Reklama

Zapraszają na premierowy spektakl o współczesnych singlach

Opublikowano:
Autor:

Zapraszają na premierowy spektakl o współczesnych singlach  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Widzowie, którzy przychodzą na premiery do Per Se, bezbłędnie trafią do piwnicy w budynku przy 3 Maja 18. A jeśli ktoś jeszcze u nich nie gościł, niech zarezerwuje sobie czas w najbliższy poniedziałek na opowieść o ludziach bez obrączki na palcu.

Widzowie, którzy przychodzą na premiery do Per Se, bezbłędnie trafią do piwnicy w budynku przy 3 Maja 18. A jeśli ktoś jeszcze u nich nie gościł, niech zarezerwuje sobie czas w najbliższy poniedziałek na opowieść o ludziach bez obrączki na palcu.

Mniej zawieranych małżeństw, tak było kilka lat temu. Sięgnijmy do danych Głównego Urzędu Statystycznego. Liczba osób, które przysięgały sobie przed ołtarzem "miłość, wierność i uczciwość małżeńską" stopniowo malała aż do 2013 roku. Jeszcze w 1980 roku na małżeństwo zdecydowało się w Polsce 307,3 tys. osób, w 1990 roku - 255,3 tys., dalej: 2000 rok - 211 tys., 2013 rok - 180, 4 tys. i 2015 rok - 188,8 tys. (na Mazowszu 25,8 tys.). Zgodnie z informacjami GUS nowożeńcy są coraz starsi (mężczyzna w wieku 29 lat, kobieta 27). Niestety, w 2016 roku rozwiodło się około 64 tys. par małżeńskich, dwukrotnie częściej na taki krok decydują się mieszkańcy miast niż wsi. 

Jednocześnie mamy portale randkowe, na których kobiety i mężczyźni liczą jeśli nawet nie na spotkanie drugiej połówki, to przynajmniej na poznanie kogoś interesującego, aby nie ograniczać się do samotnego życia w czterech ścianach. Może i więcej pieniędzy zostaje na wypielęgnowane paznokcia albo na książki czy płyty, nawet na imprezy, wszystko tu bowiem zależy od tego, co komu pasuje, jednak trzeba tu rozgraniczyć dwie sytuacje, ludzi samotnych z wyboru oraz ludzi wciąż szukających bliskiej sercu osoby. Bywają i tacy, którym wiele spraw przysłaniają obowiązki zawodowe. Prawdziwe relacje zastępują także coraz częściej media społecznościowe. Zamiast spojrzeć na drugą osobę, patrzymy się w ekran tabletu smartfona, a może nawet sami natrafimy na internetowe memy, które pokazują te szwankujące i coraz smutniejsze, międzyludzkie relacje. Mnóstwo tu możliwości, chociaż wszystkich na ogół wkłada się do jednego worka z etykietką „single”, więc nie ma się czemu dziwić, że po tę tematykę sięgają pisarze, filmowcy i teatry. Płocki Teatr Per Se nie jest więc wyjątkiem:

- Najnowszy spektakl opowiada o idei życia w pojedynkę. O singlach, którym do szczęścia nie jest potrzebny stały związek. O ludziach, którzy pracują, a po pracy nie mają dodatkowych obowiązków i mogą się dobrze bawić, nie dzieląc się z nikim zarobionymi pieniędzmi – czytamy w zapowiedzi sztuki „Quirkyalone”. W jaki sposób do tego tematu podejdzie Mariusz Pogonowski, który jest w tym przypadku autorem tekstu i reżyserem sztuki? I z jakim skutkiem? Przekonamy się 24 kwietnia. Godzina 19.00, scena Off Off. Wstęp wolny.

Występują: Katarzyna Królikowska, Agnieszka Zielińska, Monika Głuszcz, Anna Kwaśnik, Anna Stańczak, Joanna Szreder, Jacek Karaman, Maksymilian Kałużny, Dawid Petrykowski, Damian Jakub Padzik, Miłosz Ogonowski.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE