Zamknij
REKLAMA

Najtańsze OC możesz wybrać sam!

08:24, 27.01.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i musi posiadać je każdy właściciel samochodu. Niestety, taka polisa może być sporym wydatkiem. Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Polisa ubezpieczeniowa OC, czyli odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowa dla właścicieli pojazdów, w tym także samochodów osobowych. Głównym celem tego typu ubezpieczenia jest ochrona właściciela pojazdu przed wywołanymi przez niego szkodami – wtedy odszkodowanie poszkodowanym wypłaca towarzystwo ubezpieczeniowe.

Za brak ważnego ubezpieczenia OC grozi bardzo wysoka kara, która obecnie, w 2020 roku, przekracza 5 tysięcy złotych! W związku z tym warto pamiętać o terminowym wykupieniu polisy – tylko wtedy można uniknąć takich konsekwencji.

Ceny polis ubezpieczeniowych OC różnią się jednak pomiędzy sobą. Wynika to z faktu, że towarzystwa ubezpieczeniowe stosują różne metody wyliczania kosztów polis. Jak wybrać dla siebie najtańsze OC?

Porównaj ze sobą różne oferty ubezpieczeń OC

Aby dowiedzieć się, który ubezpieczyciel może zaproponować najniższą cenę ubezpieczenia, warto porównać ze sobą wszystkie oferty. Tylko wtedy można wyselekcjonować taką polisę, która będzie kosztowała rzeczywiście niewiele.

Towarzystwa ubezpieczeniowe podczas kalkulacji kosztów polis proszą klienta o podanie szeregu różnych informacji o jego pojeździe, historii ubezpieczeniowej oraz swoich danych osobowych. Dopiero wtedy można dowiedzieć się, gdzie dostępne jest najtańsze OC. Wobec tego sam fakt, że innej osobie udało się kupić najtańszą polisę u danego ubezpieczyciela, wcale nie musi mieć przełożenia na koszty ubezpieczenia innego kierowcy.

Aby porównać ze sobą koszty wielu polis, nie trzeba jednak udawać się do każdego ubezpieczyciela po kolei – można zrobić to znacznie prościej!

Tanie OC – nie tylko od agenta ubezpieczeniowego

Wielu kierowców w celu sprawdzenia kosztów różnych polis ubezpieczeniowych udaje się do agenta ubezpieczeniowego. Specjalista tego rodzaju może wykonać indywidualną kalkulację ubezpieczenia OC, a potem zaprezentować swojemu klientowi najkorzystniejsze oferty.

Jednak dzisiaj wcale nie trzeba odwiedzać agenta ubezpieczeniowego, aby dowiedzieć się, gdzie czeka na nas najtańsza polisa. To możliwe również za pomocą specjalnych serwisów internetowych!

Coraz więcej kierowców korzysta obecnie z kalkulatorów ubezpieczeniowych on-line – to specjalny typ kalkulatora, który ma na celu wyliczenie kosztów ubezpieczenia. Takie serwisy najczęściej wybierane są w celu wyliczenia kosztów ubezpieczeń samochodowych, w tym OC, AC, NNW.

Podobnie jak agent ubezpieczeniowy, także kalkulator może wskazać najtańsze OC. Kalkulacja przeprowadzana jest wtedy dokładnie w taki sam sposób – należy podać odpowiednie dane, a kalkulator on-line przeliczy wysokość składki w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Przykładowo, kalkulator Porówneo.pl sprawdza dla swoich klientów ubezpieczenia w najpopularniejszych towarzystwach: AXA, Aviva, Benefia, Link4, Generali, MTU24, Ergo Hestia, Proama.

Warto przy tym wskazać, że skorzystanie z kalkulatora tego typu jest całkowicie darmowe – nie ma także obowiązku wykupienia polisy znalezionej za pośrednictwem serwisu tego typu.

Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeniowego?

Zalety wyliczenia kosztów ubezpieczenia OC z kalkulatorem:

  • wiele ofert ubezpieczeniowych w jednym miejscu
  • oszczędność na zakupie ubezpieczenia samochodowego OC
  • szybka kalkulacja kosztów – nawet w kilka minut
  • możliwość wykonania kalkulacji w dowolnym momencie
  • możliwość sprawdzenia innych rodzajów polis, w tym AC, NNW
  • brak kosztów związanych z wyliczeniem stawki ubezpieczenia
  • indywidualnie wyliczona kwota polisy – jak u agenta ubezpieczeniowego
  • czytelna prezentacja ofert od najtańszej do najdroższej
  • możliwość zakupienia polisy w cenie wyliczonej w kalkulatorze

Jak wyliczyć koszt polisy OC przez kalkulator ubezpieczeniowy?

Samodzielne policzenie wysokości ubezpieczeń OC u różnych ubezpieczycieli jest bardzo proste, gdy korzystamy z kalkulatora on-line.

Na początku należy wybrać odpowiedni typ ubezpieczenia, na przykład ubezpieczenie OC. Kolejnym krokiem jest wypełnienie specjalnego formularza, w którym umieszcza się dokładne informacje w różnych kategoriach: samochód, ubezpieczenie, a także właściciel.

Na podstawie podanych informacji kalkulator może rozpocząć wyliczenia – można zobaczyć je już po około minucie. Wyniki są uszeregowane od najtańszego do najdroższego ubezpieczenia, dlatego można od razu zobaczyć, który ubezpieczyciel oferuje najkorzystniejszą polisę.

Co więcej, za pomocą kalkulatorów ubezpieczeniowych klient może samodzielnie wykupić wybraną polisę OC w wyliczonej cenie. W tym celu wystarczy tylko kliknąć na przycisk zakupu, żeby następnie przenieść się na stronę ubezpieczyciela i tam dopełnić niezbędnych formalności.

Podsumowując, aby wybrać najtańsze OC, nie trzeba wcale udawać się do siedziby towarzystwa albo do agenta ubezpieczeniowego. Teraz najkorzystniejszą polisę można znaleźć całkowicie on-line – bez konieczności wychodzenia z domu, a potem od razu wykupić ją w najniższej cenie!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone