Zamknij
REKLAMA

Debata: jak zatrzymać mieszkańców w Płocku i ściągnąć ich z powrotem?

15:05, 05.10.2018 | M.W
Skomentuj
Fot. Krzysztof Kaźmierczak
REKLAMA

Jednym z pytań otwartych podczas I debaty kandydatów prezydenta Płocka było: jak zatrzymać w Płocku mieszkańców różnych grup wiekowych i jak ściągnąć młodych ludzi z powrotem do miasta? 

Tomasz Kominek: Jeżeli chodzi o młodzież, zawarliśmy postulaty w swoim programie wyborczym, który nazywa się "100 konkretów dla Płocka na 100-lecie odzyskania niepodległości". Przede wszystkim edukacja o patriotyzmie lokalnym od przedszkola, czyli uniwersytet pierwszego wieku. Ponadto stworzenie w ratuszu w pionie wiceprezydenta ds. oświaty referatu płockie centrum talentów, które opiekuje się szczególnie zdolną młodzieżą i tak ją edukuje patriotycznie, żeby ta inteligentna młodzież chciała zostać w Płocku. Trzeci postulat dla młodzieży - studenci nie samą nauką żyją. Chcielibyśmy z budżetu miasta wygospodarować środki na budowę Miejskiego Domu Studentów. 

Jeżeli chodzi o seniorów, mamy dwa postulaty. Dom Seniora, projekt składany do budżetu już wcześniej w budżecie obywatelskim oraz mieszkanie dla seniora na zasadzie bardzo podobnej do tego dla młodzieży z przyzwoitym czynszem i przyzwoitą infrastrukturą. Małe mieszkania, w których seniorzy będą się dobrze czuli.

Andrzej Nowakowski: Mój plan dla Płocka przewiduje, że Płock będzie doskonałym miejscem do życia dla każdego, od tych, którzy przyjdą na świat w naszych szpitalach, poprzez dzieci, dorosłych, kończąc na seniorach. Każdy z nich musi mieć spełnione warunki, żeby rozwijać się w Płocku, wzrastać, zdobywać wiedzę, w końcu by godziwie zarabiać i cieszyć się życiem. Jak to osiągnąć?

Przede wszystkim muszą być żłobki i przedszkola dla najmłodszych i w tej chwili tak jest. Dobra edukacja na poziomie podstawowym, średnim, w szkołach branżowych, które przygotowują do zawodu. W końcu doskonała oferta dla wszystkich, którzy chcą wrócić tu po studiach lub w Płocku studiować. Chcemy osiągnąć to we współpracy z przedsiębiorcami, bo wiadomo, że młodzi ludzie wrócą do Płocka wtedy, kiedy będą mieli tutaj przede wszystkim zapewnioną dobrą pracę. Chcemy uzbroić nowe tereny inwestycyjne i współpracując z przedsiębiorcami dać im szansę dobrej płacy za dobrze wykonaną pracę. W końcu później "Mieszkanie na start", czyli to, co jest istotne dla młodego człowieka. Będziemy rozbudowywać ten program. A kiedy już staną się seniorami, możliwość spokojnego życia w Płocku z propozycjami aktywności które już teraz są, ale przede wszystkim tymi, które wypracujemy z organizacjami senioralnymi. To ma być oparte na współpracy. 

Dla młodych ludzi ważna jest płaca za dobre, godziwe pieniądze. To można osiągnąć tworząc nowe tereny inwestycyjne i przy współpracy z przedsiębiorcami. 

Maciej Dąbrowski: Moim zdaniem najważniejszym problemem w Płocku jest mieszkalnictwo. Chciałbym stworzyć program, który tworzyłby mieszkalnictwo czynszowe dla młodych ludzi, dla ludzi chcących zostać w mieście. Prywatni właściciele kamienic i deweloperzy tworzyliby w obrębie starówki i mieszkania czynszowe. Chciałbym stworzyć w urzędzie miasta koordynat dla ludzi, którzy chcieliby zakładać swoją firmę. Chciałbym iść w kierunku tworzenia nowych miejsc pracy przez stworzenie własnych zakładów. Chciałbym namawiać przedsiębiorców do tego, żeby szkolili uczniów, żeby sami tworzyli sobie fachowców. Żeby absolwenci i uczniowie otrzymywali stypendia, żeby chcieli uczyć się zawodu. Chciałbym tworzyć miejsca pracy i pomagać w tworzeniu firm z innowacjami technicznymi. Wydaje mi się, że jeżeli młodzi ludzie będą chcieli sami tworzyć miejsca pracy, to będą chcieli tutaj zostać. Jest rynek, potrzeba tylko pomocy prezydenta i miasta.

Wioletta Kulpa: Jak zwiększyć liczbę mieszkańców Płocka? Przede wszystkim, jak zachęcić młodych, żeby zdecydowali się zostać w Płocku albo tutaj wrócić? Jak widać dotychczasowy czas pokazał, że to się nie udaje. Nasze metody się nie sprawdziły. Jak to zrobić? Prosta metoda - poprawić jakość życia mieszkańców ze wszystkich grup społecznych. Nieważne czy jest to 20-latek, 40-latek, 50 czy 70-latek. 

Przede wszystkim zdrowie, zdrowie, zdrowie. To są te pomysły, które zgłaszałam: Centrum Stomatologiczne i Centrum Profilaktyki i Diagnostyki Onkologicznej. To jest oczywiście poprawa jakości służby zdrowia w naszej placówce PZOZ-u, szpitalu św. Trójcy. 

Zwiększyć zasobność portfeli. Zmniejszyć opłaty za wodę i ścieki, bo to można zrobić. Zmniejszyć koszty codziennego utrzymania. Po to również jest bezpłatna komunikacja miejska, o której mówiłem. Inwestorzy, współpraca - jestem otwarta na współpracę, możliwości rozmowy z rządem, jak i przedsiębiorcami, co już pokazałam. Kilka pomysłów już zgłosiłam. Program "Mieszkanie+". Mieszkanie na start, okej, ale to daje mieszkanie na 10 lat, na wynajem. Chcę otworzyć państwa na program "Mieszkanie+". Każdy młody człowiek będzie mógł stać się właścicielem swoich czterech kątów za preferencyjne ceny. 

Współpraca z ważnymi przedsiębiorcami, ale też ściągnięcie inwestorów. Młodzi ludzie czekają na miejsca pracy, żłobek, przedszkole i ofertę kulturalną. I to chcę również stworzyć. Będziemy budować żłobki w Płocku, z tego co mówił prezydent, przedszkoli jest już wystarczająco miejsc. Stawiam na poprawę jakości życia mieszkańców, to dla mnie najważniejsze. 

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (40)

słyszałemsłyszałem

28 3

jak endrju twierdził że aby przyciągnąć młodych z powrotem to trzeba stworzyć im atrakcyjne miejsca pracy ( pomijam już to że miejsca pracy to on może stworzyć jedynie w ratuszu z przyległościami a i to dla partyjnych dołów) . Zapomniał jednak że te miejsca pracy powinny być dużo bardziej atrakcyjne niż te co mają poza Płockiem ! A ot jest trudno o ile to jest w ogóle możliwe . Zapomniał knur jak prosięciem był ! 15:26, 05.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ediiedii

2 0

po pierwsze muszą być miejsca pracy jeśli taki np.: ORLEN ma siedzibę w Płocku to niech prezes i dyrektorzy mieszkają tutaj niech oddychają tym samym powietrzem co mieszkańcy........a tak najlepiej płatne miejsca pracy tworzy w Warszawie, a płocczanie mają być wdzięczni za jakąkolwiek prać i dodatkowe atrakcje zapachowe.
Służba zdrowia tragedia brak specjalistów szczególnie pediatrów o rożnych specjalnościach, kardiologa dziecięcego nie ma chyba żadnego.......szpital na Winiarach.....cóż pozostawia bardzo wiele do życzenia............
Ja dla swoich dzieci nie widzę perspektyw w tym mieście ....
21:00, 07.10.2018


wszyscy wszyscy

19 3

chcą dopłacać ! Nie pytają jednak tego co się na te dopłaty składa czyli mieszkańców czy sobie tego życzą. Ludziom nie są potrzebne dopłaty do nędzy ale forsa w kieszeni a wtedy sobie kupią to na co mają ochotę, mieszkanie , usługi medyczne etc.
Zamiast współzawodniczyć w systemach rozdawnictwa ( które ktoś kiedyś z podkulonym ogonem będzie musiał zamknąć ) należy zwiększyć kwotę wolną od podatku do poziomu UK .
Wtedy co prawda na synekury w rozmaitych instytucjach kasy nie starczy ( i bardzo dobrze bo biurokracja się zmniejszy) a ludzie sobie mając kasę w kieszeni ( a nie w okienku państwa czy samonierządu) sobie sami poradzą. 15:32, 05.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EWDEEWDE

0 3

... powiedział "wolnorynkowiec" od Miękkiego Korwina...

