REKLAMA

Postanowione: jutro sąd nad premierem

15:49, 24.01.2012 | Małgorzata Rostowska
REKLAMA
Skomentuj

Urząd Miasta wyraził zgodę na przeprowadzenie pikiety „Płock - Nie dla ACTA” - pochwalili się nam organizatorzy protestu. W ramach manifestacji zaplanowano też happening.

Od wczoraj płocczanie wzajemnie zachęcają się na Facebooku, by wspólnie zaprotestować przeciwko zaplanowanego na czwartek podpisania kontrowersyjnego traktatu ACTA podczas pikiety przed płockim ratuszem. - Chodzi o głośną od kilku dni sprawę kontrowersyjnego traktatu ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement), który choć z założenia dotyczy ochrony własności intelektualnej w Internecie, to zdaniem protestujących może prowadzić do cenzury w imię walki z piractwem, blokowania różnych treści oraz inwigilacji internautów i ograniczenia innych swobód obywatelskich. - Nie pozwól, aby na Internet padł choć cień międzynarodowej cenzury! - grzmią płocczanie w utworzonym na Facebooku wydarzeniu „Płock - Nie dla ACTA”.

Osób, które do tej pory kliknęły, że zamierzają wziąć udział w pikiecie, jest już prawie 2,8 tys. - Oby tylko choć połowa ludzi, która kliknęła przyszła pod ratusz... - marzą internauci, inni przypominają, że bezwzględnie ma ona mieć pokojowy charakter. Regulamin pikiety zabrania również wnoszenia niebezpiecznych narzędzi (broni palnej, noży, pałek, paralizatorów, gazu itp.), zasłaniania twarzy, wykrzykiwania niecenzuralnych haseł oraz propagowania treści faszystowskich i komunistycznych. Uczestników pikiety w myśl regulaminu obowiązuje też „absolutna trzeźwość” - zabrania się spożywania alkoholu i innych środków odurzających. Porządku mają pilnować służby porządkowe w kamizelkach odblaskowych.

Jak przed chwila poinformował nas jeden z organizatorów protestu, Marek Tucholski, Ratusz wyraził zgodę na środową manifestację - protest startuje o 18.00 na Starym Rynku. Program może się jeszcze zmienić, ale pewniejsze jego punkty to: przemówienia omawiające powody protestu i samą umowę ACTA, odczytanie oświadczenia protestu ogólnokrajowego, skandowanie haseł, zbieranie ppodpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie ACTA oraz… „symboliczny, obywatelski proces premiera za wprowadzenie cenzury”. Cóż to takiego? - Sąd nad premierem ma mieć formę happeningu - będą przysięgli, oskarżyciel, sędzia, akt oskarżenia o złamanie art. 54 konstytucji RP, no a potem orzeczenie sądu i kara - zdradza Marek Tucholski. Pragnących poznać szczegóły zachęca do śledzenia wydarzenia na Facebooku (można je obserwować  ).

Sprzeciw wobec ACTA to kolejny protest Polaków po walce o wiek emerytalny, sądy rejonowe i koncesję dla telewizji ojca Rydzyka. Emocje nie zdążą pewnie okrzepnąć, a w sobotę szykuje się kolejna manifestacja - tym razem swoje niezadowolenie wobec drakońskich cen paliwa mają w ramach ogólnopolskiego protestu wyrażać płoccy kierowcy.

Czytaj: Paliwa szokująco drogie. W sobotę protest!

W obronie TV Trwam, emerytur i sądów

Fot. materiały organizatorów

(Małgorzata Rostowska)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

FrotsaFrotsa

0 0

Szkoda, że płocki manifest będzie pod barwami prawicy. Miało być ponad podziałami, w ramach obrony wolności. A wyjdzie na polityczna propagandę. Przykre to. 17:06, 24.01.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MateuszMateusz

0 0

To proszę samemu coś zrobić i nie narzekać... 17:15, 24.01.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

K.K.

0 0

Żeby jeszcze chociaż 10% tych ludzi przeczytało te AKTA i zrozumiało o co chodzi. W takim wypadku musieliby protestować od kilku lat, bo nasze prawodawstwo już te przepisy posiada i nie będzie zmieniane. Ta cała umowa ma gromadzić państwa walczące z podróbkami. Jeśli ktoś jej nie podpisze, może być inaczej traktowany na rynkach handlowych.
Cała hucpa odbywa się dlatego, że się ludzie naoglądali kolorowych propagandowych filmików i wolą wierzyć hakerom niż ministrom. Ciekawe, czy jakby ci sami hakerzy dobrali się do kont bankowych to też uzyskaliby takie szerokie poparcie... Protestują ci, co boją się, że stracą darmowy rynek filmów, muzyki, książek. Nie powiem, wielu będzie tego brakowało. Ale to niech protestują w tej sprawie, a nie dorabiają do tego ideologii 'cenzury, opresji i naruszania praw obywatelskich'. Jakimś dziwnym trafem przez największe demokracje tego globu czyli Kanadę, Nową Zelandię, Australię, USA i UE.
Szkoda, że ludzie się organizują nawet nie wiedząc przeciwko czemu, ale fajnie brzmi to sobie pójdą. Lepiej by było tę energię skupić na walce o inne sprawy. Jednym słowem, kolejna histeria.
A prawica niech sobie uświadomi, że poparła AKTA i niech się teraz nie wydurnia. 18:00, 24.01.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rysekrysek

0 0

i też bede sie darł "Donald matole skąd będziesz sciągał pornole" :-D 18:01, 24.01.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RR

0 0

dobrze powiedziane. ja tez sie zastanawiam jak to mozliwe ze takie "opresyjne" rozwiazania chca wprowadzic np. stany albo kanada. Bo gdyby to płynęło od ruskich to by inaczej bylo, bo wiadomo ze co ze wschodu idzie to śmierdzi:)) Ale do rzeczy najbardziej zdumiewa mnie to i to chyba powinno byc dla naszych wladz sygnalem ostrzegawczym ze polacy ciagle protestuja - najpierw byli kibole, których spoleczenstwo nie aprobowalo i sie obudzalo ze jak to tak naszego premieła od matołów wyzywać. Ale potem.... lekarze, aptekarze, pacjenci, potem normalni ludzie w sprawie RM i ojca Rydzyka, teraz Acta i paliw. To powinno dac do myslenia wuadzuchnie, ze Polacy sa coraz bardziej niezadowoleni i zaczynaja wychodzic na ulice. Acta nie acta niewazne, nawet nielubiany Rydzyk trzeba sie postawic. w tej krainie mlekiem i miodem plynacej powinno to mosci ksiecia Donalda zastanowic. 18:09, 24.01.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie-frajernie-frajer

0 0

P.i.e.r.d.o.l.i.c.i.e. Hipolicie! Stawiasz fałszywą alternatywę: albo dobrzy ministrowie albo źli hakerzy. Ale niech ci będzie, przyjmijmy ją na chwilę. Wolę zaufać "hakerom" niż oficjalnej medialnej twarzy rządu, która za moje pieniądze kłamie w żywe oczy przed dziesiątkami kamer i kilkudziesięcioma dziennikarzami. Choćby za te oczywiste bzdury Grasia pojawie się przed ratuszem 18:09, 24.01.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

K.K.

0 0

jak Ci się chce marznąć tylko dlatego, że min. Graś coś powiedział, to już Twoja rzecz ;).
Swoją droga zrobili na niego nagonkę, bo media go nie lubią jako rzecznika. No co on takiego powiedział niby. Rano w niedzielę powiedział, że strony rządowe nie działały ze względu na przeciążenie licznymi wizytami, co nazwał 'zainteresowaniem stronami rządowymi', ironicznie. Na strony się nie włamano, nie zmieniono ich treści, więc nie był to typowy atak hakerski. W czym się pomylił? Do tamtego momentu blokowanie stron polegało właśnie na ich przeciążaniu poprzez zwielokrotnione wizyty i zapytania. M.in. dzięki specjalnym programom. Dopiero w niedzielę po południu naprawdę hakerzy się włamali, zmienili treść itd. No ale skąd Graś miał o tym wiedzieć rano?
nie bronie go na siłę, ale tak to chronologicznie wyglądało. 18:36, 24.01.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stefek BurczymuchaStefek Burczymucha

0 0

Proszę nie ulegać fałszywej propagandzie, że to wydarzenie jest pod auspicjami rzekomo zagrażającej naszemu istnieniu prawicy. Brawo dla tych ludzi, bo w Płocku prawicy od długich lat nie było, a może wreszcie się ona w naszym mieście wyłoni - chyba każdy normalny człowiek ma dosyć przebierańców z PO czy PiS. Po drugie - nikt nikomu nie zakazuje przybycia na pikietę. To dobrowolny wybór każdego z nas. Organizatarzy wyraźnie przecież napisali, że stawiają na pokojowy przebieg całego wydarzenia, a nie "sprawdzanie" czy ktoś z przybyłych ma prawicowe, lewicowe czy liberalne przekonania. Nie nakręcajcie fałszywego obrazu całej sytuacji. Nikomu to nie służy. 18:47, 24.01.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do.Kdo.K

0 0

jesteś jednym z tych któremu płacą za pisanie komentarzy w internecie ?
całe szczęście "nie" dla acta deklaruje około 90-95% internautów , a te całe acta porównać można do zezwolenia na zainstalowanie kamery w sypialni przez nasz rząd na polecenie stanów i ue 19:55, 24.01.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

R.R.

0 0

jesli chodzi o Grasia to nie da sie z Toba gadac skoro nie rozumiesz jak katastrofalne sa takie typki spod ciemnej gwiazdy w naszej władzy. koniec kropka. A co do drugiej kwestii to w koncu Twoim zdaniem acta ma pomoc w zwalczaniu kradziezy internetowej czy ma byc kamera w sypialni? Bo to chyba jest roznica i chyba o to ten spor.
a co do prawicowcow... hakerzy to też na pewno prawicowcy, w ogole to z pewnoscia robota tego przebrzydlego Kaczora!!! i to jest wlasnie prawdziwa histeria! zaraz sie okaze ze Kaczor i jego ludzie bronia piractwa,ooo. Jak ten kraj ma byc normalny, no jak? 20:28, 24.01.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017