Zamknij
REKLAMA

Jak przygotować się do pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech

08:10, 24.01.2018 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Czy warto wyjeżdżać na Zachód, by pracować jako opiekunka? Niemcy to świetny kierunek dla osób, które chcą spróbować tej pracy. Jak w większości krajów Europy Zachodniej w Niemczech występuje ujemny przyrost naturalny. Społeczeństwo szybko się starzeje, a jednocześnie brakuje pracowników świadczących usługi opieki nad osobami starszymi. Doświadczone opiekunki z Polski są tam bardzo cenione.

Dlaczego warto pracować w Niemczech?
Spośród wielu krajów, w których można pracować jako opiekunka, Niemcy wydają się szczególnie atrakcyjnym kierunkiem. Przede wszystkim wynagrodzenie oferowane za tego typu pracę jest tam nawet trzy- lub czterokrotnie wyższe niż w Polsce. Dodatkowo podróż do miejsca pracy nie wymaga wielkich nakładów finansowych ani czasowych. Obecnie istnieje wiele dogodnych środków komunikacji łączących polskie i niemieckie miasta.   Mimo że istnieją pewne różnice kulturowe między oboma krajami, nie stanowią one na tyle znaczącej przeszkody, by nie udało się nawiązać porozumienia z pracodawcami lub podopiecznymi. Jak twierdzą osoby pracujące jako opiekunka osób starszych – Niemcy są przyjaźnie nastawieni do Polek, cenią ich pracowitość, empatyczne nastawienie i zaradność.

 Kwalifikacje wymagane do zawodu opiekunki
Wbrew temu, co przyjęło się uważać, jako opiekun osób starszych pracują nie tylko kobiety. Również wśród mężczyzn można znaleźć doskonałych opiekunów. Zawód ten nie wiąże się z konkretnymi wymaganiami wiekowymi, ważne jest jednak, by osoba, która się go podejmie, była energiczna, dobrze zorganizowana i posiadała empatię. Opiekunki w Niemczech powinny także porozumiewać się w języku niemieckim przynajmniej w stopniu komunikatywnym – znacznie ułatwi to pracę.

Czym konkretnie zajmuje się opiekunka? Niemcy, którzy poszukują opiekunek gotowych zamieszkać razem z członkiem ich rodziny, oczekują przede wszystkim wykonywania czynności pielęgnacyjnych, których osoba ta nie może wykonać sama. Oprócz tego do zadań opiekunek należy organizowanie codziennych aktywności seniora, przygotowywanie posiłków, robienie zakupów i dbanie o czystość w domu.

Jak znaleźć pracę jako opiekunka w Niemczech?
Osoby poszukujące pracy jako opiekunki w Niemczech najczęściej korzystają z usług agencji pośrednictwa. Jest to dobry sposób na szybkie zdobycie pracy. Warto jednak zwrócić uwagę na doświadczenie oferujących ją firm oraz potwierdzić legalność ich działalności.  Na rynku istnieją sprawdzone marki, np. http://www.eurocare.com.pl/, które oferują pracę jako opiekunka osób starszych. Niemcy to jedyny kraj, do którego kierują zainteresowane osoby, dzięki czemu mają sporą wiedzę na temat tamtejszego rynku pracy i jego wymagań. Każdemu pracownikowi oferują umowę zlecenie z opłaconymi składkami zdrowotnymi, emerytalno - rentowymi i wypadkowymi. Współpraca z agencją nie kończy się w momencie wyjazdu za granicę – w razie jakichkolwiek pytań, czy problemów opiekunki mogą uzyskać bieżącą pomoc od konsultanta firmy.

 

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

marysiamarysia

1 0

Jak się jedzie przez agencję to jakoś specjalnie nie trzeba się przygotowywać. Załatwiłam sobie zlecenie przez promedica w UK to miałam wszystko przez nich ogarnięte. I transport i wyżywienie i lokum na gotowe. Na stałe bym się tam nie wyprowadziła, ale kilka razy w roku opłaca się jeździć, bo pieniążki konkretne. 12:50, 25.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018