Zamknij
REKLAMA

Jak ubierać dzieci w letnie upały?

11:26, 21.06.2018 | el
Skomentuj

Jak ubrać niemowlę na spacer?

Noworodka lub niemowlaka leżącego w wózku nie wolno ubierać zbyt grubo. Wystarczy pieluszka oraz cienka, bawełniana koszulka lub sukieneczka. W przypadku, gdy malec ma zapewnioną ochronę przed słońcem, można bez obaw pozostawić go w samej pieluszce. Zawsze należy wziąć ze sobą dodatkowe ubranko lub tetrową pieluszkę do przykrycia – przyda się, gdy nagle się ochłodzi. Nie trzeba zakładać maluszkowi skarpetek czy spodenek, ponieważ tylko dodatkowo ogrzewają. Więcej na temat prawidłowego ubierania dzieci można przeczytać na stronie http://123madrzyrodzice.pl/

W upalne dni należy pamiętać o tym, aby przebywać z dzieckiem w cieniu, osłaniać główkę i w miarę możliwości zacieniać oczy np. za pomocą czapeczki z daszkiem lub kapelusika. Nie wolno zakładać dzieciom okularów przeciwsłonecznych, które nie zawierają profesjonalnych filtrów, ponieważ rozszerzone źrenice sprawiają, że do oczu dociera więcej szkodliwego promieniowania. Konieczne jest zachowanie zdrowego rozsądku i pamiętanie o tym, aby podczas upałów nie przebywać z dziećmi na zewnątrz między godziną 10 a 16.

Jak rozpoznać przegrzanie?

Podczas największych upałów nietrudno o przegrzanie, nawet wtedy, gdy malec jest w samej pieluszce. Zawsze towarzyszy temu utrata płynów, która dla najmniejszych dzieci może być bardzo niebezpieczna. Podstawowe objawy przegrzania to nadmierna potliwość oraz rumieńce na twarzy. Malec może być nienaturalnie spokojny i senny lub nadmiernie pobudzony. W takiej sytuacji najważniejsze jest podawanie płynów, a jeśli jest taka możliwość, to warto maluszka zanurzyć w wodzie o temperaturze o 1 stopień niższej niż temperatura ciała.

 

(el)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone