REKLAMA

Rozwój terenów zieleni w mieście Płocku

15:29, 28.06.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Plac Dąbrowskiego, fot. UMP

Miasto Płock realizuje projekt, którego celem  jest zwiększenie powierzchni terenów zielonych  oraz poprawa jakości powietrza miejskiego. Efektem prowadzonych prac będzie zagospodarowanie Placu Dąbrowskiego przy Wieży Ciśnień oraz urządzenie Alei Antoniego Roguckiego.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego. 

Przebudowa Placu Dąbrowskiego przy Wieży Ciśnień w Płocku obejmuje zagospodarowanie pasa zieleni i nadanie mu funkcji skweru poprzez wyznaczenie nowego szpaleru drzew w sposób umożliwiający wyeksponowanie odrestaurowanej Wieży Ciśnień.

Wykonawcą robót jest firma Baobab z Warszawy; podpisanie umowy i przekazanie placu budowy nastąpiło w kwietniu br.; zaś prace powinny zakończyć się do 15 września 2017 r.

Zaplanowane prace przebiegają zgodnie z harmonogramem robót: wykonano już rurociągi instalacji nawadniającej, ułożono kable zasilające oświetlenia oraz kable instalacji sterowania oświetleniem, iluminacją oraz instalacją nawadniającą. Obecnie montowane są obrzeża chodnikowe oraz warstwy konstrukcyjne podbudowy chodników.

Do wykonania pozostał montaż armatury instalacji nawadniającej, opraw oświetleniowych wraz z fundamentami, układu sterującego nawadnianiem i iluminacją a także ułożenie nawierzchni kostki betonowej, wykonanie małej architektury i nasadzenie zieleni.

Przebudowa Alei Roguckiego i zagospodarowanie terenów przyległych do Alei dotyczy uporządkowania przestrzeni miejskiej i nadania jej wypoczynkowo-rekreacyjnego charakteru. Dla zapewnienia tych funkcji planuje się nasadzenie różnego rodzaju roślinności, tj.: drzew, krzewów, roślinności okrywowej, bylin, które utworzą łąki kwietne i trawniki. Zamontowane zostaną  elementy małej architektury takie jak: kaskada wodna, ławki, kosze na śmieci, karmniki, poidła i budki dla ptaków, stojaki na rowery. Teren zostanie oświetlony.             

Wybrano wykonawcę robót na Alei Roguckiego; jest to konsorcjum firm, których  liderem jest spółka Zielony Ogród ze Słupna.

Szacunkowa wartość projektu wynosi 13.140.357,92 zł, natomiast wartość dofinansowania stanowić będzie do 85% wydatków kwalifikowanych tj. ok. 7.045.553,62 zł.

Realizacja tego przedsięwzięcia jest kolejnym etapem budowy atrakcyjnych przestrzeni publicznych opartych na idei zrównoważonego rozwoju miasta Płocka. Dzięki opisanym inwestycjom zwiększy się powierzchnia terenów zielonych w Płocku, a także poprawi się jakości życia mieszkańców miasta.

Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2018 roku.

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

Marek 86Marek 86

7 8

Ciekawe gdzie tej zieleni przybywa ja zauwazylem ze jej ubywa rzna co moga na ulicy kostrogaj i przemyslowa wysokie zdrowe topole wycieli do cna nawet za jar miedzy kostrogajem a dluga nie oszczedzili rzna ile wlezie a oni tu pisza ze zieleni przybywa smiechu warte 23:17, 28.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ogrodnikogrodnik

10 4

skrawek ziemi w tym miejscu i pomiędzy dwoma jezdniami jako przykład rozwoju zieleni w Płocku to śmiech na sali.Czy ktoś czuwa w naszym mieście nad zielenią.Czy ktoś myśli o terenach zielonych na skarpie płockiej?.Przestańcie z tym rozwojem terenów zieleni.Jak na razie Płock ma jeden z najmniejszych w Polsce procent zazielenienia.Przestańcie picować.Państwo koalicjanci z zielonej partii podobno wy lubicie zielone.Więc do dzieła zieloni.Do dzieła.Macie swego prezydenta. 23:57, 28.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do MarkaDo Marka

9 0

Rżną bo będzie gruntowna przebudowa Przemysłowej i Kostrogaj. 00:00, 29.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

posadzić sosnyposadzić sosny

5 1

gdzie się da, będzie politycznie 07:57, 29.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

co się nie podobaco się nie podoba

5 0

czerwonym łapom,że krytykują wpisy np ogrodnika.Czy Płock to oaza zieleni?.Czyżby prawda o niskim zazielenieniu miasta była kłamstwem?.Jedno się zgadza.Miasto jest zazielenione przez zielonych z ulicy Bielskiej.Bez tych zielonych i ich poparcia w radzie nasz gospodarz nic by nie przegłosował. 13:40, 29.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

to kiedy to kiedy

2 0

firma mająca monopol na zlecenia w mieście na wycinki i nasadzenia której właściciel jest kolegą ze studiów ( pożal sie Boże) pracownic wydziału ochrony środowiska wydających decyzje, największym handlarzem drewnem opałowym i kominkowym . 20:10, 29.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

0 0

Teren ulicy pl. Dąbrowskiego to chyba nie zdążą zagospodarować chyba zaskoczy ich żółta jesień a nie zieleń
15:16, 11.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018