PS. I nie jesteś @wszyscy. Wszyscy nie mogą być tak *%#)!& 17:27, 05.10.2018


pokłosiepokłosie

9 3

sytuacji w której pewien absolwent szkoły zawodowej który urósł do rangi przedsiębiorcy i samorządowca gospodarczego usiłował przekonać prorektora Politechniki że ma kształcić w "zawodach potrzebnych lokalnym przedsiębiorcom". Pan profesor słusznie się oburzył i odparł że gdyby tak było to zamiast inżynierów musiał by kształcić zbrojarzy betoniarzy oraz operatorów widlaków.Niewiele od horyzontu naszego przedsiębiorcy odbiegała wizja samorządu czy cokolwiek to jest w kwestiach "tworzenia" miejsc pracy czy przesławnego "otwierania miasta" dla inwestorów do czego stworzono specjalny wydział w którym różne wszechstronnie wykształcone panienki miały wodzić inwestora za rękę czy tam za co bądź.
Nic zatem dziwnego iż środowisko gospodarcze kształtowane przez wizje wodzenia za k....a się obsunęło w kierunku rynsztoka co skutecznie odstraszyło wszelkich młodych specjalistów od pozostania w Płocku. Z panienkami z ratusza konkurować nie mają co , z rozmaitymi pociotami , starymi repami i rurami partyjnymi też to poszli w świat. Zostały jeno takie wybitne jednostki jak radny dyrektor albo radny sosenka co od razu pojęli że droga kariery zawodowej jest trudna i pracochłonna a kariera polityczna na zadupiu niekoniecznie i wzięli swoje sprawy w swoje ręce 18:06, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxx

19 2

Dopiero co, lansowana była Akcja pozbywania się mieszkańców za bezzwrotne pożyczki aby tylko wyprowadzili się z Płocka, tworząc interes, gdzieś daleko... co było warunkiem otrzymania "pomocy". Nagle wszyscy pokochali mieszkańców, niemoc zapomnienia? 18:07, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dopóki dopóki

14 2

poziom radnych będzie dużo poniżej średniej miejskiej to trudno o czymkolwiek gadać . Gdyby o sam poziom chodziło to pół bidy bo jeszcze mamy tam tych co kupili głosy, miernych, biernych ale wiernych, lewusów ( by nie powiedzieć mocniej ) oraz bardzo ciekawy element : matołów i matolice . Znam jedna taką radną, nazwiska ma się rozumieć nie wymienię. Nie jestem już najmłodszy i to i owo w życiu widziałem ale mogę przysiąc że głupszej od niej osoby w życiu nie spotkałem . Nigdy i nigdzie ! I zadaję sobie pytanie jaki to mechanizm to coś doprowadził do rady miasta. Jakikolwiek on nie jest to nadaje się do d..y! Podobnie jak cały ten fajans zwany samorządem . Wśród kandydatów jest sporo porządnych ludzi chociaż większość to pospolite męty i karierowicze, i co z tego skoro ten system nawet z porządnych z czasem uczyni tanie k...y!? 18:57, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

przywiazac za przywiazac za

8 2

nogę łańcuchem do kaloryfera?

kolega próbował tak z żona....dziwna kobieta...obraziła się... 18:59, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

no cożno coż

8 0

2500 plus dla każdego mieszkańca? 19:11, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PKPPKP

7 4

Cytuję geniusza : >>>>Jak to zrobić? Prosta metoda - poprawić jakość życia mieszkańców ze wszystkich grup społecznych. Nieważne czy jest to 20-latek, 40-latek, 50 czy 70-latek. <<<

Genialne a nawet kongenialne,a jakie proste! Po prostu Piekne Ku(lp)a Piękne.
Pozostaje jeden drobiazg : JAK TO ZROBIĆ?
I moze jeszcze jeden drobny szczegół: potrzebne jest ZDEFIONOWANIE I PARAMETRY TEJ POPRAWIONEJ JAKOSCI.
I jest sporo takich co łykają takie okrągłe dyrdymaly w postaci prawd objawionych jak młody pelikan rybki. 19:11, 05.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ss

2 1

jako wyborca partii "wysoce wyedukowanych i z wielkich miast" najlepiej wiesz gdzie szukać tych co łykną wszystko. I rzeczywiście- problem został już dawno zdefiniowany i szeroko opisany. A że lemingi i pelikany są z obu stron barykady, to też nic nadzwyczajnego; ilość głupców wśród woźniców i profesorów jest podobna. Niezależnie od politycznych proweniencji. 20:02, 05.10.2018


do s do s

2 1

zwidziałem na wlasne oczy jak z zachwytem łykali te wszystkie okrągle i puste frazesy, zwykłe dyrdymały a nawet brednie.
A jeden taki to nawet wyraził oczekiwanie i zgłosił a priori postulat aby utworzono sojusz tych najbardziej okrągłych frazesów z tymi największymi bredniami. Z uwagi na garnitur z kamizelką mógł on być przez niektórych wzięty nawet za profesora jakieś prowincjonalnej uczelni, ale tylko z uwagi na ten garnitur i tylko przez tych, którzy żadnej uczelni nie widzieli nawet z ulicy. 20:44, 05.10.2018


moja jakość moja jakość

13 2

życia by się poprawiła gdybym był świadkiem defenestracji płockiej . Polegała by ona na tym że rozjuszony tłum mieszkańców wtragnąwszy do ratusza wyrzucał by radnych , prezydentów i pomniejszych dyrektorów przez okna . Gdyby im powyrywali wprzódy niektóre kończyny to tym lepiej. Może to by obudziło zdrową refleksję u kandydatów na synekury że lepiej mierzyć siły na zamiary .Na razie kasa się kręczy i powodów do rozjuszenia tłumu nie ma ale z czasem kto wie , kto wie!? Może wtedy pocznie się prawdziwy samorząd!? A na razie nie wiedzieć czemu wszyscy udają że to wszystko na poważnie . Ładne rzeczy! 19:30, 05.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nicknick

2 1

Prawdziwa Defenestracja Płocka byłaby okrutna, pod oknami ratusza chodniki bardzo twarde, nawet lot z najniższej kondygnacji grozi poważnymi obrażeniami. Rozważ czy nie poprawiła by się wystarczająco twoja jakość życia, gdybyś był świadkiem "defenestracji po płocku", czyli przerzucenia przez szklane balustrady na Wzgórzu Tumskim, żeby się zbliżyć do pierwowzoru. To i tak byłaby duża rzecz, "jak na płockie warunki".
Ale trzeba pamiętać, że za 3 lata może się zdarzyć Biala Góra a nie wiadomo co wcześniej.
20:07, 05.10.2018


nick jak nick nick jak nick

7 2

Wiem o której osobie piszesz wnikliwy obserwatorze. Podzielam tę opinię, ale proponuję drobną korektę, ilościową. Na taką samą ocenę w tej radzie zasługują jeszcze 4 jej koleżanki, przy czym trzeba zaznaczyć że gwiazdy te są we wszystkich opcjach i rozkład jest dość równomierny. Żeby nie było posądzenia o antyfeminizm dodam, że jest jeden radny jeszcze głupszy od rzeczonej gwiazdy a ponadto jest tam 5 następnych niewiele mniej wybitnych inaczej. Tych geniuszy inaczej jest po równo w koalicji i w opozycji. Ciekawe, że kilku z nich ustawiono bardzo wysoko na listach. 19:42, 05.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

niestety nie niestety nie

2 1

może istnieć głupszy bo już by dawno nie żył, mogę się jednak mylić i chętnie poznam osobiście rzeczongo głupola. Swoją drogą zawsze wolałem swoje doświadczenia z psychiatrii bo to były ciekawe osobowości a nie zwykli *%#)!& ale na bezrybiu i rak ryba 21:38, 05.10.2018


niestety niestety

1 0

te przy. głu . py są bardzo żywotne, są odporne na wszystko, mają nadzywczajną moc przetrwania, bardzo trudno to wyplenić, nawet roundap tego bierze. 09:47, 06.10.2018


