REKLAMA

Trening, dieta i suplementy na masę

08:45, 18.12.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Proces rozbudowy masy mięśniowej można określić mianem wymagającego zadania. Wszak, aby doszło do wzrostu musimy zadbać nie tylko o właściwy trening, ale także dietę i opcjonalnie – suplementację.

Cierpliwość, konsekwencja i czas

Podejmując trudy budowy masy mięśniowej musimy zdawać sobie sprawę, że temu wyzwaniu sprostać mogą tylko najwytrwalsi. Konsekwencja w dążeniu do celu w tym przypadku jest absolutnie kluczowa. Samodyscyplina to warunek konieczny do osiągnięcia celu.

Wiele osób rezygnuje z walki o lepsze „ja” nie dlatego, że nie wytrzymuje fizycznie. Problemem w zdecydowanej większości przypadków jest sfera mentalna – motywacja i determinacja.

Zaplanuj, wykonaj, ciesz się

Aby proces rozbudowy włókien mięśniowych został kompletnie zrealizowany należy zadbać o konkretny, możliwie szczegółowy plan działania. Powinien on obejmować nie tylko trening i dietę, ale także podejmowaną aktywność fizyczną, pracę czy rytm dobowy (godziny wstawania/zasypiania).

Posiadanie planu, poza tym, że pozwala zaoszczędzić sporo czasu jest również ważne z punktu widzenia motywacji. Zadaniowe podejście do tematu jest bowiem bardzo skuteczne.

Aby utrzymać motywację na najwyższym poziomie należy również posiadać jasny cel, monitorować na bieżąco postępy i nagradzać siebie za dobrze wykonaną pracę.

Dieta, trening i suplementacja na masę mięśniową

Tempo wzrostu masy mięśniowej w głównej mierze zależne jest od diety, treningu oraz zastosowanej suplementacji.

Jadłospis na masę mięśniową powinien być pełnowartościowy i zdrowy. Jego bilans musi być oparty nie tylko o wagę danej jednostki, ale także generowane zapotrzebowanie (formy aktywności, rodzaj wykonywanej pracy). Kluczowym aspektem diety jest jej regularność. Zaleca się konsumpcję od 5 do nawet 7 posiłków w ciągu doby. Jeść należy o stałych porach, w równych odstępach czasu (co około2-3 godziny).

Trening na masę powinien mieć charakter siłowy. Poprzez taką stymulację mięśni można osiągnąć najszybsze przyrosty. Najefektywniejsze będą ćwiczenia wielostawowe, tj.: martwy ciąg, przysiady, wiosłowanie, wyciskanie itd. Należy ćwiczyć 3-4 razy w ciągu jednego tygodnia. Objętość jednej sesji powinna wynosić około 6-9 ćwiczeń po 3-4 serie. W przypadku małych grup mięśniowych należy realizować 8 powtórzeń, zaś w przypadku dużych nawet 12.

Suplementacja na masę mięśniową to proces, który można stosować opcjonalnie. Nie mniej jednak, jeśli liczymy na szybkie i duże przyrosty – jej zastosowanie jest konieczne. Środki takie jak kreatyna, aminokwasy czy l-karnityna biorą udział w procesach wzrostu mięśnia. Z kolei gainery, białko i boostery energetyczne stanowią doskonałe uzupełnienie diety.

Po więcej informacji na temat budowy masy mięśniowej zapraszamy na stronę internetową przyrostmasy.pl.


 


 

 

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018