REKLAMA

Chcesz jeść zdrowo, ale nie masz czasu gotować? Postaw na katering dietetyczny!

06:40, 14.06.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Elit Diet

Coraz więcej osób chce "być fit" i zdrowo się odżywiać. Niestety, łatwiej powiedzieć, a trudniej zrobić. Przygotowywanie zdrowych posiłków wymaga sporo zachodu i wysiłku. Właśnie dlatego coraz prężniej działającą branżą jest katering dietetyczny. Również zabiegani płocczanie mają teraz szansę jeść pięć zbilansowanych, zdrowych posiłków każdego dnia.

Osoby, które chcą dbać o sylwetkę, najczęściej zdają sobie sprawę z tego, że bez odpowiedniej diety nie uda im się wiele zdziałać. Właśnie dlatego wiele osób korzysta z usług dietetyków. Uzyskanie jadłospisu na tydzień, dwa lub nawet miesiąc nie jest jednak wystarczającym bodźcem do wytrwania w nowej, zdrowej diecie. Okazuje się bowiem, że przygotowanie pięciu posiłków, których wymaga większość diet, wymaga wiele uwagi, zachodu i czasu.

Nie każdy jest w stanie codziennie pamiętać o zrobieniu zakupów i poświęcić kilkadziesiąt minut na gotowanie. Najczęściej kończy się więc na przyrządzaniu codziennie kurczaka z ryżem, czy innych równie prostych i szybkich potraw. Na dłuższą metę taka dieta jest jednak nudna, dlatego wiele osób porzuca zdrowe odżywianie.

Właśnie z myślą o osobach, które chcą zdrowo jeść, a nie mają wystarczająco dużo samozaparcia lub czasu, by przygotować posiłki samodzielnie, rozwinął się katering dietetyczny. Usługa jest stosunkowo młoda, ale już zyskała spore grono zwolenników, również w Płocku.

- Katering dietetyczny polega na tym, że my pomagamy klientowi dobrać odpowiednią kaloryczność posiłków na podstawie tego, jakie ma dzienne zapotrzebowanie energetyczne, czyli jaką ma aktywność, czy uprawia jakiś sport itd. Na podstawie tego zapotrzebowania energetycznego i celu, jaki ma do zrealizowania, czyli albo schudnąć, albo (najczęściej w przypadku mężczyzn) zbudować masę mięśniową, dobieramy zestaw o odpowiedniej kaloryczności. U nas jest podział na 800, 1200, 1600, 2000 i 2500 kcal. To są takie podstawowe zestawy. Na tej podstawie przygotowujemy klientowi posiłki z naszego menu – tłumaczy Daniel Kiszewski z Elit Diet, firmy zajmującej się kateringiem dietetycznym na terenie Płocka i w okolicach.

Dietetyczne posiłki opracowują zawodowi kucharze. W menu Elit Diet znajdują się zestawy na cztery tygodnie, przy czym w każdym z nich umieszczono inne potrawy. Klienci, którzy wykupili abonament, otrzymują każdego dnia, o wskazanej wcześniej porze pięć zbilansowanych, dostosowanych do ich potrzeb posiłków.

Co daje korzystanie z takiego rozwiązania? Przede wszystkim to duża oszczędność czasu i w pewnym sensie również pieniędzy. Jak tłumaczy Daniel Kiszewski, wykupienie dietetycznego kateringu to koszt o ok. 100-200 zł większy niż ten, który ponieślibyśmy gotując samodzielnie (wliczając w to koszty produktów, gazu, prądu i wody). Dla osób, które mają stabilne zarobki, ale nie mają zbyt wiele czasu na zdrowe gotowanie, to również ogromne ułatwienie. Codziennie rano otrzymują bowiem pięć posiłków, które wystarczy tylko podgrzać.

Więcej o ofercie Elit Diet znajdziecie tutaj.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017