REKLAMA

rada rada

12 0

miasta powinna co najwyżej liczyć 11 osób.Proponuję porównać ilu radnych liczą wielkie światowe metropolie.Przed kandydowaniem do rady wszyscy kandydaci powinni przejść test określający ich inteligencję.Potem egzaminy z ekonomii,finansów,psychologii,kultury, historii i teorii państwa.Potem dopiero mogliby wejść na listy.Ocena niektórych radnych przez jednego z forumowiczów trafna.Niestety obywatelskość i postawy prospołeczne nie powodują na których miejscach list kandydaci się znajdują.Bezwzględne posłuszeństwo i wasalność często powodujące dobre biorące miejsce.Tu nie liczy się działanie PRO PUBLICO BONO.Liczy się nie demokracja.Liczy się trwanie przy korycie. 20:16, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxx

6 2

moja jakość 19:30, 05.10.2018..................czyli nic się nie zmienia ........Ci sami dążą do celu wyznaczonego przez tzw opozycję. Siać zamęt i wyprowadzić ludność na ulice....
czyli opcja ruska........ do tej pory zawsze Umarzana przez swojaków......aby nie było DOCHODZENIA PRAWNEGO.

20:19, 05.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

zenuśzenuś

4 4

weż tabletki i idź spać, Polska sobie poradzi bez ciebie 21:40, 05.10.2018


XYXY

3 2

Przecież to TY SAM jesteś ZARAZEM o[pozycją) do Rządu PL ("zatrute jedzenie, Obcy-UFO, reptilianie itp., zmowa CBŚ, CBA i prokuratur przeciw tobie, etc. etc. etc.)" oraz do opozycji w Radzie Miasta- zainteresowani znajdą na forach.
Fixum dyrdum, jak powiedziałby Nikodem Dyzma o Żorżu Ponimirskim. 22:14, 05.10.2018


Obietnice cuduObietnice cudu

5 8

Ta kobita obiecuje stworzyć tu raj na ziemi: zasobne portfele i większość rzeczy znacznie taniej a niektóre nawet za darmo. Zyć nie umierać, a jak już kto umrze to pochówek też powinien być taniej albo nawet za darmo.
Tylko jak to stworzyć , kto i z czego za to ten raj zapłaci, chyba że ona potrafi zrobic to za dramo.
Ale na początek tych cudów trzeba zaczać do rzeczy najprostszej i najłatwieszej: przekonać księży żeby zrezygnowali ze swojej doli. 20:26, 05.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

towarzyszu inżtowarzyszu inż

4 2

dajcie sobie spokój.Czas popilnować wnusiów. 20:53, 05.10.2018


jak zatrzymać jak zatrzymać

5 0

i przyciągnąć?
PROSTE: tych co jeszcze tu są PRZYKUĆ ŁAŃCUCHAMI do fundamentów a tych już wyjechali PRZYCIĄGNĄĆ CIĄGNIKIEM po uprzednim skuciu ich kajdankami ze stalową linką i zaczepieniu tej linki do haka ciągnika. 09:40, 06.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

można też można też

6 0

zakazać wyjeżdżania, wprowadzić nakaz pracy w Płocku. Przedsiębiorcy się ucieszą bo będą mogli zatrudnić inżyniera jako kopacza rowów , doktora ekonomii na stróża a lekarza jako pomoc do kadr. Jak się zabroni wyjeżdżać to za jakiś czas ludność się podwoi i bezrobocie wyniesie 50% ,ponieważ mieszkań nie przybędzie to większość będą stanowić bezdomni , jako że natura ludzka ułomną jest to i przestępczość będzie jak trzeba .Innymi słowy rozwój jak cholera więc i nakłady na promocję trzeba będzie zwiększyć i już sponsorować nie jeden festiwal ale ze dwadzieścia festiwali. Najlepiej żeby w ogóle nie schodzili z plaży. 10:07, 06.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jak zatrzymać siłę Jak zatrzymać siłę

3 1

robocza w Płocku - Jest prosta odpowiedź: WRÓCIĆ DO "GALERII" w starym wydaniu.
Trzeba zwrócić miasto w stronę rzeki i tam tworzyć nowe firmy i miejsca pracy. Postawić na bardzo konkurencyjny (tani) transport wodny. Z uwagi na stan rzeki realizować żeglugę za pomocą GALER. Miejsce z kilkoma lub więcej galerami to GALERIA - ludzie bardzo lubią galerie, niektórzy wprost zyć bez galerii nie potrafią. Chcą galerii, dam im to w postaci galer. Każda galera to jakieś nawet ze trzydzieści miejsc pracy a taki galernik ma zapewnioną robotę przez kilka lat. Zupełnie inna sprawa, że musi cięzko pracować tylko za miseczkę ryżu. Przy niskich kosztach inwestycyjnych (ile może kosztować galera przy produkcji przemysłowej) i dużym popycie na galery odrodzi się tutejszy przemysł stoczniowy, czyli będziemy wreszcie mieli upragniony rozwój i nowe miejsca pracy w prestiżowej branży przemysłowej. Przy tak niskich kosztach pracy (galernik pracuje praktycznie tylko za koszt prostego wyżywienia) pojawi się "renta armatorska", armatorzy będą realizowali wysokie zyski, z czasem powstanie wysoka nadwyżka wolnego kapitału rodzimego - będzie z czego inwestować w dalszy dynamiczny rozwój, może nawet w wysokie innowacyjne branże i technologie. 11:47, 06.10.2018


to że młodzi to że młodzi

13 0

wyjeżdżają to jeszcze pikuś, będą wyjeżdżać również ludzie w średnim wieku a nawet starsi z jednego prostego powodu. Warunki do życia w mieście są coraz gorsze . Pod każdym niemal względem , fatalna komunikacja, brak oferty kulturalnej , brak możliwości uprawiania sportu, wypoczynku. Starówka , skarpa i nabrzeże to obraz nędzy i rozpaczy. Z pracą jest dobrze jedynie dla sprzedawców za 2 tysia brutto, miastem rządzą przygłooopy i przestępcy . To na cholerę normalny człowiek ma tu mieszkać? 16:37, 06.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

cudniecudnie

3 0

trafiony w sedno komentarz !!!!!!!!! 21:10, 06.10.2018


szczególnie trafionyszczególnie trafiony

4 0

zwrot:
,,miastem rządzą przygłooopy i przestępcy" 21:12, 06.10.2018


smutne alesmutne ale

3 0

PRAWDA 21:43, 06.10.2018


a po coa po co

6 0

zatrzymywać? skoro nie ma roboty to mają się zapisywać do pośredniaka ? niech wyjeżdżają!
w końcu jak miasto się skurczy to może będzie bardziej normalnie . Płock się trzyma jedynie na tej kroplówce z Orlenu i oby się to jak najprędzej skończyło.Mały budżet , nie będzie chętnych do jumania 09:43, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

propozycjapropozycja

4 0

chcecie zatrzymać młodych?.Panie Nowakowski i wszyscy święci miejski.Zamieńcie miasto w jeden wielki rozrywkowy cyrk.Festiwale niech będą nie raz w tygodniu po trzy dni lecz niech będą raz w tygodniu po 7 dni.Jeden się będzie kończył w poniedziałek o godzinie 7,a drugi będzie się zaczynał o godzinie 15 tego samego dnia.Pomiędzy 7 a 15 władza będzie podpisywała faktury dla organizatorów.Obrót u sklepikarzy,taksówkarzy,hotelarzy,knajpiarzy i dostawców wszelkich uciech będzie tak duży,że podatki wzrosną wyśmienicie.Miasto nie będzie musiało troszczyć się o mieszkańców bo ci w przypływach rozpaczy sami się wyprowadzą.Zauroczeni miejscem i bezkarnością picia i balangowania przyjezdni tzw turyści i miłośnicy tzw kultury po spożyciu będą mało widzieli i mało ich będzie co obchodzić.No i o to właśnie będzie chodzić.A więc radni podejmijcie taką uchwałę by miasto zmieniło się nie na Płock tylko na Balangowo. 14:36, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stawiam stawiam

7 0

dolary przeciw orzechom że Płock wróci do stanu sprzed 1960 roku. Władza w mieście będzie leżała na ulicy i nikt nie będzie chciał się po nią schylić. I to będzie realizacja klasycznej triady rozwojowej : stagnacja, wzlot i upadek. Powstanie samorządu czy cokolwiek to jest w zasadzie przypieczętowało los miasta ponieważ zostało ono zgodnie z duchem epokowej reformy oddane w pacht politykierom, złodziejom, oszustom, leniom , zwykłym bandytom i pomniejszym k....m. Rezultat jest łatwy do przewidzenia. Jego symptomy w zasadzie widać na każdym kroku i trzeba być na prawdę zaślepionym by tego nie widzieć. Kiedyś przed kopem industrialnym Płock był miastem "emerytów i róż" , po upadku będzie miastem ruder , wyludnionych osiedli i bezdomnych . Sam urok i czar 15:02, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do stawiamdo stawiam

5 0

będzie miastem z zdegradowanym wymarłym centrum.Będzie miastem ze zniszczoną starówką która wygląda wręcz tragicznie.Miastem gdzie interesy będą robić ci co trzymają z władzą.Miastem gdzie dług miasta spowoduje tragiczną stagnację.Dalej wymieniać?. 20:17, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

ediiedii

2 2

po pierwsze muszą być miejsca pracy jeśli taki np.: ORLEN ma siedzibę w Płocku to niech prezes i dyrektorzy mieszkają tutaj niech oddychają tym samym powietrzem co mieszkańcy........a tak najlepiej płatne miejsca pracy tworzy w Warszawie, a płocczanie mają być wdzięczni za jakąkolwiek prać i dodatkowe atrakcje zapachowe.
Służba zdrowia tragedia brak specjalistów szczególnie pediatrów o rożnych specjalnościach, kardiologa dziecięcego nie ma chyba żadnego.......szpital na Winiarach.....cóż pozostawia bardzo wiele do życzenia............
Ja dla swoich dzieci nie widzę perspektyw w tym mieście ....
21:18, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ediiedii

0 3

po pierwsze muszą być miejsca pracy jeśli taki np.: ORLEN ma siedzibę w Płocku to niech prezes i dyrektorzy mieszkają tutaj niech oddychają tym samym powietrzem co mieszkańcy........a tak najlepiej płatne miejsca pracy tworzy w Warszawie, a płocczanie mają być wdzięczni za jakąkolwiek prać i dodatkowe atrakcje zapachowe.
Służba zdrowia tragedia brak specjalistów szczególnie pediatrów o rożnych specjalnościach, kardiologa dziecięcego nie ma chyba żadnego.......szpital na Winiarach.....cóż pozostawia bardzo wiele do życzenia............
Ja dla swoich dzieci nie widzę perspektyw w tym mieście ....
21:26, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Ediegodo Ediego

3 1

pisze się nie w TYM MIEŚCIE tylko w NASZYM MIEŚCIE.Jeśli NASZE MIASTO jest TYM MIASTEM to znajdź sobie inne miasto gdzie będziesz dalej gadał o jakimś TYM MIEŚCIE.Takim stwierdzeniem wystawiasz sobie laurkę człowieka którego nie obchodzi MOJE MIASTO.Ono jak widać nie jest twoim miastem. 22:18, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Płock miał Płock miał

1 0

jeden jedyny impuls rozwojowy w najnowszej historii i ten impuls już wygasł, wygenerował co miał wygenerować i nic więcej z tego nie będzie. Nowy się nie pojawił i już się najprawdopodobniej nie pojawi. NIKT z rządzących miastem nie potrafił tego zrozumieć ani też wyciągnąć wniosków.Zamiast chrzanu o nieustającym rozwoju należało się dawno temu zastanowić jak utrzymać pewien poziom i jakość życia w sytuacji kurczenia się miasta i braku szans wzrostu w jakiejkolwiek dziedzinie . Mieszkańców a w szczególności młodych się nie zatrzyma , nie ma czym i nie będzie. I z tym się trzeba pogodzić i wyciągnąć wnioski. Płock jest już w pewnym sensie emerytem i to porównanie ma głębszy sens niż się może wydawać. Młodość , szanse i perspektywy się skończyły bezpowrotnie . W szczególności żadna rewitalizacja starówki nie nastąpi a to z tego prostego powodu że nie ma ani wizji ani planu ani też pieniędzy wbrew pozorom. Nawet gdyby były to przecież bez wizji i planu zostaną zmarnowane . Ponieważ starówka to serce miasta to będzie miasto takim emerytem ze zrujnowanym sercem co wiadomo do czego prowadzi . 11:11, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kasa dla kazdegoKasa dla kazdego

1 0

A co tam u Michałka Sosnowskiego słychać ? Głosy już kupione czy zbierana kasa dopiero ?
Nawet kobite do pracy musiał wyślac a ta nie miała z kin zostawić dziecka to wzięła je ze sobą ah ta kręgielnia ratuje wszystkim zycie 08:59, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KoralikKoralik

1 0

Maciej D na prezydenta!
Synek wkoncu odżyje i będzie mógł zdjąć kaptur z głowy i przestanie się bać tym co winny pieniądze :-) i przestanie używać numeru 997 jak ktoś upomni się o swoje 09:02, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA