Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowe biennale z udziałem mieszkańców naszego regionu

11:24, 22.06.2018 | Marek Konarski
REKLAMA
Skomentuj
fot. Marek Konarski

Krzysztof Paul z Miszewa i Grupa teatralna "Odnova" z Płocka uczestniczyli w na Międzynarodowym Biennale "Terapia i Teatr" w Łodzi.

W  foyer Teatru "Nowego" miał miejsce wernisaż prac kolejnego już artysty z DPS "Nad Jarem" z Nowego Miszewa. Tym razem na zaproszenie organizatorów przyjechał Krzysztof Paul, prezentując graficzne rysunki o wyjątkowej stylistyce i kompozycji. Autor zaprezentował też swoje poezje, które przeczytała dyrektor biennale Agnieszka Piasecka. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie, znajdując pozytywne opinie organizatorów i gości. Wiersze K. Paula nawet wyciskały łzy wzruszenia.

Kuratorami wystawy byli Marta Lichowska oraz Marek Konarski, pomocy organizacyjnej udzieliła Danuta Pospiech. Wystawa towarzyszyła spektaklom i warsztatom, które odbywały się od rana do wieczora, przez trzy dni trwania imprezy.  W planie znalazł się cykl wykładów prowadzonych przez kilkunastu wybitnych fachowców. Wśród nich sławy jak pani prof. Jana Pilatova, prof. Irena Lewkowicz czy prowadzący instruktorskie warsztaty teatralne Hane Hayha z fińskiego "Tunne Theatre", warsztaty dramy Belg - Peter Schoenaerts.

Wśród barwnych przedstawień z Finlandii oraz Belgii najwięcej zaprezentowało się polskich teatrów. To była istna uczta dla teatromana. Nie sposób wymienić wszystkich grup i przedstawień, a do tego opisać wrażeń, scenografii, pomysłów na realizacje. Non stop działały trzy sceny.

Grupa Teatralna "Odnova" działająca przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 24 w Płocku przygotowała spektakl pt. "Kosmita" poruszający problem wykluczenia osób niepełnosprawnych. Przedstawienie zebrało owację na stojąco. To nie jest ich pierwszy udział w tym wydarzeniu. Tymczasowy dyrektor szkoły, modus operandi grupy Radosław Witkowski  oraz Anna Bańka-Słowikowska od 14 lat pracują z niepełnosprawnymi dziećmi, tworząc ciekawe spektakle.

Organizatorami biennale prócz Teatru "Nowego" byli Poleski Ośrodek Sztuki oraz Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Pomimo ogromnych trudności finansowych przygotowali znakomitą imprezę pod względem artystycznym jak i merytorycznym. Międzynarodowe Biennale "Terapia i Teatr" to wydarzenie cykliczne, które na trwale wpisane jest w łódzki kalendarz kulturalny.

(Marek Konarski)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

Asia 85Asia 85

0 0

No pięknie. Gratuluję wszystkim wspaniałych sukcesów???????????? 12:41, 22.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KULTURALNYKULTURALNY

0 0

MARTO i MARKU
Jesteście wspaniałymi ludźmi. Dlatego życzę jeszcze lepszych projektów, większych wystaw i wreszcie sporej kiesy
11:29, 25.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ToRoToRo

0 0

Fajna sprawa. Its OK

13:37, 25.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sano33sano33

0 0

A propos teatru. Kiedyś w Płocku było mnóstwo festiwali teatralnych np. MORF. To miasto żyło. Było kolorowo. /Imprezy dla młodych i starych. Teraz jest szaro i smutno. Kilka spędów na plaży dla miejscowych i to wszystko. Kiedy wreszcie miasto ożyje?
13:07, 03.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone