Zamknij
REKLAMA

Zaplanuj sobie majówkę

10:00, 12.10.2018 | Ogłoszenie
Skomentuj

Już wkrótce będziemy mieć okazję do złapania krótkiego oddechu. Majówka to idealny moment na podróż!

Już wkrótce majówka
W tym roku weekend majowy może być naprawdę długi. Wystarczy wziąć 3 dni wolnego - wtorek, czwartek i piątek, żeby w sumie móc spędzić gdzieś dziewięciodniowy urlop. Na co dzień jesteśmy zagonieni, zmęczeni, przepracowani - taki urlop może nam pomóc zregenerować siły. W pierwszych dniach maja robi się już na tyle ciepło, że w niektórych miejscach Europy można się pokusić nawet o plażowanie. Idealne będzie wybrzeże Hiszpanii, Portugalia czy Grecja.

Tanie loty
Dziewięć dni to sporo czasu, żeby wypocząć. Warto z tego długiego weekendu skorzystać w jak największym stopniu i nie skracać go podróżami trwającymi zbyt długo. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest lot samolotem. Tanie loty znaleźć można na przykład dzięki portalowi Sky4Fly. Za nieduże pieniądze można zorganizować sobie podróż do Barcelony, Paryża, Mediolanu czy jednego z innych wyjątkowych europejskich miast. Im wcześniej zarezerwujemy lot, tym niższe zazwyczaj znajdziemy ceny. Strona Sky4Fly pozwala porównać oferty różnych przewoźników, za jej pośrednictwem można zakupić bilety, potrzebne ubezpieczenia, dokładnie zaplanować podróż samolotem.

Jak przygotować się do podróży
Jeśli wybieramy się na krótki urlop, warto jest spakować tylko najpotrzebniejsze rzeczy i spróbować zmieścić się do walizki kabinowej, tak aby nie musieć płacić za dodatkową sztukę bagażu. Oczywiście, należy pamiętać o ubraniach na różne okazje. Warto wcześniej zastanowić się, czy będziemy na przykład potrzebowali czegoś na eleganckie wyjście i ewentualnie zabrać ze sobą odpowiednie buty czy marynarkę. W racjonalnym pakowaniu się może na przykład pomóc zabranie ze sobą odpowiedniej ilości kosmetyków - przydadzą się odkładane dotąd na półkę próbki, czy miniaturki. Do walizki warto też wrzucić przewodnik i mapę, mimo że dziś wszystkie informacje są łatwo dostępne w Internecie. Jeśli nie zmieścimy się do mniejszej walizki, a podróżujemy z kimś - warto "podzielić się" bagażem i na przykład wykupić dodatkowy bagaż dla tylko jednej osoby - obniżymy wtedy koszty przelotu.

Do majówki zostało jeszcze trochę czasu, dobrze jest zaplanować ją już teraz.

(Ogłoszenie)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone