Zamknij
REKLAMA

Zaskakująca decyzja. Z SLD do wyborów, ale popierają kandydata...

11:49, 05.10.2018 | K.B
Skomentuj
REKLAMA

– Bartek nie obiecuje 27 aquaparków, 44 mostów przez rzekę Wisłę i 40 mld ściągniętych środków finansowych od władz centralnych. Wie, co jest potrzebne mieszkańcom. Orientuje się także, jakie są możliwości budżetowe. Obaj też realnie stąpamy po ziemi i mamy wspólne cele, bo te wynikają z tego, co zgłaszają sami mieszkańcy – tak w piątek wypowiadał się Tomasz Kominek o Bartoszu Leszczyńskim ze stowarzyszenia Płock TuMy. Stowarzyszenie, pomimo że do wyborów idzie wspólnie z SLD, poparło kandydaturę Kominka na prezydenta Płocka.

–  Stowarzyszenie Płock TuMy i ja jako Bartosz Leszczyński, a także Włodzimierz Leszczyński – kandydaci do Ray Miasta Płocka zdecydowaliśmy się poprzeć kandydaturę Tomasza Kominka na stanowisko prezydenta miasta Płocka – napisano w oświadczeniu wystosowanym przez stowarzyszenie. W piątek decyzję zakomunikowali dziennikarzom na starówce w obecności Tomasza Kominka. – Tomasz to człowiek, którego dobrze znam. Z którym wiążą mnie więzi koleżeńskie. Nigdy mnie nie zawiódł, jest otwarty na kompromis. Ufamy i wierzymy, że gdy wyborcy zdecydują się poprzeć nasze kandydatury, tzn. gdy Tomasz zostanie prezydentem, a my radnymi miasta Płocka, te drobne różnice między naszymi programami, które zauważamy, rozwiążemy w drodze konstruktywnej dyskusji – podkreślili panowie. Dalej dodają, że „nie barwy polityczne i logotypy powinny kierować naszymi wyborami”.

Tomasz Kominek zapewniał, że to nie żadna znajomość podyktowana wyborami zaplanowanymi na 21 października, tylko konsekwencja działań jeszcze w czasie tworzenia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (a właściwie przekształcenia dawnego MZOS-u w kolejną miejską spółkę), kiedy wspólnie starali się, działając "po koleżeńsku zabezpieczyć pracowników".  – Od tamtej pory uczestniczymy w życiu Płocka i płocczan. A jesteśmy też jednymi z najmłodszych kandydatów w tych wyborach samorządowych, zarówno na radnych, jak i w moim przypadku, na prezydenta Płocka – dodawał kandydat PSL na włodarza miasta. – To nie szyldy partyjne, ani warszawska polityka powinny budować samorząd. Ludzie, jeśli chodzi o politykę centralną, są już przepompowani negatywnymi emocjami. Oczekują od nas, byśmy zajęli się zwykłymi problemami. Z Bartkiem, można rzec, że jesteśmy na łączu. Ludzie ze stowarzyszenia chodzą po osiedlach. Pytają mieszkańców, czego im potrzeba.

Przyznał, że są pewne "drobne" różnice między ugrupowaniem spod znaku zielonej koniczynki a stowarzyszeniem Płock TuMy. – Chcemy być taką realną alternatywą dla tych, którzy od lat sprawują funkcję czy to prezydenta Płocka, czy radnych, realną alternatywą dla Platformy Obywatelskiej i dla PiS-u. Czasem takie koleżeństwo, zwykła, naturalna więź łącząca kolegów może więcej dobrego zorganizować dla Płocka i płocczan niż wszystkie szyldy partyjne – przekonywał, z kolei Leszczyński dopowiadał, że są ludźmi młodymi, z pomysłami, ponadto czas na zmiany pokoleniowe w radzie miasta.

Dlaczego w takim razie, przy zaledwie „drobnych różnicach programowych”, od razu PSL nie utworzyło wyborczej koalicji ze stowarzyszeniem Płock TuMy? – Nie my grzebaliśmy w kodeksie wyborczym. I to nie my powołujemy dwie komisje wyborcze, jedną do wyborów, a drugą do liczenia – tłumaczył Kominek. - Stajemy tu jako koledzy, młode pokolenie, bez względu na to, czy ktoś ma w klapie koniczynę, czy ma bardziej czerwone czy zielone ulotki.

Leszczyński zapewniał, że „był fair i nie grał na dwa fronty”. Liczył na ogólną koalicję ugrupowań opozycyjnych wobec PiS, chociaż w tamtych rozmowach nie wzięło udziału PSL. – W pewnym momencie Platforma Obywatelska z Nowoczesną odeszli, a przy stole zostało stowarzyszenie Płock TuMy i SLD. Jednak ta koalicja obywatelska, którą tak szumnie ogłasza się w kraju, w Płocku działa trochę na innych zasadach. Trzeba spojrzeć na to jasno, samodzielnie nie mielibyśmy szans w wyborach samorządowych. Wydaje się, że ,nasze miasto nie jest gotowe na ruchu społeczne. Weźmy wyniki poprzednich wyborów, ruchy społeczne nie dostały się do rady miasta. A nam zależy właśnie na budowaniu w Płocku ruchu społecznego i na realizacji własnego programu, stąd ta koalicja z SLD.

In vitro

Tomasz Kominek podczas debaty z udziałem kandydatów na prezydenta Płocka w Hotelu Herman nie chciał odpowiedzieć ani tak, ani nie, czy gdyby został prezydentem, poparłby dofinansowanie zabiegów in vitro z budżetu miasta. W piątek natomiast zapewniał, że z Bartoszem Leszczyńskim nie poróżnił się w zakresie poparcia dla in vitro, tylko odnośnie pomysłu na samo wprowadzenie tej metody w zakres miejskiego dofinansowania. Także uważa, że młodym małżeństwom trzeba pomagać, jednak jest to „za bardzo intymny temat by wprowadzać go na radę miasta”. – Różne emocje towarzyszą sesji, bardzo często jest tam bita piana polityczna. A tu potrzeba spokoju, odpowiedzialności oraz pewnej intymności, stąd propozycja wygospodarowania kwoty w budżecie miasta na rzecz szpitala miejskiego, by to szpital, a nie rada miasta, rozwiązał problem. Z przyjemnością zgodziłem się na propozycję kompromisu. W mojej ocenie przy tym temacie bito pianę polityczną, czego z kolei ja sobie nie życzyłem. Zwłaszcza, że chodzi o realną pomoc ludziom.

Leszczyński uważał, że właśnie ta sprawa pokazuje, że potrafią ze sobą rozmawiać i dochodzić do konsensusu. – To mi się też podoba, że traktujemy się po partnersku, chociaż Tomasz jest ode mnie dłużej w polityce.

Do kogo zatem Leszczyńskiemu bliżej pod względem programowym, do SLD czy PSL? Leszczyński podkreśla, że chodzi o realizację programu stowarzyszenia, jak bezpieczeństwo na Podolszycach, druga nitka Wyszogrodzkiej, karta płocczanina, zagospodarowanie terenów inwestycyjnych, remont starówki, wprowadzonego do porozumienia z SLD. A te punkty też się pokrywają z wizją Tomasza Kominka na Płock.

SLD: To nie nasza sprawa

Szefowa lokalnych struktur SLD, Litosława Koper o decyzji Leszczyńskiego dowiedziała się wcześniej. – Jest to autonomiczna decyzja stowarzyszenia Płock TuMy, z którym nie mieliśmy żadnych uzgodnień co do poparcia jakiegokolwiek kandydata w tych wyborach samorządowych - poinformowała. - Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica-Razem w Płocku nie uczestniczył w jej podejmowaniu i nie czuje się zobligowany do jej komentowania. To zupełnie nie nasza sprawa.

A skoro SLD nie wystawia własnego kandydata w starciu na prezydenta Płocka, to czy kogoś poprze? Koper na to pytanie wciąż jednoznacznie nie odpowiada. – Prosimy o cierpliwość – zaznacza.

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (26)

Bury JanekBury Janek

48 2

Tu mamy kliniczny wręcz przykład politycznej schizofrenii; niby konserwatywny kandydat z niby konserwatywnej "partii chłopskiej" idzie ramię w ramię z... "postepowym" działaczem "postępowej" partii ... antyklerykalnej.
Tu nie trzeba wybitnej inteligencji czy znajomości psychiatrii. Wystarczy autentyczny - zdrowy chłopski rozum...
A twórcy tych egzotycznych KOALICJI-nie wiedzą o tym? Niektórzy pewnie nie, ale niektorzy z pełną premedytacją zawiążą sojusz (sic!) z każdym! -W wiadomym celu.

Taka to konserwatywna ta partia...;) 17:37, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nihil NoviNihil Novi

28 1

dla kogo zaskakująca dla tego zaskakująca... 17:38, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jużjuż

33 2

się nawet czytać tego nie chce. Szkoda nafty i męczenia oczu. 17:41, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxx

25 5

I tak odpadli z tego, gdzie byli niepotrzebni......Jak z Judaszem....... 18:17, 05.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

badacz UFObadacz UFO

5 2

czyt. "z Obcymi" 19:41, 05.10.2018


k...ak...a

12 3

k....e łba nie *%#)!& ( chodzi o kurkę ) 19:03, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie rozumiem, conie rozumiem, co

16 5

"to" jest? czy ktoś "to" zna?

chyba, ze ktoś cos komuś obiecał, ze jak cos, to nie zapomni...? 19:05, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niezleniezle

25 3

tacy młodzi a już tak umieją kombinować? 19:07, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OsaOsa

23 2

Za poparcie stołeczek w ratuszu będzie... 19:18, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zz

27 3

już od wielu lat zawiązała się koalicja PO PSL SLD i po wyborach jak przejdą będzie tak dalej na sesjach rady miasta łapki będą szły w górę. 19:21, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ale fetorale fetor

18 6

zdradzieckie partie nadal do koryta dążą 20:05, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Darek Darek

21 3

Jestem teraz w PSL. Wcześniej bylo SLD. Bardzo dziękuję za ciepłą posadę w spółce gminnej. Dzięki temu mogę uprawiać swoją pasję, bo z roboty już o 15 wychodzę i olewam. Dziękuję raz jeszcze. 21:04, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ChrisChris

17 4

Artykuł o spotkaniu Kretyna z *%#)!& i ich planach co do NASZEJ przyszłości... Łączy ich marny intelekt i nieumiejętność składnej wypowiedzi w języku kraju pochodzenia... 22:29, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

piksonpikson

16 4

To brzmi jak ustawianie prywaty, ludzie przeczytajcie to ze zrozumieniem:
"Tomasz to człowiek, którego dobrze znam. Z którym wiążą mnie więzi koleżeńskie. Nigdy mnie nie zawiódł, jest otwarty na kompromis. Ufamy i wierzymy, że gdy wyborcy zdecydują się poprzeć nasze kandydatury, tzn. gdy Tomasz zostanie prezydentem, a my radnymi miasta Płocka, te drobne różnice między naszymi programami, które zauważamy, rozwiążemy w drodze konstruktywnej dyskusji ? podkreślili panowie. Dalej dodają, że ?nie barwy polityczne i logotypy powinny kierować naszymi wyborami?. Jeden i drugi czego oni dokonali oprócz tego, że się pchają do koryta? 23:11, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czyli BARTEKczyli BARTEK

21 1

ma pomysł na siebie...po prostu chce być szefem spółki miejskiej i jest mu obojętne...

...jak to leciało....wczoraj byliśmy w Nowoczesnej,... KOD tez nas przytulił, ale byliśmy za daleko...przez chwile w drzwiach .... z LSD, ale było ich za dużo, wiec wymyśliliśmy a jutro będziemy z ZSL...pojutrze z PEŁO, jak będą mnie chcieli to i Jarkowi nie odmówię..."bierzta mnie"... bo jesteśmy GWIAZDY z towarzystwa wzajemnej adoracji...? bo jak nie t łopata albo miotła...? 23:16, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

I tuI tu

9 0

I tu g.... i tu g....! 23:40, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wyborca Wyborca

11 0

Za ile, znaczy za co?
Pytanie retoryczne
A pa ie K. większego obiecywacza od Pana to nie ma, ile razy choćby w. HERMANIE obiecywał pan miliardy od Struzika.
Po co.sciema jak i tak wiadomo, że. Deal już zawarty 07:09, 06.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Joint Joint

2 0

, zdecydiwalismy" to liczba mnoga, a tu widzę jednego chętnego do układu 09:35, 06.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AchAch

6 1

To trzymanie w napieciu przez towarzyszke koper.....niewiadomo kogo popra buahahahaahah.....pewnie kulpe buahahahaha 10:31, 06.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TaaaaTaaaa

6 0

Ta niepewność..... cały drżę.... co to będzie co to będzie????? Cóż za strategia :-)
Nie dziwię się że została szefową struktur - tęgi mózg :-) 13:58, 06.10.2018


a zktórych a zktórych

7 1

to Leszczyńskich ? Potomek króla czy przodkowie obstalowali nazwisko na bazarze!? Bo z mordy do króla ni ch..a nie podobny ! 16:39, 06.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OjOj

4 1

Brawo tak trzymaj nadajesz się Bartuś do polityki rozwijaj się dslej A potem w posly można iść *%#)!& ludzie to kupią 19:57, 06.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

a zktórych a zktórych

2 0

to Leszczyńskich ? Potomek króla czy przodkowie obstalowali nazwisko na bazarze!? Bo z mordy do króla ni ch..a nie podobny ! 21:19, 06.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a ta a ta

1 0

mścisława burak to daje temu starcowi z pezetpeeru czy nie !? 21:23, 06.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Kominado Komina

3 0

"Bartek nie obiecuje 27 aquaparków, 44 mostów przez rzekę Wisłę i 40 mld..." a kto to obiecuje Panie Kkminek? bo po jedym to naliczylem... 23:01, 06.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdAd

2 0

Ludzie awantury waśnie o polityke różnych partii robią ,a tępe tak łepetynki że nie widzą że platfa zetesel i czerwieńce to jedna grupa trzymająca układziki :)))) 10:05, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA