Zamknij
REKLAMA

Działalność edukacyjna organizacji pozarządowej w czasie epidemii

15:56, 24.06.2020 | artykuł partnera
Skomentuj

Działalność edukacyjna organizacji pozarządowej w czasie epidemii

Stowarzyszenie Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja od początku swojego istnienia prowadziło działalność edukacyjną w dwóch zasadniczych obszarach:

- w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Trzecia Młodość” dla seniorów,

- w ramach Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji Pozaformalnej im. prof. Stanisława Portalskiego z siedzibą w LO im. Jagiełły (dawniej Młodzieżowa Akademia Gimnazjalistów) dla młodzieży ostatnich klas szkół podstawowych i oraz klas początkowych szkół ponadpodstawowych Płocka i okolic.

W normalnych warunkach są to, bądź zajęcia grupowe w małych grupach warsztatowych, bądź audytoryjne zajęcia wykładowe. W czasie epidemii, począwszy od połowy marca br., zarząd Stowarzyszenia zdecydował o kontynuacji projektów przewidzianych do ukończenia z końcem czerwca br. w formie zdalnej. Były to m. in. zajęcia dofinansowane przez głównego sponsora, PKN ORLEN S.A., dzięki czemu została zapewniona możliwość sfinansowania tych zajęć.

 

Ponieważ w przypadku wszelkich działań zdalnych jest tak, że najtrudniejszą sprawą jest przygotowanie odpowiednich materiałów dydaktycznych, to w przypadku naszych projektów utworzono materiały, bądź wykorzystane z twórczości Wiktora Niedzickiego (za zgodą autora) zostały przesłane do znacznie szerszego grona odbiorców (młodzieży, rodziców i nauczycieli) niż wynikało to z obowiązków wymienionych w stosownych umowach. Ze wstępnych uzyskanych opinii na temat tych materiałów wynika, że były one bardzo przydatne w realizacji kształcenia zdalnego w kilku płockich szkołach podstawowych, liceach ogólnokształcących i technikach.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA