Zamknij
REKLAMA

Termoizolacja domu - co zrobić z resztkami styropianu?

12:16, 19.09.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

„Remontowałem stary dom po dziadkach. Wyrzuciłem stare meble, wymieniłem okna, instalację grzewczą oraz wykonałem termoizolację ze styropianu. Meble przyjęto w PSZOK, jednak resztki styropianu oraz pozostałe odpady kazano mi wyrzucić na własną rękę. Nie wiem, co dalej robić. Dlaczego PSZOK nie przyjął odpadów, które przywiozłem?” - pyta pan Mariusz z Bytomia. Firma ecoexpress24.pl wyjaśnia, jak legalnie usunąć odpady poremontowe.

PSZOK a odbiór odpadów pobudowlanych

 PSZOK w Bytomiu działa przy ul. Jana Pawła II 10. Punkt przyjmuje odpady od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16. W dni wolne od pracy oraz poza wyznaczonymi godzinami odpady nie są przyjmowane. PSZOK zajmuje się wyłącznie przyjmowaniem śmieci komunalnych, które dostarczają na miejsce mieszkańcy gminy - nie ma możliwości zamówienia odbioru odpadów przez PSZOK.

 - Prawo nakłada na PSZOK obowiązek odbierania odpadów komunalnych z listy zapisanej w ustawie. Są na niej wyszczególnione między innymi odpady wielkogabarytowe i meble, dlatego punkt je od Pana odebrał. Niestety, gmina może ustalić, że nie zgadza się na przyjmowanie odpadów pobudowlanych, takich jak styropian, ze względu na brak możliwości ich bezpiecznego składowania - wyjaśnia pracownik https://www.ecoexpress24.pl/. Aby pozbyć się styropianu w sposób legalny, można zamówić worki na odpady budowlane lub kontener na odpady. Cena wynajęcia pojemnika jest uzależniona od jego wielkości oraz lokalizacji, w której ma zostać postawiony. Najtańsze są worki na gruz. Bytom to miasto, w którym dostarcza się worki i kontenery nawet w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.

 Jaki kontener zamówić na styropian?

 Jak zamowic kontener na smieci, by mieć pewność, że firma odbierze styropian?” - pyta dalej pan Mariusz z Bytomia. - Odbieramy styropian czysty oraz zanieczyszczony (np. kawałkami tynku i farby) w kontenerach na odpady poremontowe i pobudowlane. Pan Mariusz może wyrzucić do kontenera na śmieci poremontowe nie tylko styropian. Odbierzemy od niego również starą stolarkę okienną, pozostałości z instalacji grzewczej, a także inne odpady, które pojawiają podczas remontu - resztki siatki budowlanej, ceramiki i glazury, opakowania po farbach i cemencie lub zepsute narzędzia. - tłumaczy pracownik ogólnopolskiego przedsiębiorstwa ecoexpress24.pl.

 Zamówienie na kontener składa się poprzez prostą aplikację, w której wybiera się rodzaj i wielość pojemnika na odpady oraz lokalizację, do której ma zostać dostarczony. Płatność reguluje się za pomocą PayU, dzięki czemu skraca się czas oczekiwania na kontener.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone