej.

Utworzeniu noclegowni dla mężczyzn

Proponują rozbudowę bądź adaptację jakiegoś obiektu, którym dysponuje Ratusz, pod potrzeby noclegowni dla mężczyzn.

Program szkolenia w zakresie samoobrony dla kobiet

Obejmowałby kursy samoobrony dla pań, aby potrafiły sobie poradzić w razie napadu.

Zwiększenie ilości patroli pieszych w weekendy na starówce, mogą być mieszane patrole (policja plus straż miejska)

- O ten konkret zwracają się zarówno sami imprezowicze, jak i restauratorzy, właściciele lokali – podkreślano. Patrole miałyby „podziałać dyscyplinująco na grupy młodych ludzi, jak i grupy korzystających nie tylko z alkoholu”, ale też różnego rodzaju używek, aby „zmniejszyć negatywne oddziaływanie dla osób chcących spędzić w przyjemny i spokojny sposób wieczór na starówce”. – Wiemy, że to niewdzięczna praca i pewnie lepiej jest posiedzieć w aucie w bocznej uliczce. Apelujmy, aby poderwać te służby. By funkcjonariusze poszli do ludzi, pokazali się. Jednocześnie, celem motywacji do lepszego działania, apelujemy o dodatkowe środki na zwiększenie stawek godzinowych dla tych funkcjonariuszy, którzy znajdą się w dodatkowych patrolach.

Kontynuacja istniejącego już programu „Mieszkania na start”

To program mieszkań na wynajem dla młodych osób, których na razie nie stać na własne „M”, ale chcą mieszkać i pracować w Płocku.

Kompleksowa modernizacja dróg gruntowych

Punkt dotyczy modernizacji, budowy lub przebudowy – tu w zależności od potrzeb. Dawano przykłady takich ulic, jak Graniczna, Działkowa, Browarna, Zbożowa, Wiejska, Podwale, Zacisze. – Na Granicznej są płyty betonowe położone przez mieszkańców. Nie ma kanalizacji, a takich ulic w Płocku jest znacznie więcej. Trzeba zaspokoić najistotniejsze potrzeby, aby mogła karetka dojechać, żeby śmieci zostały zabrane, by można było wyjść na spacer i zrobić to suchą nogą.

Budowa sieci mikro parkingów osiedlowych (komponujących się z mikro parkami)

Osiedla zwane sypialniami Płocka, jak Wielka Płyta, Skarpa, Międzytorze, Podolszyce Południe czy Północ nie mają, jak twierdzono, wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Rozwiązaniem byłaby sieć mniejszych parkingów. Ich zdaniem na każdym osiedlu są miejsca nadające się na takie mikro parkingi (wraz z mikro parkami).

Przełamanie barier architektonicznych

Krótko mówiąc krawężniki są za wysokie, utrudniając np. matce przejście z dziecięcym wózkiem. Krawężniki powinny być niższe z uwagi na coraz większe grono osób starszych. W tym punkcie wskazywano także na montaż poręczy.

Budowa parkingów buforowych na obrzeżach miasta wraz z przystankami autobusowymi i stacjami roweru miejskiego

Np. Radziwie, okolice lotniska i trasy północno-zachodniej.

Przebudowa / modernizacja / remont ulic: Wyszogrodzka, Tysiąclecia, Zalewskiego, Kombatantów

Do tej listy ulic wymagających kapitalnego remontu można dopisać znacznie więcej pozycji. Trzeba jednak działać w miarę potrzeb i sukcesywnie, w ramach możliwości, a także kompleksowo wraz wymianą infrastruktury.  A to jest bardzo kosztowne.

Przebudowa ronda na Radziwiu na rondo turbinowe

Rozwój monitoringu miejskiego w kontekście skierowania kamer na place zabaw i zabezpieczenia ich przed dewastacją

Coraz ładniejsze i coraz droższe place zabaw trzeba zabezpieczyć przed wandalami. To także nagrywanie tego, co dzieje się na placu i wokół. – Aby był podgląd na to, jakie osoby tam przychodzą i w jakich zamiarach, by nasze pociechy były bezpieczniejsze.

Doświetlenie placów zabaw i miejsc rekreacji

Uporządkowanie organizacji ruchu na drogach osiedlowych

M.in. za pomocą luster i poduszek berlińskich, ponieważ samochodów przybywa, a niektórzy kierowcy upodobali sobie szybką jazdę.

Montaż tablic ostrzegawczych o ograniczeniu prędkości oraz przekroczeniu jej nad jezdniami

- Małe znaki drogowe są często przez kierowców ignorowane, a jeśli jeszcze kierowca bawi się telefonem komórkowym, to na ten prędkościomierz już na pewno nie zwraca uwagi. A taka nagle zapalająca się przed kierowcą duża informacja działa bardzo dyscyplinująco. Noga automatycznie leci na hamulec – uzasadniano potrzebę proponowanego rozwiązania. – Przykładem niech będzie Gostynin. Tam znajduje się taka informacja dla kierowców .

[ZT]18182[/ZT]

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (16)

zslzsl

25 4

singapur będzie dzięki psl , sa w stanie wszystko obiecać to najgorsza k...... z możliwych , tyle lat przy władzy i zawsze prze wyborami wszystko będzie co robili przez ostatnie 8 lat? siedzieli u rudego pod butem i ssali ssali unijną kase
19:36, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

smssms

17 2

- Panie radny właśnie przyszedł SMS!
- Niech wejdzie...
20:06, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z MSMZ MSM

10 0

A przy Piłsudskiego za torami bez rozgłosu zlikwidowano plac zabaw. Nikt nie protestował bo mieszkańcy uważali, że to z dawna wyczekiwany remont.
Teraz czekamy, kto zostanie szczęśliwym nabywcą gruntu obok. A póki co pieski mają powiększony wychodek. 20:39, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JointJoint

19 3

Jedno pytanie , gdzie ci z tego Zeteselu byli przez ostatnie 4 lata ?
Fuchy sobie załatwiali i głosowali tak jak pan kazał 21:03, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kolokolo

20 4

Propozycje z dupy. Tak jak ten cały ZSL. Wszyscy WON! 21:09, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WyborcaWyborca

17 2

No i najważniejszy punkt :
P-osady
S-woim
L-udziom 21:41, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PppPpp

13 0

Teraz sobie przypomnieli ? A co robili przez cały czas ? 21:42, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a co to saa co to sa

10 0

MICRO parkingi? czy to oznacz, ze będą tez MICRO samochody? a kiedy będą NIEWIDZIALNE parkingi podziemne i NOWOCZESNE parkingi na terenach wspólnot mieszkaniowych dostępne dla ogółu? 21:47, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NastepniNastepni

13 0

Bajarze. Niech ten festiwal sciemy juz sie skonczy 21:53, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z płockaZ płocka

10 0

Już nie wiedzą czego mają się łapać.. Czego to się nie robi by przejść do żłoba.. Wszystkie te partie jednakowe! 22:18, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

kilka uwagkilka uwag

11 2

panie jeszcze radny Tomaszu!!! Mówi pan o patrolach na starówce bo o ten konkret zwracają się sami imprezowicze i restauratorzy.Z pana wypowiedzi wychodzi jeden szczegół.Otóż nic pan nie wspomina o tym,że od kilkunastu lat gdy zdegradowana i zrujnowana starówka stała się dzielnicą lichej,drogiej i tandetnej rozrywki mieszkańcy starówki ciągle mówią o swoim spokoju i swoim bezpieczeństwie.Dodam rozrywki dotowanej także przez płocki samorząd.Czy czasami to nie pańska partia głosuje za dofinansowaniem tego bałaganu.Dlaczego nie napisał pan interpelacji by bronić przed mieszkających na starówce mieszkańców?.Mówi pan o bezpieczeństwie imprezowiczów i restauratorów. A gdzie są mieszkańcy.Hipokryzja wali z pańskiej propozycji.Chce pan większej ilości patroli.Myślę,że strzelił pan sobie w stopę.Imprezowicze wcale nie będą zachwyceni pana pomysłem.Oni chcą swobody.Oni chcą robić wszystko co gdzie indziej jest zabronione.Czy pan swój pomysł uzgodnił ze swoim przyszłym koalicjantem czyli z PO.Wszak to prezydent daje zgodę na imprezy.Imprezy które są poza wszelkimi przepisami.Co będzie gdy policja i straż miejska zacznie poważnie podchodzić do przepisów w co mocno wątpię.No chyba,że pomysł dotyczy czasu po okresie letniego imprezowania.Niech pan pomyśli czego pan chce. 22:53, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

też do radnego TKteż do radnego TK

6 0

czy dodatkowe patrole nie będą łapać miłośników wszelkich trunków procentowych?.Ci by być poza kontrolą będą musieli posiadać odpowiednie zaświadczenia od radnego co chce picia na Tumach?. 22:58, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DawajDawaj

3 0

TK - Dawaj dalej bo do 100 jeszcze daleko i jak uczcisz 100-lecie? Jak ??? 08:34, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pogonić totopogonić toto

4 0

raz na zawsze ! 08:41, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborcywyborcy

4 0

nie głosować na zielonych wszedzie maja swoich
w szpitalu tej umieralni w plocku
dyrektor juz 27 lat rządzi bez skutkow
ZUS okradnie SZPITAL nie pomoga NFZ cie dobije
to jedna wielka mafia
czas na zmiany 17:13, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mikro parkingi Mikro parkingi

0 0

Buahahah a potem co drogie przetargi inwestycje na parking cztero autowy???czy moze mikrobauta hahahahha .....poyrzebne sa parkingi wielopoziomowe tam gdzie krolik polozyl plyty azurowe....winiary sienkiewicza kosciuszki bo tylko patrzec jak plac teayralny przestanie istniec.....dodatkowo takie parkingi na skarpie dwa i dwa na wolskiego w miejscu dwoch duzych parkingow.....ale lepiej fantazje snuc.... 09:33, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA