REKLAMA

Każdy może wyhodować w domu kiełki w kiełkownicy

14:06, 21.12.2017 | Materiały partnera
REKLAMA
Skomentuj

Każdego roku na jesieni, zaczynam myśleć o kiełkach. Zawsze towarzyszą mi one do późnej jesieni. Wczoraj nastawiłam pierwsze kiełki w tym roku. Dziś rano wrzuciłam nawet ich zdjęcie na portal społecznościowy. Warto jest promować zdrowe odżywianie. Opowiem wam, jak można wyhodować kiełki w domu krok po kroku.

Zalety metody uprawiania kiełków w zwykłym słoiku

Metoda ta jest niezwykle prosta. Ma również kilka zalet. Można dzięki niej przygotować małe ilości bardzo różnych odmian kiełków. Ten sposób jest bardzo tani. Rzeczy do niej niezbędne ma każdy w domu, więc może zacząć hodowlę od zaraz. Niektóre odmiany kiełków trzeba płukać częściej, ponieważ ziarna puszczają większe ilości śluzu. Czasami sprzyja to powstawaniu pleśni. Gdy ten problem występuje nagle w kiełkownicy, to należy wyrzucić całą jej zawartość. Jeżeli mamy słoik, jak w tym przypadku, musimy wyrzucić tylko kiełki, które się w nim znajdywały. Można codziennie albo co dwa dni nastawiać nowe kiełki. W ten sposób codziennie możemy dostarczać sobie świeżych kiełków, które mają w sobie niezwykle dużo witamin i mikroelementów.

Co będzie nam potrzebne?

Po pierwsze, nasiona na kiełki. Najlepiej jest je kupować w sklepie z kiełkownicami lub zdrową żywnością. Te nasiona są specjalnie przeznaczone do kiełkowania. Możesz również kupić ziarna w sklepie spożywczym. Jednak nie polecam kupowania nasion do kiełkowania w sklepach ogrodniczych, bo często są pokryte substancjami przeciw szkodnikom. Najlepsze dla osób początkujących są kiełki rzodkiewki, lucerny lub fasolki mung. Po drugie, słoik. Jego wielkość jest zależna od tego, jak dużo nasion chcesz wykiełkować. Po trzecie, gaza albo bandaż i gumka recepturka. W ten sposób zabezpieczysz nasiona w trakcie płukania.

Nowa metoda uprawy kiełków

Jednak uprawianie kiełków w słoiku, wymaga trochę zachodu. Lepiej jest kupić kiełkownicę słoikową, która cieszy się coraz większą popularnością na rynku. Tak naprawdę wystarczy włożyć do niej nasiona i zalać je wodą, żeby już po kilku dniach móc się cieszyć zdrowymi kiełkami. Dokładną instrukcję znajdziesz na stronie producenta, ale zapewniam, że korzystanie z niej jest o wiele szybsze i prostsze niż tradycyjna metoda słoikowa.

 

(Materiały partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018