Zamknij
REKLAMA

Kurier czy poczta - który sposób wysyłki jest najlepszy?

08:12, 14.01.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Klienci decydujący się na skorzystanie z usług przewoźników mają ogromny wybór - mogą skorzystać z oferty Poczty Polskiej lub licznych firm kurierskich, takich jak UPS, DHL, DPD i wielu innych. Który sposób wysyłki jest najlepszy? Podpowiadamy!

Wyślij paczkę Pocztą Polską

Poczta Polska od dekad jest cenionym przewoźnikiem, dzięki któremu możesz nadawać zarówno listy, jak i paczki. Nie bez powodu - państwowa spółka ma swoje oddziały niemalże w każdym mieście w kraju, ułatwiając tym samym wysyłkę przesyłek. Jednak liczne oddziały to tylko jedna z wielu zalet tradycyjnej poczty. Są nią również niskie ceny - atrakcyjne koszty doręczenia wraz z możliwością wykupienia dodatkowych usług sprawiają, że pomimo dużej konkurencji przewoźnik nie narzeka na brak klientów.

Nie bez znaczenia jest również łatwość nadawania przesyłek - w końcu każdy z nas robi to od najmłodszych lat. Poczta Polska udostępnia na swojej stronie internetowej wszelkie niezbędnie informacje na temat dostępnych usług i niezbędnych druków do wypełnienia oraz umożliwia monitorowanie niektórych paczek.

Nadaj przesyłkę kurierem

Firmy kurierskie swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim wygodzie, jaką gwarantują klientom. Przewoźnicy odbierają paczki spod drzwi nadawcy i dostarczają je prosto do rąk adresata, umożliwiając tym samym uniknięcie stania w kolejce na poczcie. Nie bez znaczenia jest również bezpłatna usługa monitorowania pakunku dostępna w ofercie prawie wszystkich przewoźników - wystarczy, że na stronie kuriera lub wybranej platformy wysyłkowej wpiszesz numer przesyłki, aby w ciągu sekundy sprawdzić, czy została już doręczona.

Kurierzy oferują także swoim klientom konkurencyjne ceny. Bogaty wybór przewoźników sprawia, że firmy prześcigają się w ofertach szybkiego i bezpiecznego dostarczenia przy zapewnieniu jak najniższych kosztów wysyłki oraz umożliwiają skorzystanie z wielu usług dodatkowych, np. wykupienia ubezpieczenia czy doręczenia następnego dnia roboczego w godzinach porannych. Ofertę wszystkich najpopularniejszych kurierów sprawdzisz na epaka.pl. Na tej samej stronie możesz skorzystać z usług jednego z przewoźników.

Poczta i kurier w jednym

Dla osób, które nie lubią wybierać pomiędzy różnymi sposobami wysyłki, powstała usługa Pocztex, czyli kurier Poczty Polskiej gwarantujący doręczenie szybko i bezpiecznie. Wśród usług przewoźnika znajdziesz różne formy dostawy - od miejskiej, przez krajową aż po Pocztex Ekspres 24. To właśnie dzięki niej możesz zagwarantować paczce dotarcie do adresata już następnego dnia roboczego. Cennik poszczególnych wariantów znajdziesz na stronie: https://www.epaka.pl/cennik-przesylek/pocztex24.

Wybierając połączenie Poczty Polskiej i firmy kurierskiej, możesz skorzystać z wielu usług dodatkowych. Jedną z nich jest odpłatne ubezpieczenie, które pozwala na wykupienie ochrony przesyłek o wartości powyżej 1000 zł. Kolejnym udogodnieniem jest wysyłka za pobraniem, czyli płatność za paczkę dopiero w momencie jej doręczenia, a następnie przekazanie wskazanej kwoty nadawcy. Pocztex24 umożliwia również swoim klientom wykupienie opcji "ostrożnie", czyli usługi gwarantującej traktowanie przesyłki przez pracowników ze szczególną ostrożnością.

(Artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone