Zamknij
REKLAMA

Ośrodek leczenia uzależnień w Warszawie

08:20, 07.10.2019 | T.?
Skomentuj

Czy ciężko zacząć

Pierwszym celem, jakie stawia przed sobą osoba uzależniona jest dojście do wniosku, że problem występuje. Uzależnionym można być od narkotyków, alkoholu, pracy, gier komputerowych i wielu innych rzeczy. To, co będzie wpływało na ciało zależy od indywidualnych predyspozycji człowieka. Wiadomo, że dzieci, które całe dnie spędzają przed komputerem nie będą w stanie prawidłowo funkcjonować jeśli zabraknie dostępu go gier. Będzie im się ciężko odnaleźć w życiu przez co zaczną się problemy z kolegami i zdrowiem. Najczęściej to najbliżsi mówią drugiej osobie, że ma problem z uzależnieniem. Jest to pierwsza sugestia, na którą nie wolno być obojętnym. Czasami to pomaga i dziecko lub dorosły zaczyna odcinać się od swojego uzależnienia, jednak jeśli nie widać efektów, trzeba sprawę zgłosić do ośrodka leczenia uzależnień np. https://medjol.pl.

Jak wygląda odwyk

Najczęściej dzieli się on na 3 etapy. Uzależniony musi przejść je wszystkie, jeśli chce wrócić do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Bardzo często zdarza się, że po paru zajęciach uzależniony uznaje, że wszystko z nim jest już w porządku i opuszcza terapię. Jest to bardzo złe zachowanie, ponieważ 90% osób, które podejmują taką decyzję wracają do uzależnienia po pewnym czasie.

1. Detoks

Jest to pierwszy etap leczenia uzależnienia. Osoba musi odstawić wszystkie środki, które przyjmowała do tej pory i poradzić sobie z pociągiem do nich. Zajęcia w tym etapie polegają głównie na motywacji, czyli namawianiu uzależnionego do odstawienia środków. Jest to bardzo ważny element, ponieważ jeśli osoba jest tutaj nie z własnej woli to może sobie z nim nie poradzić.

2. Leczenie podstawowe

W tym momencie częściej występują spotkania grupowe od indywidualnych. W tym etapie uświadamia się pacjentowi, jakie skutki wywołało uzależnienie. Może być to pokazanie jak zmieniły się wyniki badań lekarskich, relacja ze znajomymi, a nawet zmiana budżetu rodzinnego. Jest to bardzo trudny etap dla każdego pacjenta.

3. Leczenie pogłębione

W tym momencie pokazuje się pacjentowi jak może poradzić sobie z uzależnieniem i przystosowuje się go do życia codziennego. Osoba uzależniona nie zna życia bez swojego uzależnienia, więc musi ona poznać je na nowo.

Znalezienie ośrodka

Jest dość proste w dobie internetu. Najłatwiej wpisać frazę z miastem w wyszukiwarkę np. "ośrodek leczenia uzależnień w Warszawie". Wyskoczy bardzo wiele ośrodków typu  https://medjol.pl, które oferuję usługę leczenia uzależnień. Można sprawdzić oferty poszczególnych i wybrać najbardziej odpowiadający. Znalezienie ośrodka nie jest niczym trudnym, a najtrudniejszym etapem w tym wszystkim jest motywacja pacjenta do działania. Jeśli uda się go przekonać to z pewnością leczenie będzie bardzo owocne i wszystko skończy się dobrze dla uzależnionego i jego najbliższych.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Jean-Claude Juncker Jean-Claude Juncker

2 0

Powinien się o tym dowiedzieć!!! 20:18, 17.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone